Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktiv gyerekből milyen...

Hiperaktiv gyerekből milyen felnőtt lesz?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy megmarad ez a nyüzsgése,vagy lehiggad?
2010. aug. 4. 09:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
A hiperaktivitás nem betegség, csak minden gyerekre ráhúzzák, aki nem alkalmazkodik tökéletesen a tömeghez, és nem fogja be a száját játék alatt, vagy túl gyorsan tanul a suliban és unatkozik az órákon, stb. Akivel a felnőttek nem bírnak, mert nem fogad szót, az rögtön hiperaktív. A gyógyszeres kezelésük pedig nem áll másból, mint benyugtatózásból. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy azért beteg a gyerek, mert imád mozogni, és mert a társadalom által előírt napi 5-6x 45 perc tanórát nem bírja végigülni, vagy oviban befordul a hüly* körjátékoktól és kisautóktól, helyette fogócskázna... Nem a gyerekben van a hiba, hanem a felnőttekben, akiknek nincs se türelmük sem megfelelő szakértelmük a helyzet kezelésére. Hogy milyen felnőtt lesz belőle? Egészséges, aktív felnőtt, ha nem nyomják el az eredeti személyiségét. Természetesen,ahogy nő változhat, de alapvetően aktív, életre való felnőtt lesz, aki mer dolgokat máshogy csinálni, mint ahogy azt "előírják" neki mások. Miért kellene lehiggadnia?
2010. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
73%

A hiperaktivitás nem múlik el, nem növik ki.

A hiperaktivitást megfelelő szakember állapítja meg, tesztek sorozata után. Ajánlom a Vadaskert Kórház és Szakambulanciát (neten megtalálod), ők a legjobbak ebben Magyarországon. A hiperaktivitásnak különböző fokozatai vannak, különböző tünetekkel. (nem csak annyi, hogy többet mozog, mint az átlag!) A szülőknek, és a környezetnek meg kell ismernie az adott gyermek állapotának súlyosságát, tünetegyütteseit, hogy a legmegfelelőbb bánásmódban tudja részesíteni. Csak akkor lehet kiegyensúlyozott felnőtt, ha megfelelő kivizsgálásban, monintorozásban és bánásmódban részesül. Minden szülőnek kötelessége utánajárni, ha felmerül a gyanú a hiperaktivitásra.

2010. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
51%
22:22: hülye vagy. Te tudod, mi az a hiperaktivitás?
2010. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző, igen tudom mi az hogy hiperaktív mert a kisiskolás koromat egy ilyen gyerek mellett töltöttem. A másik kérdésedre válaszolva pedig nem, nem vagyok hülye...
2010. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a 22:22-es vagy 20-as (?) vagyok, de ne hülyézd már le a válaszolót, mert te olyan iskola szerint tanultál (?) amely mindenre gyógyszeres kezelést javall, míg más meg olyan iskola szerint tanult, ahol azt hirdetik, hogy azért, mert az ember már gyerekkorában mer önmaga lenni, nyomjuk el gyorsan gyógyszerekkel, szedáljuk le, mert így mindenkinek-de főképp a szülőnek KÉNYELMESEBB. Elgondolkodtató, nem? Az én környezetemben valódi hiperaktív gyerek is van, aki nem kap gyógyszereket, mert a szülője nem kattant meg. És írtam , igaz egy- példát is, a 30 éves , anno "hiperaktív" volt barátomról.

Persze mindenki mondja el a véleményét, de hülyézni azért szerintem nem kell, mert nem úgy látja a dolgokat, ahogy te..... Egyébként diplomám szerint foglalkozhatnék akár hiperaktív gyerekkel is, szóval nem teljesen tudatlanul írtam a hozzászólásom. (Ezt csak arra értem, hogy konkrétan tudom, mit neveznek az okosok hiperaktivitásnak). Ja, mondjuk írhatnám azt is, hogy agysebész vagyok, persze.

2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint hatalmas hülyeségnek tartom, hogy a "hiperaktív" szó manapság egyenlő azzal, hogy mozgékony, élénk, stb.; viszont sajnos egyre több helyen látom, hogy ezzel a jelentéssel használják sokan. És persze az is idejön, ha a valaki diagnosztizál rögtön valakit, hogy "hiperaktív". Ez helytelen, ha hiperaktív, azt egy pszichiáter meg tudja állapítani. Én a hiperaktívat a valódi értelmében értem. Valaki kinövi, de van, aki nem. A gyógyszer pedig arra van kitalálva, hogy kezeljék vele a betegséget. Azt a hozzáállást viszont hülyeségnek tartom, ha valaki elvből elutasítja a gyógyszereket, "mert az nem jó".


22:32

2010. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, de én speciel gyereknek nem adnék emiatt gyógyszert. Én valóban élből elutasítom a gyógyszereket, de néhány esetben már beláttam, hogy azok valóban szükségesek lehetnek (olyan pszichiátriai betegségek esetén, amikor az ember mások életét veszélyeztetheti). ÁÁÁ, mindegy. Bonyolult téma, na meg a kérdés sem erről szól :)
2010. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek van egy hiperaktív gyereke, ahogyan viselkedett, arra azt tudtam mondani, hogy "ez a gyerek hülye". Aztán kiderült, hogy hiperaktív, kapott rá gyógyszer, s lám, a kapott eredmény össze sem hasonlítható az előbbivel. Amúgy miért nem adnál gyógyszert az olyan gyereknek, akinek baj van az idegrendszerével? Nem hiszem, hogy neki ez olyan jó buli volna, és ha a gyógyszer helyrehozza az arányokat az idegrendszerében, miért ne? Mondjuk tényleg nem erről szólt a kérdés ;)
2010. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
84%

De most ti komolyan ezen vitáztok? Hány amerikai tanulmány kell, ami bebizonyította, hogy a gyógyszeres kezelés SEMMIT nem hoz helyre, viszont annál nagyobb károkat okoz a gyereknek. A hiperaktivitás kezelésére nem ez a jó módszer sőt. Persze nyilván könnyebb begyógyszerezni a gyereket, mint kidolgozni megfelelő módszereket az oktatásukra, kezelésükre, biztosítani nekik szabadidős tevékenységet.

Egy pszichiáternek sincs nehéz dolga, mennyi idő, azt mondani -hiperaktív. Itt a recept.- öt perc? Ja nem van előírás, az orvos minimum 10 percet köteles foglalkozni a hozzáfordulókkal. Akkor tíz perc. És így látszólag mindenki boldog, csak a szegény gyerek megy tönkre, de hát kit érdekel az.

Csak az a furcsa, hogy valaki még mindig vitázik ezen, mikor nagyon jól tudjuk a hiperaktivitás a gyógyszergyárak nagy üzlete.

2010. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, gondolom nem tudod, hogy milyen papírmunkával jár a hiperaktivitásra gyógyszert írni, mert azt nem úgy osztják, mint a Xanaxot... Amerikai tanulmányok? És honnan? A szomszéd testvérének a régi barátnőjének az unokatesójának a kutyasétáltatós haverjának az anyjának a főnökének a gyerekének az általános iskolai osztálytársának az anyjának az új férje hallotta valahonnan?
2010. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!