Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktiv gyerekből milyen...

Hiperaktiv gyerekből milyen felnőtt lesz?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy megmarad ez a nyüzsgése,vagy lehiggad?
2010. aug. 4. 09:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Na mond már, mennyivel? Szegény orvos megszakad a szívem. Lehet persze pont a hiperaktív gyerekek kezelőorvosa a kivétel, de kis hazánkban az orvosok gondolkodás nélkül osztogatnak gyógyszereket (többek közt az említett xanaxot is), nem hinném, hogy pont a hiperaktív gyerekek gyógyszerezése zajlik megfontoltan.

De mondjuk nincs milyen gyógyszert adni nekik, mert nincs szükségük gyógyszeres kezelésre. Igaz én nem foglalkoztam hiperaktív gyerekekkel személy szerint, de hallgattam pszichológiát és ott a pszichológusok, akik ezekkel a gyerekekkel foglalkoznak egyértelműen elutasították a gyógyszeres kezelést.

Lehet persze fejlődőtt a tudomány és ma már tudják mi okozza a hiperaktivitást és vannak célzottn az okot megszüntető gyógyszeres kezelések, örömmel hallanék róla. De én legutóbb, még a gyógyszeres kezelésen, a nyugtatózást hallottam. De tényleg írd le mivel, milyen gyógyszerrel kezelik a hiperaktív gyereket?

2010. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%
Amint látom úgy dobálózol az orvosok szokásaival, hogy fogalmad sincs az egészről(ez látszik a "nem hinném, hogy pont ezt nem" mondatból...). A hiperaktivitásra a gyógszer a normális idegrendszerű emberekre nézve kábítószerszerű anyag, ezért nem dobálják csak úgy a recepteket, és ha pl. a szülő elveszti, stb., nem kap többet. Olvass után pl. a Ritalinnak. A hiepraktivitás nem pszichológiai, hanem pszichiátriai betegség, az agy nem megfelelő működéséből jön, NEM lehet megszüntetni, viszont kezelni lehet.
2010. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%

Igen, erre én is kíváncsi lennék, tényleg! Milyen gyógyszert írnak föl????

Egyébként nem kell nagy tapasztalat ahhoz, hogy tudjuk, hogy ha az ember elmegy pszichiáterhez /"ideggondozóba", stb.., kb. annyi történik, hogy felmérik az állapotát, hogy a dsm-ből kiválasszanak neki egy kis kódocskát, aztán e szerint meg kiírnak "ezt-azt". Aztán az emberke visszamegy, oszt' megkérdezik, hogy jobban van-e már, aztán na még egy kis gyógyszer, és így tovább. Nem személyes tapasztalat, de közeki, és nem is egy emberről... Na de mindegy.

Bocs a kitérőért, tulajdonképpen a gyógyszer neve miatt írtam!

2010. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer neve Ritalin.
2010. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Jaja, Ritalin. Magamtól eszembe nem jutott volna, de így beugrott. Így aztán mindenki utánaolvashat, aztán úgy gondolhatja a dolgot, ahogy... Mindenesetre egységes álláspont nincs a gyógyszeres kezelés szükségességéről.
2010. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
88%

kábitószerszerű anyag????????????? És ez az hiperszuper kezelés, amit egy idegrendszeri rendellenességben szenvedő GYEREKNEK adni tudnak, egy kábítószerszerű anyag.

Hű ez aztán a fejlődés. Nem kell utánanéznem, komolyan azt hittem fejlődőtt már a tudomány, a ritalin neve felmerül egyébként majdnem az összes tömeggyilkosság esetén, szinte kivétel nélkül antidepresszánsokkal kezelt emberkék követték azokat el. És ezek csak a nagy sajtóvisszhanggal járó gyilkosságok, amikről tudunk. És hányat követnek el ezen gyógyszerek hatása alatt, amiről nem is tudunk:

Igen, panaszkodott egy anyuka, hogy volt az iskolájukban egy gyerek akit ritalinnal kezeltek, külön felhívták a szülők figyelmét, hogy kiszámíthatatlan a viselkedése a gyógyszer következtében, gyakorlatilag közveszélyes, tanítsák meg a gyerekeiket arra, hogy ne bosszantsák eme gyereket, mert beláthatatlan következményei lehetnek.

Ja és tényleg itthon is, akik érthetetlen gyilkosságokat (családirtók) szinte mindegyike kapott pszichiátriai kezelést.

Oké, legyél büszke, a pszichiátria beteg emberekből a jól megfontolt gyógyszerezéssel tud gyilkost csinálni. Háromszoros hurrá a pszichiátereknek.

Viszont fentartom, ezek az emberek megfelelő kezeléssel, háttérrel (nem rutinszerű gyógyszerfelírással) lehetnének teljes életet élő emberek.


Az apósom Parkinson kórban szenved, a neurológián a gyógyszerekkel sikerült zombit csinálni apósómból, aki a kezét nem tudta megemelni, meg nem tudott felállni, márha éppen ébren volt. (és képzeld akkor volt a döbbenet, mikor visszavittük és tele volt a neurólógia hasonló élőholtakkal, akik pont ugyanabban az időben kapták, ugyanazokat a gyógyszereket, mint apósom) Felhívtuk magánorvosát, aki komplex kezelést nyújt Parkinson kórosoknak, mondta dobjuk ki a gyógyszert, majd küld receptet, mert Fehérváron kötelezően kellett ezeket a zombigyártókat felírni, és két hét múlva az erdőben vágta a fát apósom)-ennyit a magyar orvosokról és gyógyszerfelírási szokásaikról. Rutinszerűen, gondolkodás nélkül írják a gyógyszereket.

2010. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvének 58. oldalát, ahol részletesen kifejti, miért kellett kitalálni a hiperaktivitást, miért menő ez a gyerekek körében, és hogyan etették meg ezt számtalan orvossal, akik aztán a felírt sz*r nyugtatók után elmehetnek nyaralni. Ez a "betegség" nem olyan betegség, ami miatt félteni kellene a felnőttkortól a gyermeket. Semmi baja az ég világon, csak máshogy képzeli az életét, mint amit a társadalom rákényszerít. Attól, hogy ő más, még nem biztos, hogy vele van a baj!!!
2010. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem akartam már visszanézni ide, de mégis megteszem, mert a minap pont ezt a mail-t kaptam (cchr hírlevelére vagyok feliratkozva):

[link]

Szívemből szólnak.

És nem a vitatkozás miatt írom, csak szerintem ez nem véletlen :)

2010. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

álltalában el szokott múlni a gyermekkori hiperaktivitás, és utánna ők álltalában visszafogott kamaszkori életet élnek, nem járnak pl diszkókban állandan.


úgyhogy énszerintem el fog múlni.

ezt olvastam.

2010. aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Szakember diagnosztizálta a gyermeket? Sokszor az a probléma, hogy a figyelemzavarral keverik össze a hiperaktivitást, ezért érdemes több szakember véleményét is kikérni, gondolok itt gyógypedagógusra, pszichológusra... És csak a legvégső esetben elkezdeni a gyerek gyógyszeres kezelését. (Én személy szerint a Ritalinról elég sok ijesztő dolgot hallottam, olvastam.) A hiperaktivitásnál rettentően fontos a korai felismerés/kezelés (terápia, pszichológus, gyógypedagógus, redgeteg törődés, és ha nincs más választás gyógyszer), ha ez megvan nagy rá az esélye h felnőttkorára, sőt kamaszkorára teljesen "normális" természetű ember lesz belőle. Tehát abszolút kezelhető ez a fajta probléma.
2010. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!