Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a gyerek nem érett az...

Ha a gyerek nem érett az óvodára azért, mert végig sír, vagyis nem tud az anyukájától még huzamosabb ideig elszakadni, akkor ezt hogyan képes egy bölcsis, egy-két éves gyerek megtenni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 15:30
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Utolso, egyetertek. :-)


Masiknak meg azt hiszem, nincs mit hozzafuznom a hozzaszolasaihoz...

2013. okt. 22. 19:08
 32/34 anonim ***** válasza:
67%
7-es, nem, a bölcsire NINCS szüksége! 3 év alatt szerető szülői gondoskodásra van szüksége. max.vannak gyerekek, akik rugalmasabbak és jobban viselik. A szocializációt bőven elég az oviban elkezdeni, még akkor is, ha nehezebben szoknak be ezek a gyerekek. Az megint más, hogy sok szülőnek muszáj beadnia. Pedagógus.
2013. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass az ösztöneidre, azok soha nem csalnak te vagy az édesanyja, te vagy vele a legtöbbet, te tudod, hogy mire van szüksége a gyermeknek! És ha az érzéseidben megerősítettek a szakemberek is, akkor azt hiszem, nincs több kérdés! :-)

Egyébként végigolvastam a kommenteket, mint mondjak, enyhe sokkot kaptam. :-P

Hihetetlen, hogy a válaszadók elvileg mind édesanyák, és így egymásnak esnek csak azért, mert különböznek a vélemények. Minősíthetetlen hangnemet választva felháborodnak, hogy lepontozták egymást.... Elképesztő! És vicces... :-D

2013. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez megint kényes téma, itt nincs olyan, hogy fekete vagy fehér, mert minden gyermek más. Nincs olyan, ha nehezen szokik be a gyerek, akkor anyuka a hibás. Akik ezt leírták, ne csodálkozzanak, hogy le lettek pontozva, mert erre nyílik a bicska, ott ahol ez nem igaz. És jogosan. Egyébként azt megértem, a valakinek muszáj dolgoznia és ezért adja bölcsibe a kicsit, de az tuti, hogy a gyereknek nincs rá szüksége. Nem egyszer hallok olyat, hogy megszületik a kisbaba, a szegény másfél éves meg menjen csak a bölcsibe, hogy anyukának könnyebb legyen. Tök jó :( Ez nálam a no komment. Persze vannak esetek, mikor jobb a bölcsi, pl ha anyukának nincs türelme, mert egy egész nap visító anyukánál talán mégis jobb (eleget hallgattam a szomszédot), de nem értem, akkor miért nem vártak egy kicsit a tesóval.... na mindegy, ez nem egyszerű.

Nekem mindkét gyermekem 4 évesen ment csak oviba, mert megtehettük, nem lógtak rajtam soha túlzottan, mégis anyásak voltak. Vigyáztak rájuk alkalmanként a mamák is, mehettünk nélkülük éjszakai programra is. Mégsem vágytak az ovira, érdekes. Mindkettőnél volt pityi, az első napokban, és IGEN, óvónők mondták, hogy ez a NORMÁLIS. Nem az, ha úgy ottmarad, hogy anyát szinte "letojja". Mert ezek azok a gyerekek, akikkel anyuka nem foglalkozott eleget ( tisztelet a kivételnek ). Aki megteheti, igenis igazodjon a gyermeke érettségéhez.

2013. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!