Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Igaz hogy manapság több a...

Igaz hogy manapság több a problémás gyerek mint egy 30-40 éve?

Figyelt kérdés
jún. 3. 21:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem, csak több az esélyük.
jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Ezt kb, hetente megkérdezi valaki, kereső nem dobta ki?

Elmondom milyen válaszok fognak jönni. A hivatalos verzió az, hogy ez nem igaz, csak jobb a diagnosztika. Na meg a mostani liberális nevelés miatt a gyerekek neveletlenebbek.

Én persze nem vagyok szakember, és statisztikát sem csináltam, mégis azt gondolom, hogy több.

Amikor én voltam gyerek, akkor normál, körzetes általános iskolában voltunk 35-en az osztályban, és lehetett tanítani. Engem utált a tanítónő, mert állítólag csúnyán néztem rá, és folyton szét alázott az osztály előtt. Soha egy rossz szót nem szóltam neki. Én nem tudom azzal a banyával mi lenne a mostani osztályokban, ahol vannak 20-an, de a tanár küzd az életben maradásért.

jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Anyám óvónő 1987 óta, szerinte igen, egyre több a problémás gyerek, főleg kb az utóbbi 15 évben kezdett egyre "rosszabb" lenni.
jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

A régiek nevelik fel a mai gyerekeket.

Régen verve neveltek el volt nyomva minden gyerek es a gyereknek k.ss volt a neve.

És ezek nevelik a mai gyerekeket. Magyarán sérültek nevelik a jövő generációját.

jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Anyukám tanítónő volt, azt mondta hogy nem tapasztalta, csak a szemlélet változott. Régen az volt az elv, hogy tüntessük el szem elől, ezért úgy szervezték például az osztályokat, hogy az azonos képességűek egy helyre kerüljenek, a "selejt" ment a kisegítőbe. Ma ezzel szemben integráció van. Nehezebb megvalósítani, nincs is eszköz, nagyobb tudás kellene hozzá, közben a jók már rég nyugdíjasok...de ez a módszer jobban megteremti a "kitörés" lehetőségét.

Annó aki pl náluk a g osztályba került, az nem jutott megfelelő oktatáshoz, eleve csak a minimumot tanították meg nekik.

jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Egy barátnőm és egy közeli ismerősöm is kb. 30 eve tanitónő. Ők egyértelműen azt mondjak, hogy egyre rosszabb a helyzet. Alapvető mozgáskeszsegek, ügyesség hianyzik, nem csak koncentralni nem tudnak annyira, nem csak hangosabbak, zizgőbbek, hanem esetlenebbek is. A baratnőm pont most mondta, hogy a jelenlegi osztalyaban kb. 2-3 olyan gyerek van, aki készség szintjén eleri azt, amit 20-25 éve gyakorlatilag az egesz osztaly tudott. Ugyanaz az iskola, első osztály.
jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy több van, de én pl 40 éve is AuDHD-s voltam, csak erre akkor nem volt mèg kifejezès. Èn voltam a fura gyerek, aki nem tudott beilleszkedni.

Apàn, anyàm oldalàról a nagybàtyàm, egy dèdapàm ma szintén sni-snek számìtanànak. Van mèg pàr idősebb rokon, akiről csak sejtem, de nem biztos.

Akkor rossz gyerek, makacs ,fura, verekedős, hisztis volt a nevünk.

jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyivel biztosan több van, ha nem is olyan sokkal. Mert az egész világ is nagyot változott, teljesen szétesnek a gyerekek ebben a rengeteg ingerben, rohanásban, hatványozottan több mérget is esznek (adalékanyagok, lerontott élelmiszerek), kevesebbet mozognak, gyalogolnak, csökken a tere a szabad játéknak, a fantáziának, az unalomnak (ez érdekes módon nagyon hatékony pedig) stb.
jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Ma sokan ezt rossz szó, de mentségnek hasznàlják, a szülő kifogásként ezzel védi s gyereket hogy jaj hàt ő Adhd-s, jaj hát ő sni-s….boldog boldogtalanra rásütik már a bélyeget ezzel…

Persze vannak akik tényleg betegek ezzel nem azt állítom, hogy nem. De mintha ilyen irány lenne….és azért ez nem jó, hogy a gyerek is tudja, lehetek rossz ördög mert én “beteg vagyok azt csinàlok amit akarok”

jún. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen. A szakirodalom most kezdi digitális autizmusnak nevezni ezt a dolgot. 2 éves kor előtt nem szabadna képernyőt lásson a gyerek, de nagyon sok gyerek már néhány hónapos kora óta telefonozik és közben megy a mese a tv-ben. Emiatt nem tudnak fél percnél többet figyelni semmire, és emiatt "problémásak" lesznek.
jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!