Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi autista...

Miért van ennyi autista gyerek mostanában?

Figyelt kérdés

Mindenféle negatív érzés nélkül kérdezem, mert nagyon érdekel.

Egyszerűen csak mostanában már mindenkit, aki kicsit másabb, már egy diagnózis alá vonnak, vagy tényleg lehet valami genetikai oka, ami mostanában csúcsosodik ki?

Akinek autista a gyereke, az kapott erre választ esetleg? Hogy mégis mi lehet az oka?


2023. júl. 18. 22:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom mennyire függ ez össze a zaklatott életmoddal, de akiket én ismerek, ott a szülők (főleg anya) iszonyatosan "terheltek" valami trauma, vagy nem is tudom mi miatt. 😟
2023. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
17%

Szerintem nem hinném hogy autista sok gyerek, csak a bezárkózottság (lásd pl:. karantén, 24/7 video játékok) miatt nem tud jól fejlődni a személyiségük. Középiskolába ezek a gyerekek fura személyiséggel mennek be, de ott egyre több barátot szereznek és fejlődik a szociális képességeik és idővel megjavul ez a probléma. 9.-ben sok gyerek szokott bolond vagy fura lenni eddigi tapasztalataim szerint, mi is azok voltunk.


Ezen kívül a figyelemzavar vagy viselkedési problémák is egy kamu probléma, mivel nem tanulnak, és ezért nem értik az anyagot mikor továbbmennek, és így jobban nem érdeklik őket az egész.

2023. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
36%

2. Vagyok

Úgy értettem hogy kamu probléma mert nagyon divatba jött most az hogy mindenki autista vagy ADHD-s. Nyilván vannak ilyen gyerekek vannak és lesznek is , csak nem annyi amennyi van most sokak szerint.

2023. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%

Külső hatàsok felerősìthetik, ha van öröklött hajlam.

Nagyobb esèllyel veszik èszre, règen csak ,,hülye" meg ,,rossz" volt a gyerek.

Màr nem zàrkòznak be annyira az èrintett csalàdok.

2023. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
71%

Jobban odafigyelnek rá. A szülők is de már az óvodában a pedagógusok is figyelnek. Nem csak elkönyvelik hogy Béluka rossz/furcsa hanem ha kell akkor vizsgálatra küldik.

+ Sztem az is benne van hogy sajnos sok gyerek már pár hónapos korától a tévé elé van rakva. Később nyomják a telefont a kezébe. Van is már külön szó arra ha a kütyük miatt fejlődik rosszul. Virtuális autizmus

2023. júl. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Régen ők voltak a fura meg kezelhetetlen gyerekek, ma már ott van rá a diagnózis. Nincsenek többen, csak nevesitve vannak
2023. júl. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%

1, arra nem gondoltál, hogy az összefüggés fordított?

Azért zaklatottak, mert autistàt nevelni nem leányálom?

2023. júl. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
42%
Biztos h regen nem volt ennyi "beteg" gyerek. Osztalyonkent jo, ha 1 fura gyerek volt. Most ez a 28 fobol legalabb 6! Szerintem kornyezeti hatas es a kajaban van valami. Sok szinezek,tartositoszer, aroma, E szarsagok, meg kesobb is szulnek a nok.
2023. júl. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
74%
Régen is voltak, csak akkor egyszerűen elkönyvelték őket fogyatékosnak vagy neveletlen gyereknek. Most már sokkal összetettebb a diagnosztizálás, és a fejlesztések is kifinomultabbak.
2023. júl. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
77%

34 éves nő vagyok, most derült ki, hogy én is rajta vagyok a skálán. Sőt valószínűleg az apám is, aki 55 éves. Rám annyit mondtak anno, hogy jószívű gyerek, tehetséges, de magának való. Mindenhol én voltam a kiközösített gyerek. Régen is voltak, csak még nem értettek hozzá.

Vizsgálaton beszélgettünk róla, ott említették a paracetamolt, aminek alkalmazása terhesség alatt gyakori, okozhat ilyesmit.

2023. júl. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!