Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a gyerek nem érett az...

Ha a gyerek nem érett az óvodára azért, mert végig sír, vagyis nem tud az anyukájától még huzamosabb ideig elszakadni, akkor ezt hogyan képes egy bölcsis, egy-két éves gyerek megtenni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 15:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%

És azokkal akkor mi van akik még iskolás korukban is sirnak?Ők nem érettek még akkor az ovira sem?

Nem azért passzoltam le korán a gyerekemet mondjuk nagyszüllőhöz időben mert olyan kedvem volt,de nem akartam ugy járni mint barátnőm,aki sose adta oda pár órára sem az első gyerekét,nagyszülőknek sem,és késöbb nem tudtak felnöttes programot csinálni ami késö estig tartott,mert sehol nem maradt el a gyereke...fiam 2 évesen került bölcsibe,és nem viselte meg az elválás...

2013. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
66%
Hoppá-hoppá-hoppá! Ugye tisztában van a kedves "4 évesen lesz óvoda érett" kommentelő az alábbi törvénnyel: "2014. szeptember 1-től MINDEN 3. életévét betöltött gyermeknek KÖTELEZŐ lesz az ÓVODA!!!" kötelező!!! azaz anyuci nem jöhet sírva, hogy hello, az én gyerekem csak 4 évesen fog oviérett lenni, addig nem hozom -_-
2013. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó! Az 1 év múlva lesz! Eddig 5 évesen volt kötelező! Nem a jövőről volt szó,hanem a múltról és a jelenről! És ne mondd már,hogy a törvényhozók értenek a gyermekpszchihológiához! Olyan f... törvényeket hoznak,hogy megáll az ész! Ezt is csak a c.gányok miatt hozták törvénybe,hogy a koszon kivül valami ragadjon rájuk is és ne egész nap az utcán rohangáljanak!
2013. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
41%
12-es! Egyébként az a "kötelező" -t nem nehéz kijátszani, kb egy igazolást kell irni,ennyi az a nagy kötelező ovi! 6 éves kortól kötelező az iskola,ugye? Vagy az lesz jövőre? Ott meg az óvónő ir 2 sort,hogy nem ajánlja még a gyereket iskolába! Ennyit a nagy kötelező témáról!
2013. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
58%
Már nincs olyan lehetőség, hogy írok egy igazolást, és csókolom... Ezt már nem lehet kijátszani. De Te biztos szakmabeli vagy.
2013. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
57%
Pedig van,ezek szerint járatosabb vagyok ezekben a dolgokban,mint te! Érintett is vagyok az ügyben.
2013. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
46%

Persze, ha a gyermek környezete, családi -ill. sajátos helyzete, képességei indokolják. Na de ez azzal is jár, hogy az önkormányzat jegyzője, a védőnő és még ki tudja hogy ki körbejárja az ügyet (ergo családlátogatás, stb..) Hogy bújsz ki a dolgok alól, ha az ügy elbírálása közben kiderül, hogy nana, ennek nem is indokolt?? Hmmm.. ??


Akkor mégsem lehet csak úgy kiskaput keresni, igaz-e?

2013. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

OFF

Csak a tisztán látás ledvéért hadd jegyezzem meg, hogy hiába lesz 3 éves kortól kötelező az ovi, ha a szülő ír egy kérvényt, és "a körülmények megfelelőek" akkor minden további nélkül otthon tarthatja a gyereket 5 éves koráig. Így szól a törvény. 5 éves kor után is lehet, ahogy eddig is, de akkor már jóval bonyolultabb.


ON

Ez egy elég érdekes kérdés. Szerintem előbb-utóbb minden gyerek megszokja, akár 1 éves, akár 3, akár több. Én is nagyon féltem az ovikezdéstől, mert a kisfiam nagyon-nagyon anyás volt (és nem, nem én rontottam el, babakorától rendszeresen vigyáztak rá a nagyszülők, ennek ellenére volt pár hónap 2,5 éves korában, hogy őket sem viselte el, másokat pedig se előtte, se utána). A beszoktatás valóban egy kicsit több sírással járt, mint az átlagnál, de megszokta, megszerette, sőt, odavan már az oviért. De ehhez az is kellett, hogy TUDJAM, hogy neki erre szüksége van. Ahol az anyuka az első sírós napok után inkább kiveszi a gyereket, ott persze, hogy a gyerek nem tudja megszokni az új helyzetet.

2013. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Én azt láttam a bölcsibe mikor mentünk, hogy az 1-1,5 évesek sokkal könyebben beszoktak, mint a 2 évesek...szóval nem tudom...


Viszont azzal nem értek egyet, hogy akit korábban otthagynak nagynál, vagy itt-ott, az utána könnyebben válik le az anyukáról..

Én a lányomat 2 évig senkire sem hagytam,(mert nem volt kire, és nem is nagyon akartam), és a bölcsi-ovikezdsére nem hiszem, hogy nálam jobban ráparázott volna bárki kis :-DD, de a lányom mégis 1-2 hét után szépen, zökkenőmentesen beszokott.

Szóval ez sem törvényszerű...


Az viszont tény, hogy az ovikezdésnél megállapítottam, hogy aki előtte bölcsis volt, annak könnyebb azért..de hát ez egyértelmű...

2013. okt. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
kislányom senkinél nem aludt ott még ,de járt bölcsibe most ovis,nélkülem is elvan.
2013. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!