Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Értelmileg is érintett auti...

Értelmileg is érintett auti kislánnyal hogyan tudtátok megértetni a menstruációt és az azzal kapcsolatos, szükséges dolgokat?

Figyelt kérdés
Baratnőm kislánya. 9 éves lesz hamarosan. Az enyhe és a középsúlyos értelmi fogyatékosság határán van. Kétségbe van esve az egésztől, nem birja a vért, elutasítja a betétet is. Nekem fiaim vannak, tehát érdemben én sem nagyon tudok nekik segiteni, maximum ötletelés szintjén. Ha megint kezdődik a suli, akkor talán a fejlesztői is tudnak segiteni, de most még a fű sem nő, mert szabin vannak.

júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Nem osztály, autista csoport 1-4. évfolyam.
júl. 30. 08:17
 12/38 anonim ***** válasza:
92%

A legkisebb fiam is ilyen csoportba jár, szintén értfogy auti. A csoportban két lány lett nagylány. A suli megoldása az első pár hónapban az volt, hogy ilyenkor nem jöhettek be. Utána a pszichologus foglalkozott velük külön-külön, majd volt felvilagosítás is, az meg annyit ért mint egy kalap💩. A nagyobb azóta egyénis, a kisebb azóta is csoporttárs, de továbbra sem jön be ezeken a napokon. A napjait úgy írják be mintha bent lenne.

Tudom, hogy ez nem igazi válasz, de a sulitól semmit ne varjarok keressetek magán pszichológust.

júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ez van. Aki csont nélkül veszi az akadályt, azzal példálóznak, lám neki is megy mert megtanitottuk!!!!! Akinek nem megy alkalmazkodni az ilyenkor nem jár be. Probléma letudva!
júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
27%
12-13, gondolom, te vagy a kérdező másik nickje... :D
júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
33%
Mit jelent az, hogy "elutasítja a betétet"? :D
júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Pontosan 14, lebuktam és a többi is én vagyok, mert imádok magammal veszekedni!

A könyveket szereti, a gyerekszüléssel is tisztában van, amennyire lehet, ott a Peti, Ida és Picuri könyv nagyon jó, de ebben ugye maga a menstruació nincs benne. Az mind csak nála nagyobbaknak, van, mert normál esetben úgy is lenne rendjén.

A pszichiáter felfüggesztette az adott gyógyszert, elméletileg elmúlhatnak a mellékhatások valamennyire, de arra, hogy ezzel leállna-e a ciklusa azt nem mondta biztosra.

júl. 30. 09:18
 17/38 A kérdező kommentje:

15. Azonnal kiszedi és odatenni sem akarja. Mar próbált az anyja bugyit hamisítani, tehát tisztasagit varrt a bugyiba és arra tett egy másik bugyiból rátétet, hogy az anyag megfelelő legyen, de azt is észrevette.

Most meg már azt se tudja az anyja, hogy mitől van jobban kibukva, a vérzéstől vagy attól, hogy nem szedi a gyógyszert.

júl. 30. 09:23
 18/38 anonim válasza:
60%
A menstruációs bugyit is próbáltátok? Mert az tkp ugyanolyan, mint egy sima bugyi, csak "betéttel" a belsejében. Azt hogyan utasította el, vagy hogy vette észre?
júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
22%
18, azt is kimagyarázta...
júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
72%
De akkor meg véres bugyival, nadrággal járkál napokon keresztül a kislány? Most átolvastam, azt írta a kérdező, hogy már 3x megjött neki. Valahogy csak meg kellett oldaniuk...
júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!