Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen gyerek nevelésér...

Kezelhetetlen gyerek nevelésére van valami be vállt módszer?

Figyelt kérdés
Szeretnék tőletek tanácsot kérni, a környezetemben sajnos nem nagyon értenek meg. Kisfiam 4,5 éves Beszédfejlődési zavara van és fejlődésben le van maradva. Volt már hasonló időszakunk, el is múlt, most viszont újra elő jött és 100szor rosszabb. Ugyanis annyira kezelhetetlen lett a fiam, hogy minden nap egy harc kora reggeltől késő estig, akaratos, türelmetlen, sírós, nyafogós, zavarja minden szag, zaj; újfent a szobatisztasággal is gondok vannak. Érdekes módon az óvodában ilyen mértékben mint itthon nincs úgy mond "szét kapcsolva" (vagy csak nincs kinek produkálja magát, vagy nem törődnek vele) . De itthon a férjemmel már teljesen ki vagyunk ettől a sok sírástól és fogalmunk sincs, hogy kezeljük vagy csillapitsuk ezt az egészet. Mindent be vetünk el terelés, el vonulás, beszélgetés stb, ha már minden kötél szakad a tv az a dolog ami mindig segít kizökkenteni, viszont ezt már tényleg csak a legvégső esetben vessük be mert nagyon rossz hatással van rá. Nyilván tudjuk, hogy nincs minden rendben vele és el fogadjuk. Megfogadjuk a szakemberek tanácsát is, igyekszünk betartani. Beszélgetünk a gyerekkel, magyarázunk neki, de mintha a falnak beszélnénk. Okos, nagyon is, és fel fog mindent de nem érdekli pl hogy anya majd be pipil és szaladni kell rám nyissa az ajtót és add meg uram máris amit ő épp akar torka szakadtából üvöltve sírva a földön fetrengve kér például egy pohár vizet is (pedig mindig az asztalon van kikészitve). Szüleim szerint szigorúnak kell lennünk vele, igen ám de amint egy hangosabb szó elhangzik, vagy a bünti szó vagy neki nem tetsző tónusban szólunk valami miatt azonnal reszketve üvölt (mint akit agyon ütnek) és alig lehet ismét kizökkenteni. Olyan mintha nap mint nap terrorban élnénk, ezt nem tudom másképp nevezni. Mi is emberek vagyunk és még van egy kis huga is, aki fogalmam sincs miként éli meg ezeket a napokat, de tágra nyílt szemekkel bámulja, hogy most meg mi folyik itt. Én személy szerint úgy érzem hogy nem bírom tovább, csődöt mondtam mint anya és hiába igyekszünk, ahelyett hogy jobb lenne csak rosszabb lesz minden. Már nagyon nem tudom mitévő legyek vele, járunk fejlesztésre, igyekszünk következetesen nevelni (ez többnyire használ, kivéve a "melt-down"-oknál) de nem mondanám, hogy javulna a helyzet és már fogalmam sincs mit kezdjek vele, vagy hogy varázsoljak magamnak több türelmet és erőt a mindennapokhoz.
jún. 26. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalatból mondom, hogy irány a neurológus! Nagyobbik fiamnál ugyanez volt, nem ijesztgetni akarlak, de leforditva a diagnózist "enyhe" autizmus spektrumzavar és ADHD diagnózist kapott most 5.5 évesen.

Fejleszteni kell.

Itt nem játszik az, hogy neveletlen a gyerek. Zajra érzékeny írtad.

Mondom nézessétek meg. Inkább ne így legyen, mint hogy ne derüljön ki, hogy baja van és csak szenved tovább.

jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1 a fiad kap ezekre gyógyszert vagy vitamint akármit a fejlesztésen kívül?

Voltunk felmérésen, nincs sem adhd sem autizmus nála. SNI, fejlődési zavar (motorikus és érzelmi/szociális téren) és ugye a beszéd fejlődési zavar. Ezekre kap már két éve fejlesztést. Ergoterápia, gyógypedagógus és logopédus. Tsmt tornára itt nics lehetőségünk, de járunk úszni és gimnasztikára. Mivel lényegében kap fejlesztést ezért nem is tudom, hogy mi tevő legyek vele. Ha el megyünk a dokihoz olyan mint egy minta gyerek. Mosolyog, udvarias, válaszol ha kérdezik, csinálja amit mondanak neki és aztán engem néznek hülyének. A tavaly el küldtek pszichológushoz, aki azt mondta hogy más szemszögből közelítsem meg a dolgokat esetleg játékosan és örüljek neki, hogy ilyen akaratos ebben a világban.

jún. 26. 22:27
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom a beszedfejlodesi zavart vizsgálatokkal állapították meg, tehát nem adhd és nem autista. Gyerekem szintén beszedfogyatekos. Ez együtt jár idegrendszeri értetlenséggel, őt is zavarja a zaj. Ezért ha az oviban volt, délutánra teljesen kikészült, ott 20 gyerek üvölt egy csoportban. Ami jót tesz nálunk a korai lefekvés 8-fel 9 körül alvás. Ha kicsusztunk az időből le se lehetett fürdetni, annyira őrjöngött. Egy beszéd zavaros gyereknél lehet, hogy egyáltalán nem érti, amit mondasz neki. Sok idő volt mire erre rájöttem, mert megért belőle szavakat és mivel nem hülye, értelmesen néz közben. De egy összetett mondatot az enyém nem ért meg, főleg ha ragozva, toldalekolva van.
jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tsmt tornát mi otthon csináltuk, egy terapeuta írt ki feladatsort. De ha van egy baba is, akkor nem nagyon fér bele kétnaponta 1 óra torna. Plusz két szülő kellett hozzá.
jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Az én kislányom is hasonló. Mi próbáljuk minél több helyre vinni, itthon is minél több mindent csináltatni vele, bevonni, hogy lehetőleg minél több inger érje. Bármi, ami eszembe jut, beveszem a főzésbe, vagy más házimunkákba, nézegetünk együtt a neten dolgokat, vagy könyveket, én magyarázok hozzá, sokat kézimunkázunk. Nálunk egész nap megy a tv, és ha úgy érzi, hogy fáradt, akkor beül kicsit, nagyjából már tudja, hogy milyen típusú műsorokat nézhet meg, bele szoktam nézni utólag, hogy miket néz, szerintem azok nem ártalmasak. Ha meltdownja van nálunk a cumi bevált és hogy vegyük fel ilyenkor. Illetve én nem hagyom neki, hogy kikészítsen, akkor se ha nem elég fejlettek az idegei vagy bármi. Szerintem attól is ideges, ha érzi rajtam, hogy én ideges vagyok. Ha úgy viselkedik, akkor már mehet is be a szobájába, és így hogy nincs közönség, ő se lovallja bele magát annyira a hisztibe. Kell egy fix napi, heti rutin is, az megnyugtatja őket. Azért annak a pszichológusnak kicsit érdekes a hozzáállása, amit írtál.
jún. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Majdnem 5 éves, én tuti nem lennék ilyen.. enyém is auti+adhd, de volt beszédkódja is. Iszonyat hisztis volt, de sosem volt követelőző ennyire, ő a tiltásokra reagált így néha, oviban meg megkattant. A remegve ordítás nálunk is volt, kb 8 hónapos korától.


Mivel ép értelmű, én testbeszéddel próbálkoznék, és a nemet tuti megérti, nem baj, ha remegve ordít. Vagy direkt szivat titeket(én 6 éves korában éreztem így, mintha kis szociopata lenne, olyan gyorsan tudott váltani viselkedést), vagy csak kihasznál, mert keveset hallja, hogy nem. Én arra is tennék egy voksot, hogy tessék megmutatni az erőfölényt, ha hisztizik, be vele a szobájába, büntiszékbe, bárhova, ahol épp tudni akarod/nem akarod, had érezze, hogy megtehettek vele bármit..Illetve még lehetne 10 perccel előtte mondani, hogy mentek a játszótérre, de ha kiabál, nem mentek. Aztán betartani. Ha megy a 10 perc, szólj neki hmarabb. Szerezz ilyen tojásfőző órát, amin fogy az idő…


Erre nem adnak gyógyszert, meg nekem az is fura, hogy az állítólagos meltdownnál se magát, se mást nem bánt.. ahogy megfigyeltem az csak hiszti, akkor is, ha remeg közben. Nyilván fáj és rossz neki, de ne adj már hitelt ennek, ha sírva kiabál mert nem kap vizet egyből az nem olyan fájdalmas, amiért üvöltve sírunk, akkor sem, ha azt csinálja.


Az egészben a legelképesztőbb, hogy oviban van önfegyelme!(nálunk mindig intézményben volt rosszabb, ott több inger érte, nem alkalmazkodtak hozzá annyira, mint én, nem tudták meghallgatni..) az elején leguggoltam, szemébe néztem, eltereltem, és lehet, hogy sok év után így is jó lett volna, de szerintem az kellett, hogy megtapasztalja, hogy meg lehet vele tenni dolgokat, amiket nem akar, és szerinte rosszak neki(nem kap egyből vizet, el kell pakolni a játékot, meg kell kóstolni új ételeket). Nem azt mondom, hogy két pofont neki, de ne sajnáld már, hogy szomorú és dühös és kétségbeesett, mikor apró sérelem éri! Szerintem a viselkedésünkkel azt kell mutatni, hogy ez apróság és hlye, aki ilyenért sír, üvölt, mint ahogy nem kapkodod fel minden botlásnál, hnem hagyod, hogy megpróbáljon felállni és mondod neki, hogy “semmi baj”. Na itt sincs semmi baj, és úgy kell reagálni is. Nem baj, ha fáj neki, túlérzékeny, akinek az is fáj, ha nem kap vizet. Az enyém is ilyen, had fájjon, majd hozzászokik, életre neveled, nem arra, hogy kiszolgálod egy életen át.. 5 éves, most kellene kezdeni..


Amúgy tuti nem normál ovis, egymibe jár? Elképzelhetetlennek tartom, hogy ekkorát tudjon váltani normál oviban, ez már pszichopataság határait súrolja, ha ott rendesen viselkedő gyerek..

jún. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Pedig a tsmt torna az nagyon jo lenne. Mi havi egyszer jarunk “kontrollra” a gyogypedagogushoz illetve ha uj feladatsor van, akkor azt ott begyakoroljuk.

Ezen kivul heti 4x itthon csinaljuk es nagyon sokat segitett!


Szoval havi egy alkalommal elmenni esetleg masik varosba a tornara, nem hiszem hogy akkora kihivas. Ami nehez, az az otthon beletett a munka, foleg ha az elejen a gyermek nem egyuttmukodo, de ha muszaj akkor muszaj.

jún. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos tuti tipp nincs erre. Amikor érzem, hogy kezd bugyogni az agyvizem, akkor leülök a gyerek mellé és elkezdek lassan, mélyeket lélegezni. Nem szólok egy szót sem, csak ott vagyok és lélegzek. Általában 10-20 perc alatt megnyugszik a gyerek is meg én is.

Kérdező, veled foglalkozik pszichológus? Fontos lenne, hogy te magad stabil legyél.

jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6 nekem is van egy olyan érzésem, hogy néha direkt szívat és a pszichopata viselkedés is megfordult a fejemben. Viszont nem bánt senkit és nagyon egy jó lelkű gyerek. Az óvónők szerint van hogy el sírja magát ezért azért, de nem vészesen. Csak úgy mint más gyerek. Ha velünk van akkor vannak főként gondok.

Feszegeti a határait és nem, nem kap meg mindent azonnal amit csak akar. Lehet a kicsi miatt is ment át ilyen "babás" add meg uram de máris viselkedésbe, mert ő szeretne a közép pontban lenni és azt akarja, hogy körülötte forogjon a világ. De a módszere amit ehez eléréséhez használ enyhén szólva is sokkoló. Fogalmam sincs mit gondolnak rólunk a szomszédok, de ez a folytonos dráma már sok. Tegnap a ház előtt a járdán feküdve fetrengett ordítva, hogy menjünk vissza a sapkája után az oviba (már be zárt) és nem értette meg hogy nem.... 40 percig üvöltött

jún. 27. 10:41
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

Én nem bírok mellette ülni, elviselhetetlen ahogy ordít. Szólok neki hogy ha nem ordít akkor vissza jövök és megbeszéljük, nagy ritkán be jön...

Amúgy járok csoportos terápiára. Mert már ki vagyok én is így az évek alatt le romboltak

jún. 27. 10:43
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!