Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azok a nők,jövendőbeli anyák...

Azok a nők,jövendőbeli anyák akik tudják,hogy a gyermekük valamilyen komolyabb testi,vagy szellemi fogyatékossággal vagy betegséggel fognak születni,mért nem vetetik el a magzataikat?

Figyelt kérdés
Azok a nők,jövendőbeli anyák akik különböző vizsgálatok alapján tudják meg,hogy a gyermekük valamilyen komolyabb testi,vagy szellemi fogyatékossággal vagy betegséggel,rendellenességgel fognak születni,mint pl: a down-szindróma,súlyos vagy akár enyhe szellemi,és értelmi fogyatékosság,autizmus,kisfejűség, Mukopoliszakkaridózis, Anenkefália stb….mért nem vetetik el a magzataikat amikor tudják,hogy a gyermek a betegsége miatt valószínüleg folytonos gondozásra,ellátásra szorul majd,és nem fog tudni normális életet élni és ráadásul a legtöbb betegségnél meg sem érik a gyermekek a felnőttkort. Lehet,hogy ez most csúnyán fog hangazani,de ezek a gyermekek terhek ha jobban belegondolunk abba hogy a szülők életének nagy része abból fog álni,hogy gondoskodniuk kell a beteg gyermekükről.Az ilyen gyermekeket inkább elkéne vetetni,mint,hogy úgy élje az életét,hogy hátrányos helyzetben van,a legtöbb feladatot nem tudja megcsinálni egyedül és jó részt alkalmatlan bármire is és soha nem fog tudni önnálóan boldogulni segítség nélkül,habár van pár kivétel.

#gyerek #terhesség #abortusz #fogyatékosság #Terhességmegszakítás?
júl. 5. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A többség elveteti, ha időben megtudja.
júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Pár éve olvastam egy könyvet, ami pont erről szólt. Egy házaspár gyerekénél súlyos fejlődési rendellenességet állapítottak meg.a nő ragaszkodott hozzá, hogy megszüli. A férje megmondta, ha megtartja, elválik tőle. elváltak, a gyerek súlyos betegen született, gyógyíthatatlan volt. Sem beszélni, sem járni nem tudott, teljesen mozgásképtelen volt. Gyakran kellett a legnagyobb éjszakában kórházba rohanni vele, mert rohamai voltak, aztán meg is halt. Aztán jött a képmutató befejezés, hogy ez milyen csodálatos volt, mennyire megérte. Fel nem tudom fogni, mi jó van abban, hogy valaki végignézi a gyereke szenvedését és korai halálát.
júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 babyboom567 ***** válasza:
97%
Az autizmus nem szűrhető terhesen.Az értelmi fogyatékosság, ha nem tartozik genetikai betegséghez, nem szűrhető.Nagyon sok mozgásszervi és értelmi fogyaték,szülési sérülésből,oxigénhiánytól,koraszülöttség miatt van(nyilván ezek sem szűrhetők).
júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg nagyrészt vallásos meggyőződésből (pl. anenkefália esetén, hiszen az még élve szülés esetén is pár órán/napon belül biztos halál, mégis van rá példa, hogy hívő nő megszülte), de lehet, hogy máshogy gondolkodik a felsorolt állapotokról, mint Te. Pl. a Down-szindróma ma már jól kezelhető, Peter Singer se tartja feltétlenül indokoltnak, hogy csak emiatt elvetessenek egy gyereket. Az autizmus sem feltétlenül jelent rosszabb életminőséget, mint amit sok egyébként egészséges ember tapasztal.


Azt meg az anya eldönti, számára teher-e.

júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

"Fel nem tudom fogni, mi jó van abban, hogy valaki végignézi a gyereke szenvedését és korai halálát."

. Valóban, ezt meg kell élni, és akkor megérted.

júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus nem szűrhető.

Hogy gondoltad volna elveteni a gyerekemet, amikor 8 éves korában lett csak végleges diagnózisa?

És nem azét, mert halogattuk. Addigra két tucat orvos latta és millió fejlesztést kapott.

júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk a 30.héten derült ki hogy hiányzik a fiam balszive, vagy megszulom azonnal és nem kap esélyt, vagy várok és ha minimum 2500 g akkor műtik.

Megvartam, megszultem 40.heten,3 műtét után a karomban halt meg a kórházban. Ha 20 hét előtt kiderult volna megszulom, és tovább lépek könnyebben úgymond. Hogy 40 hétre született, 2 hónapos volt mikor elment, sokkal, de sokkal nehezebb volt. Mindenhogy nehéz, de így mégnehezebb.

Nem látta senki a betegséget, csak külön specko géppel. Pontosabban 28 hetesen egy sima mezei sztk-s géppel látta a doki hogy valami nem oké, rossz/régi a gép nem látja rendesen a szívét mondta és elkuldott a

szívcentrumba Pestre...

Ha a következő gyerekünknek akar csak 1% esélye is lesz arra hogy beteg, downos, hiányzik a veséje, agya, keze, lába bármi ítéljetek el, pontozzatok le nullára nem érdekel, de megszakítom a terhességem. Én meg egy ilyet nem élnek túl... Inkább 12-20 hetesen menjen el, mintsem megint így.

Biztos sokan nem tudnak eljutni magánba, ezért is van ennyi beteg gyerek (ami szürheto persze) az orvos meg rohan, 5p a genetikai, és nem látják rendesen azt amit kéne. Én magánban voltam, de ott sem látták ezt a fajta betegséget.

júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nagyon sajnálom 🖤
júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 köszönöm 🖤💔
júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Gondolok vallási fanatizmus, esetleg nem is tudnak róla, de olyat is hallottam már, hogy egy valamilyen történeten felbuzdulva

(mondták a történetben lévő nőnek, hogy élettel összeegyeztethetetlen betegséggel "élne" a gyereke, de az megtartottta és egészséges gyereket szült)

megtartottta, és a gyerek betegen született.

júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!