Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Értelmileg is érintett auti...

Értelmileg is érintett auti kislánnyal hogyan tudtátok megértetni a menstruációt és az azzal kapcsolatos, szükséges dolgokat?

Figyelt kérdés
Baratnőm kislánya. 9 éves lesz hamarosan. Az enyhe és a középsúlyos értelmi fogyatékosság határán van. Kétségbe van esve az egésztől, nem birja a vért, elutasítja a betétet is. Nekem fiaim vannak, tehát érdemben én sem nagyon tudok nekik segiteni, maximum ötletelés szintjén. Ha megint kezdődik a suli, akkor talán a fejlesztői is tudnak segiteni, de most még a fű sem nő, mert szabin vannak.

júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
19%

Begyakoroltatnám a betétcserét még most, vér nélkül vagy egy évig, párhetenként, hogy rutin legyen.


Aztán beszélnék a dokival, hogy lehet eltüntetni a dolgot, kitolni a serdülést.. ha transzoknak van ilyen, értelmi sérültnek is járna, amíg megérik rá..

júl. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
A kislány az anyját sem igazán láthatta betétet cserélni vagy ilyen termékeket venni, mert daganat miatt kipakolták, mikor a lánya még csak 3-4 éves volt. Nem maradt meg benne semmi emlék azokról az időkről vagy igen és most azért viseli rosszul?
júl. 30. 06:48
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
Vegyen neki az anyja menstruációs bugyit és még van oldva q probléma.
júl. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Azt sem fogadja el, mert csak bizonyos anyagokat és bizonyos színeket hajlandó hordani. Itt valahogy meg kellene vele értetni az egészet, na, ez az ami nem megy.☹️

Már csináltunk hozzá folyamatabrát is. Csináltunk a kedvenc Barbie babájának is betétet, de még azon se visli el.

júl. 30. 06:59
 5/38 anonim ***** válasza:
59%

Beszélnék a dokival, milyen módszerekkel lehet leállítani a dolgot. Vannak olyan fogamzásgátlók, amik mellett csak évi néhány alkalommal van vérzés.

Persze, tudom, ne kavarjunk bele a hormonháztartásba, de könyörgöm. Neki tényleg nincs szüksége peteérésre, menstruációra.

júl. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%

A barátnőd ehhez teljesen jó tanácsokat kaphat a gyerek gyógypedagógusaitól. Sőt, maguk a gyp-k is oktatják értelmileg akadályozottaknak, pont azért, mert értenek hozzá.

Neked semmi közöd a kérdéshez (és érintett szülőként gyanítom, hogy csak valami perverz idióta vagy)

júl. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is csak troll. Eleve azt se értem, hogy minek elémenni a problémának.

8 éves. Ha szerencséje van, akkor még ~4 évig nem téma a dolog, addig meg még minden téren rengeteget változhat. Egy év alatt is óriási fejlődésen megy keresztül.

Ha ép értelmű lenne és jobban felvenné a környezete jelzéseit vagy extrém pubertálna, akkor "illene" beavatni. De így? Akkor megyünk át a hídon, amikor odaérünk.

(Érintett szülő vagyok)

júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem troll vagyok, hanem érintett szülő, konkrétan a fiam az egyik csoporttársa a kislánynak és az anyukával baratnők is lettünk, mert már oviban is egy csoprtban voltak. Most nyáron közösen próbálunk valami megoldást találni, mert mint írtam is nyári szünetben max ügyeleti nap van a suliban, de csak a hivatali ügyeknek. Arról már volt szó, hogy majd lesz felvilagosító órajuk, mert 8 fős vegyes életkorú a csoport és van 10-11 éves lány is, de azt nem gondoltuk, hogy már a következő tanév is késő lesz, mert amúgy felsősöknek szokták tartani.

Elébe menni a problémának? Június elején jött meg neki először. Gyermeknőgyógyász szerint az egyik dühkitöres elleni gyógyszere miatt jöhetett meg ilyen korán, amúgy vérvetel és uh alapján minden rendben. Azt mondta, ez van. Azóta most jött meg neki harmadjára és nem hogy jobban, de egyre rosszabbul viseli.

júl. 30. 08:09
 9/38 anonim ***** válasza:
28%

Dehogynem vagy troll, mindenre van kifogás.

Érdekes, a kérdésben még szó sem volt arról, hgy már megjött neki... Azt meg el nem hiszem, hogy alig másfél hónap alatt háromszor.

júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
61%

8 fős vegyes életkorú a csoport


Osztály. Nem csoport, osztály. Ő már iskolás, nyilván szegregált intézményben, ott meg nincs ilyen vegyes osztály.

júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!