Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Down-szindrómás gyerekkel...

Down-szindrómás gyerekkel létezik boldog élet?

Figyelt kérdés
Nagyon vártuk a párommal a gyerekünket, mindennél jobban szerettünk volna utódot. A terhességem az első pár hónapos reggeli rosszulléteket, hányásokat leszámítva problémamentes volt. Minden vizsgálaton részt vettem, semelyiken nem mutatták ki, hogy bármi baja lenne a gyerekemnek, ha tudtuk volna, hogy beteg, akkor biztosan elvetettük volna. Családban nincs ilyen betegséggel élő, relatíve fiatalon (26) szültem, nem értem miért pont én kaptam ezt a nehéz batyut. Nem fogok hazudni, mióta megszületett rémálom az életem, naponta sírok, rosszkedvű vagyok, szeretném azt hinni, hogy csak egy rossz rémálom az egész. Anyukámmal, barátnőimmel beszélgettem erről, anya kifejezetten azt mondta, hogy abszolút megértené, ha végül úgy döntenénk, hogy örökbe adjuk, rossz engem nézni a szülés óta,kész lelki roncs lettem. Aki nevel ilyen betegséggel élő gyereket, esetleg úgy döntött, hogy örökbe adta, azok tapasztalatai érdekelnének elsősorban. Az ítélkezést tartsátok magatokban, a legutolsó dolog az, amire jelen állapotomban szükségem van.

2021. jún. 17. 12:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom ami veled történt, borzasztó olvasni is.

Mennyi idős most ? Sajnos ezt a terhet már cipelned kell,így vagy úgy. Én valószínűleg bentlakásos otthonba adnám ha már túlnő a családon a probléma. A valóságban senki nem akar down szindrómás gyereket örökbefogadni,el ne hidd az előzőnek.Bár így lenne! Az egészséges ,de cigány vagy 2 évesnél idősebbek is beragadnak az állami gondozásba .

2021. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%
Pedig létezik ilyen is. Nem vagyunk egyformák. A down Alapitvany erről is tobbet tudna mondani mit itt a gyk. Bárhogy is döntenek érdemes lenne őket megkeresni mert a minden napi életben is sokat tudnak segiteni
2021. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Bár közvetlen nem érint, van downos iskolást nevelő ismerősöm.


Még sosem volt ilyen jó a helyzet középsúlyos értelmi sérült gyerekeket nevelőkként.. Tele van minden speciális sulikkal, ami ingyen van(EGYMIk), meg magánokkal. Vannak ovijaik is, illetve van bölcsi is. Van ismerős Downos integráltan nevelve oviban, csak suliban kellett neki eltérő tanrendű iskola.


Amíg kicsi, a legjobb ami történhet, hogy jó oviba kerül, jó suliba, lesznek barátai, meghívják szülinapokra, nem lesz annyira nehéz vele, de azért nehéz lesz, és többé kevésbé képes lesz önállóan(támogatott, felügyelt lakhatással) élni, dolgozni, jó sok pénzbe fog kerülni és keveset fog keresni, de lehet jó élete, ha a kivételes enyhébben érintettekhez tartozik!


Legrosszabb esetben nehéz eset, nem tudják EGYMIk sem fogadni, mert agresszív, értelmileg komolyabban érintett, nem lesznek barátai, nem fog tudni elhelyezkedni, rengeteg pénzt kell fizetni a lakhatására egy otthonban, ha lány, lehet izgulni a szexuális zaklatásokon, amiken át fog menni..


Szerintem nagyon zsákbamacska, a legjobb eset is rossz, mindenképp egy rakás pénz és idegszál.. és a legjobb az egészben, hogy nem nagyon fogja felfogni, mennyire ki van rekesztve, és milyen más is az ő élete, lehet simán boldog ilyen körülmények között. Az értelmi fogyatékosság áldása..


Ha pedig lesz második gyerek, az övé lesz a teher, hogy gondoskodjon a tesójáról, fizesse a dolgait..


Őszintén én örökbe adnám, mert vannak olyan családok, akik kifejezetten downos babára vágynak, akár másik országba is kerülhetne, ahol egészen mások a lehetőségei és nyomonkövetném az életét(nyílt öröbefogadással), hogy tudjam, jó helyen van.


Én autista+adhds gyereket nevelek, az egyetlen "mentsváram", hogy az értelme ép és idővel meg fog tanulni annyira kompenzálni, hogy tudjam, nélkülem is megállja majd a helyét. Ha ez nem lenne, folyamatosan felőrölne a tudat, mi lesz vele, ha meghalok és begolyóznék, hogy nem tudok segíteni a saját gyerekemen, akit menthetetlenül megszeretsz te is az évek alatt, akkor is, ha irgalmatlan rossz, nehéz gyerek, fontossá válik. Addig könnyű, amíg ez az érzés nincs meg, addig át tudod ruházni másra a felelősséget iránta és meghagyhatnád nekik, hogy szóljanak, ha nagy gond lenne.


Én ezt tenném. Amúgy waldorfba íratnám, van külön ovijuk, sulijuk, ami felveszi, és foggal körömmel fejleszteném és egy életen át spórolnék, hogy haláláig tudjam fizetni az otthont, ahol élni fog általános után, ahova fokozatosan szoktatnám be.


Amúgy lehet drukkolni, hogy ne haljon meg pár éven belül szívprobléma miatt, ami náluk elég gyakori, szóval ezen a téren is nehéz, ott a sok orvosi ellátás..


A legtöbb anya azt hiszi, az életét áldozná a gyerekéért, de az igazság az, hogy ezt csak hiszik, és sokan az életük egy kis részét is nehezen szánják a gyerekükre. Neked az egészet kellene, mostantól érte élnél éjjel nappal, spórolva, rohangálva fejlesztésekre, orvoshoz, úgy, hogy tudod sosem lesz könnyebb.


Én még csak 7 évet éltem így, nem merem kihagyni a fejlesztési lehetőségeket és annyi vele a dolog.. Ez az össz szórakozásom, mikor az önálló játékidőben szórakozok a neten. Mondjuk lehet, hogyha nem tudnám, hogy jobb lehet, akkor nem ölnék bele ennyi időt és energiát, hisz biztosan tudnám, hogy nem ér semmit..


Na mindegy, szóval mindenképp nehéz, és mindenképp jár vele öröm is. Akár megtartod, akár nem. Viszont ha örökbe szeretnétek adni, most kell cselekedni, nagyobbacskákat nem szívesen fogadnak örökbe, plusz akkor kiderülhet, hogy esetleg komolyan érintett, akkor meg már pláne nem..

2021. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva :/ Nagyon sajnálom, emelem kalapom akárhogy is döntötök, én sem ítéllek el, csak belegondoltam és fogalmam sincs mit tennék...
2021. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Down Dada Szolgálat. Lehetőleg még ma hívjatok fel, holnap már ott lesznek. Hidd el, óriási segítség lesz. Utána már körvonalazódik a hogyantovább.
2021. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Én biztosan örökbe adnám. Egy beteg gyerek felemészti az egész családot. Nem egy ilyen történet van amikor még az apa is lelép.
2021. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy keresd fel a Down-alapítványt, ők nem sajnákoznak, és főleg nem ítélkeznek, hanem tényleg segítenek.

[link]

2021. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

Igen, létezik boldog élet: [link]

Teljesen normális, hogy most így érzed magad, idő kell ezt feldolgozni. Most kezdődik meg a lépkedésed a bánatkővel kirakott úton: [link]


Sok erőt és kitartást kívánok!

2021. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

18!

Boldog élet csak enyhe változatnál létezik!


Ezt a Down Alapítvány sem tudja garantálni!!


Nekem van olyan fogyatékkal élő ismerősöm (velem egyidős lány/nő), akinek az agressziója miatt már olyan erős gyógyszereket kell adni, hogy konkrétan nem tud pisilni.

Zárt intézetben van, de sajnos ön és közveszélyes, hazavinni már ritkán sem tudják a szülei. Annyira megverte őket több alkalommal.


Szóval ne gyere itt a habos-babos dumával a boldog életről...

2021. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
64%
igazából adjátok szerintem örökbe, egyrészt ha enyhe, akkor viszonylag jó eséllyel kiközvetíthetik valahova nyugatra, ahol majd egy ráérő és áldozatkész (és gazdag, mert minden speciális dolog kicseszett sok pénzt emészt fel) felneveli őt tisztességesen, ha meg súlyos, akkor ígyis-úgyis tőletek távol élné az egész életét egy otthonban, bár névleg mindenképp a "tietek" marad. a szomszéd idős néni lánya is otthonban van, havonta egyszer elhozzák ide neki megmutatni, na, neki ennyi a "van egy lányom". de a kisszobában lakik a saját házában, mert a ház fő része bérbe van adva, hogy valamiből ki tudja fizetni a lány (negyvenéves nő már...) ellátását. nem tartom önzőségnek, hogy átruházol egy problémát képzett és kompetens emberekre, akiknek ez a munkájuk. nem attól lesz valaki jó ember, hogy teljesen tönkreteszi a saját, a családja (és esetleg a leendő gyermekei) életét.
2021. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!