Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Down-szindrómás gyerekkel...

Down-szindrómás gyerekkel létezik boldog élet?

Figyelt kérdés
Nagyon vártuk a párommal a gyerekünket, mindennél jobban szerettünk volna utódot. A terhességem az első pár hónapos reggeli rosszulléteket, hányásokat leszámítva problémamentes volt. Minden vizsgálaton részt vettem, semelyiken nem mutatták ki, hogy bármi baja lenne a gyerekemnek, ha tudtuk volna, hogy beteg, akkor biztosan elvetettük volna. Családban nincs ilyen betegséggel élő, relatíve fiatalon (26) szültem, nem értem miért pont én kaptam ezt a nehéz batyut. Nem fogok hazudni, mióta megszületett rémálom az életem, naponta sírok, rosszkedvű vagyok, szeretném azt hinni, hogy csak egy rossz rémálom az egész. Anyukámmal, barátnőimmel beszélgettem erről, anya kifejezetten azt mondta, hogy abszolút megértené, ha végül úgy döntenénk, hogy örökbe adjuk, rossz engem nézni a szülés óta,kész lelki roncs lettem. Aki nevel ilyen betegséggel élő gyereket, esetleg úgy döntött, hogy örökbe adta, azok tapasztalatai érdekelnének elsősorban. Az ítélkezést tartsátok magatokban, a legutolsó dolog az, amire jelen állapotomban szükségem van.

2021. jún. 17. 12:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Én nem ítéllek el egy pillanatra sem.

Akárhogyan is döntötök férjeddel, ha felnevelitek azért, ha örökbeadjátok akkor azért, hatalmas erőt és kitartást kívánok!

2021. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! El sem tudom képzelni, milyen lehet. Ennyit ér az a sok vizsgálat? Bárhogy döntesz, erőt és kitartást kívánok.

74N

2021. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Sajnálom, de ha úgy érzed nem tudod őszintén szeretni, és csak teher számotokra, akkor tényleg jobb, ha örökbe adjátok. Így kap egy esélyt ő is a boldog életre.
2021. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Igenanya instàn.

Nekem ő boldognak tűnik, de nehez csomag ez. Ölelèst küldök.

2021. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem vállalnám. A Down szindrómás emberek egy része súlyosan értelmi fogyatékos, agresszív, csak intézetben nevelhető.


Akiket mutogatnak a tv-ben, azok mind csak enyhén érintettek.


Nem vállalnám a kockázatot.


Sajnos dolgoztam sérült emberekkel. Nem csupa rózsaszín bárányfelhő az. Csak a sötét oldalát nem reklámozzák....

2021. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
4! Az instán mindenki boldognak tűnik. Az NEM a valóság az esetek többségében.
2021. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
#4es vagyok. Nem igenanya, hanem elegjoanya. Es nem az a tipik momblogger.
2021. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Down alapítvánnyal felvettétek a kapcsolatot? Érdemes lenne sorstársakkal beszélni, pszichológiai segítséget kérni, körbe járni a lehetőségeket, mielőtt ilyen fontos horderejű döntést meghoztok. Mennyi idős a gyerkőc? Mennyire súlyos állapotú? Kaptok bármilyen segítséget, támogatást?

Mi kislányunknak más, súlyos problémája van, ami miatt halmozottan sérült. Nehéz, nagyon nehéz, de boldogok vagyunk. Tudom, hogy mennyire kétségbeejtő megkapni a diagnózist, idő kell, amíg ezt az ember rendezi magában, átlátja, hogy ez mivel jár, mi várható stb.

2021. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
A downos spektrum is széles, nem mindegy, hogy hol van a te babád rajta. Azért nehéz ez annyira, mert már ő van, érthető, hogy nem tartottátok volna meg, ha kiderül még időben, így meg már annyira lélektépő ez az egész. Őszintén, nem tudom, hogy mit tennék. Te is nagyon rosszul éled meg, de ki tudja, hogy mit éreznél, ha ő végül máshoz kerülne, gondolom, ha lesz testvére, akkor vérvételes genetikai teszt mindenképpen lesz. Ha ő egészséges is lesz, nem lebegne ott, hogy de van egy másik, akiről meg lenondtál, tudnál felhőtlenül örülni neki? Tudnál a meglevő baba mellé vállalni? Megnyugtatná annyira a lelked az egészséges, hogy együtt tudj élni a beteggel, vagy csak mélyítené a szakadékot? Egyáltalán, sérült ő annyira, hogy veszélyt jelentsen a kisebbre? Ezek azok a kérdések, amiket magamnak is feltennék így nagyhirtelen ha a helyedben lennék. Szakemberrel beszéltél? Párod mit mond?
2021. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Tesomeknak a masodik baba lett down szindrómás. Nekik sem mutattak ki a vizsgálatok. Most 9 éves. A mai napig nem beszél azaz beszél de nem érti senki. Ritkán lehet kivenni egy egy szót vagy mondatot. Speciális iskolába kell járnia, ha néha úgy alakul elfelejti a szobatisztaságot még most is. A mozgás koordinációjaban nincs probélma. Láttam már nála azért súlyosabb eseteket is. Tesom anno azt mondta ha tudta volna nem tartják meg. Most egy kis szeretet gombóc, igazabol jo a társaságában lenni, de teljes mas mint az egészséges nővére. Igazabol most még ahhoz képest kicsi, de nem tudom mi lesz idősebb tinédzser korában. Nekem is van gyermekem most 1 éves. Mi megcsinaltatuk kulon a prena testet. Onnan tudtuk hogy nincs baj a kicsivel. De ha beteg lett volna, nem tudom hogy döntöttünk volna. Azert kemény dolgokon mentek/mennek keresztül.


Egyebkent vannak kifejezetten olyan családok akik sérült gyerekeket szeretnennek örökbe fogadni.


Bárhogy is dontotottok kitartást kivanok!

2021. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!