Óvodás gyerekek Szülei! Akiknek kell tisztasági csomagot vinni az oviba. Milyen mínőségű dolgokat visztek be?
Köszi a válaszokat, mentek Nektek is a kezek 😊.
Nálunk biztos nem a gyerekek kárára visznek haza - ha hazavisznek egyáltalán - ételt. Kislányunk elég jó evő, mindig repetázik és soha nem mondta, hogy nem kapott és engem csak ez érdekel. A tisztasági csomagból meg nem nagyon marad. Sokan nem visznek.
Édesanyám óvónő, így van információm. Aki azt gondolja, hogy minden óvodában, iskolában lopnak, annak vagy nagyon rossz tapasztalatai vannak, vagy magából indul ki. Nem normális az, hogy ha a dolgozók hordják haza a dolgokat. És hozzátenném, édesanyám munkahelyén nem szokás és eszükbe sem jut, hogy haza vigyék a dolgokat. Még akkor sem, ha felhalmozódik, mert az is el fog fogyni.
Nemrég mesélte, hogy egyik kislánynak náthája volt, és hozta a jó zsepit, hogy azt használja, mert a sima zsepi kidörzsöli az orrát. Anyuka 10 db-ot küldött a kislánynak... Elég volt kb 10 percig.
Anyukám pedig nem hogy hazahozna dolgokat, havi több ezer forintot, ünnepek idején még többet költ papírokra, festékekre, ragasztókra, amiket a gyerekeknek visz be, hogy készítsenek belőle valamit. Pedig nem is szegény óvodában dolgozik, mert sok mindent megvesz az önkormányzat, de mégis sokszor kell saját pénzből vennie kellékeket. Persze nem lenne kötelező, csak ő szereti csinálni, és örül, ha a gyerekekkel valami jót tudnak csinálni.
A tisztasági csomaggal kapcsolatban is hallottam már tőle. Sokszor panaszkodik, hogy némelyik szülő a leggagyibb zsebkendőt-wc papírt viszi be, holott azt az ő gyereke kapja meg. Tehát olyan dolgokat kell vinni, amit szeretné a szülő, ha a gyereke használna.
Nem mondom, hogy nem lehet olyan hely, ahol sajnos hazaviszik a dolgokat, sajnos előfordulhat, de ha ezt észreveszi a szülő, akkor nem az a megoldás, hogy onnantól fogva a legolcsóbb dolgokat viszi, hanem szólni kell.
Az is nagy baj ezzel a közösbe adással, hogy a gyerekeket nem tanítják az ésszerű használatra, a takarékosságra. Arra, hogy a dolgokat a rendeltetésszerű céljukra kéne használni. Személyesen voltam tanúja, amikor az óvó néni hagyta, hogy a gyerek letekerje az egész guriga wcpapírt csak úgy, játszásból, és nem szólt rá, hogy ez pazarlás. De azt, hogy ne tömje a wc-be, már meg tudta mondani neki, mert ugye a wc eldugul, és az óvodának kell fizetni a duguláselhárítást....
Vagy a fogkrémet az óvónő adagolja ugyan, de amikor már egy kicsit meg kéne masszírozni a tubust, egyszerűbb azt mondani, hogy nincs már benne, és kidobja. Mi, itthon, annyi fogkrémmel, mint ami még volt benne, (látva az esetet), még legalább egy hétig mosunk fogat öten. De nem voltam abban a helyzetben, hogy ezt szóvá tehessem, mert "lejáratnám az óvónőt". Volt rá példa, hogy szülői értekezleten direkt megkérték a szülőket, hogy a közösségben való gondozásba, nevelésbe ne szóljunk bele. Így aztán persze, hogy hogy a közösbe adott dolgok egykettőre elfogynak, még akkor is, ha illetéktelenül senki sem vinne el semmit.
A papírzsepi pazarlás módszereit, talán jobb is, ha nem tudjuk... persze itthon mindig kiderül, mert a gyerek bepróbálkozik, hogy itthon is azt csinálja, amit az oviban "tanítottak", vagy "csak" hagytak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!