Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen gyerek nevelésér...

Kezelhetetlen gyerek nevelésére van valami be vállt módszer?

Figyelt kérdés
Szeretnék tőletek tanácsot kérni, a környezetemben sajnos nem nagyon értenek meg. Kisfiam 4,5 éves Beszédfejlődési zavara van és fejlődésben le van maradva. Volt már hasonló időszakunk, el is múlt, most viszont újra elő jött és 100szor rosszabb. Ugyanis annyira kezelhetetlen lett a fiam, hogy minden nap egy harc kora reggeltől késő estig, akaratos, türelmetlen, sírós, nyafogós, zavarja minden szag, zaj; újfent a szobatisztasággal is gondok vannak. Érdekes módon az óvodában ilyen mértékben mint itthon nincs úgy mond "szét kapcsolva" (vagy csak nincs kinek produkálja magát, vagy nem törődnek vele) . De itthon a férjemmel már teljesen ki vagyunk ettől a sok sírástól és fogalmunk sincs, hogy kezeljük vagy csillapitsuk ezt az egészet. Mindent be vetünk el terelés, el vonulás, beszélgetés stb, ha már minden kötél szakad a tv az a dolog ami mindig segít kizökkenteni, viszont ezt már tényleg csak a legvégső esetben vessük be mert nagyon rossz hatással van rá. Nyilván tudjuk, hogy nincs minden rendben vele és el fogadjuk. Megfogadjuk a szakemberek tanácsát is, igyekszünk betartani. Beszélgetünk a gyerekkel, magyarázunk neki, de mintha a falnak beszélnénk. Okos, nagyon is, és fel fog mindent de nem érdekli pl hogy anya majd be pipil és szaladni kell rám nyissa az ajtót és add meg uram máris amit ő épp akar torka szakadtából üvöltve sírva a földön fetrengve kér például egy pohár vizet is (pedig mindig az asztalon van kikészitve). Szüleim szerint szigorúnak kell lennünk vele, igen ám de amint egy hangosabb szó elhangzik, vagy a bünti szó vagy neki nem tetsző tónusban szólunk valami miatt azonnal reszketve üvölt (mint akit agyon ütnek) és alig lehet ismét kizökkenteni. Olyan mintha nap mint nap terrorban élnénk, ezt nem tudom másképp nevezni. Mi is emberek vagyunk és még van egy kis huga is, aki fogalmam sincs miként éli meg ezeket a napokat, de tágra nyílt szemekkel bámulja, hogy most meg mi folyik itt. Én személy szerint úgy érzem hogy nem bírom tovább, csődöt mondtam mint anya és hiába igyekszünk, ahelyett hogy jobb lenne csak rosszabb lesz minden. Már nagyon nem tudom mitévő legyek vele, járunk fejlesztésre, igyekszünk következetesen nevelni (ez többnyire használ, kivéve a "melt-down"-oknál) de nem mondanám, hogy javulna a helyzet és már fogalmam sincs mit kezdjek vele, vagy hogy varázsoljak magamnak több türelmet és erőt a mindennapokhoz.
jún. 26. 21:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as akkor nem tudod miről van szó. Az enyém olyan, hogy fejre is állhatsz, meg akármilyen relaxba vághatod magad, akkor is órákon át ordít, ha valami bekattan nála. Legfeljebb, ha ideges vagyok, akkor még jobban ordít.
jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
En a nagyszulokre hallgatnek. Ha van ra lehetoseg es mod es segitenenek akkor ott hagyni naluk 1 hetre hogy hasznal e az o praktikajuk addig Ti meg tudnatok pihenni. Ha azt latni igen hasznal vagy jobban tud a nagyszuloknel.viselkedni.... mar pedig az ovodaba is bir akkor nalatok kell keresni a problemat
jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12# nagyszülők messze vannak. Meg amúgy is folyton ugranak amint szól, mégis csak első unoka. Velünk annó másképp viselkedtek. Amúgy meg ha máshol nincs gond, a szülőknél a hiba, nyilván. De mint írtam, már mindent is próbáltunk nála. De már sem ötletem se türelmem nincs. Gondoltam hátha másnak is van valami bevállt segítsége ilyen helyzetre.
jún. 27. 15:20
 14/15 anonim ***** válasza:

Kicsit off de megkérdezhetem kérdező hogy mikor éreztétek először hogy probléma van a kisfiatokkal? Már csecsemőként is voltak jelei?

Köszönöm szépen ha válaszolsz

aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14 kicsi baba korától nagyon sírós volt és érzékeny mindenre. Meg olyan furán viselkedett, nem volt elegendő szem kontaktus, nem figyelt ha szóltunk hozzá, mindig csak egy játékkal játszott, volt hogy éjszaka közepén ébredt többször is ordítva (minimum egy órát sírt). Kb másfél évesen vittem el egy kora fejlesztő központba
aug. 8. 08:40
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!