Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a gyerek nem érett az...

Ha a gyerek nem érett az óvodára azért, mert végig sír, vagyis nem tud az anyukájától még huzamosabb ideig elszakadni, akkor ezt hogyan képes egy bölcsis, egy-két éves gyerek megtenni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 15:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fiamat már kissebb korában rábíztam nagyszülőkre,apára stb!

Mégis 2 évesen sírva mentünk a bölcsibe!Hónapokig(!!)úgy fejtették le nyakamból reggelente.

Majd következett most szeptemberben az ovi!ÁÁÁ,gondoltam magamban zökkenőmentes lesz hisz bölcsis volt,megszokta már az idegeneket meg hogy Anya nélkül t...aha Még most is vannak napok mikor ptyeregve megy!!


Barátnőm a kislányával sehova nem mozdult ki!ÉRTSD:SEHOVA!!

3 évig szó szerint otthon ült vele a 4 fal között!SOHA nem volt rábízva senkire se nagyszülőkre se keresztszülőre,A férjére is csak 1-1 órára!Betegesen féltette és magához láncolta a kislányát!

Mondtam neki bazz..te nagyon megfogod szívni az ovikezdést!


A kislány első naptól örömmel megy az oviba(3 évesen)SOHA egy könnycseppet nem ejtett hogy nem akar Anya nélkül lenni vagy bármi..


Na erre varrjatok gombot!


Szóval nincsennek összefüggések!

Szerintem is ez a lényeg:minden gyerek más!!

2013. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekesek a kommentek.

Azért tettem fel a kérdést, mert a 3,5!!! (már nem is 3) éves fiamról most állapította meg a gyermekpszichológus, hogy még nem óvodaérett és nem azért, mert nem tudna beszélni, nem lenne szobatiszta, hanem mert szeptember elseje (ma okt. 22.-e van, vagyis közel 2 HÓNAPJA) minden egyes nap sírva megy oviba és VÉGIGSÍRJA a 3 óra hosszát. Az előzményekről annyit, hogy anyós, anyukám és a sógornők is rendszeresen vigyáztak rá, ott is aludt néha a nagyszülőknél, gyermekközösségbe is rendszeresen járunk és voltam már egész éjszakás programon is gyerek nélkül. (ezért írtam, hogy no komment a 3. válaszolónak és ugyanezt üzenném a többi 'anyuka hibája' válaszolónak is)

A gyermekpszichológus állítása szerint a gyermekemnek SEMMI baja nincs, nincsenek kötődési problémái, nem kötődik betegesen hozzám, egyszerűen csak nem érett még meg az elválásra. Ez olyan, mint amikor a gyermek nem tud még járni.Vezetgetni lehet, de többet árt neki, ettől nemfog hamarabb járni, hanem még ártunk is neki. Szóval vacillálok, hogy kiveszem az oviból, mert tudom, hogy szenved. Tisztában vagyok azzal, hogy az óvónőink sem könnyítik meg a dolgát, de ez egy másik kérdés. Emiatt merült fel bennem a kérdés, hogy mekkora megrázkódtatás lehet egy 1 évesnek az elválás, aki még közel sem érett rá. A pszi is annyit mondott, hogy ebben a korban ez még simán előfordulhat, az idő előrehaladtával ez egyenes arányosan csökkenni fog, viszont (egyik kommentelő kérdésére válaszolva) az már nem teljesen jogos, ha a gyerek még kisiskolás korában is sír anya után.

2013. okt. 22. 14:16
 23/34 A kérdező kommentje:
A törvényről én is csak azt tudom ismételgetni, amit az egyik hozzászóló már leírt. Az ovi papírok 3 éves kortól kötelező, de igazából ez még mindig 5 éves kor. Ezt az óvódavezetők tudják és nem egy ördöngős dolog beszerezni a papírt a védőnőtől és az önkormitól sem. A cél valóban az volt, hogy azok a gyerekek is meleg ételhez és fűtött szobához jussanak legalább napközben, akik nem élnek olyan fényes körülmények közt, hogy ez megadatott volna nekik (nem csak a cigányok élnek így, elhihetitek). Ja és igen, a szakmában dolgozom, ha valakiben felmerülne a gyanú, hogy légből kapott infót terjesztek.
2013. okt. 22. 14:42
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szakmabeli? Hivatali? Mert hogy nem óvodai, az biztos.
2013. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

NKt. 8. §


„A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.”

- See more at: [link]

2013. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
szociális munkás, gyermekvédelmes szakvizsgával
2013. okt. 22. 18:03
 27/34 anonim ***** válasza:
40%

és nem tanultatok pszichológiát? mert nehezen hinném el..

viszont ha tanultatok, akkor elég ciki, hogy ilyen kérdést teszel fel itt a neten, mert magadtól nem tudod rá a választ...

2013. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"kedves" utolsó!


inkább menj és dugasd meg magad a férjeddel, mint hogy itt kötekedj. jobb lesz az neked, hidd el, mint hogy itt ismeretleneket sértegess.

2013. okt. 22. 18:22
 29/34 anonim ***** válasza:
41%
Milyen jól nevelt gyermekvédelmis :))
2013. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
66%
Én vagyok a nagyon lepontozott,látom,hasznos volt lepontozni,amikor a végén kiderül,hogy nekem van igazam,hogy nem érettek a gyerekek 4 éves kor előtt!!! A kérdezőnek is pszichológus mondta! De jó lenne,ha a buta emberek nem pontoznák le az okosabbakat!
2013. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!