Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportba még elfogadott-ne...

Kiscsoportba még elfogadott-nem túl ciki cumit vinni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Én kisfiam nemsokára kezdi a kiscsoportot 3éves és 1hónapos. Csak és kizárólag alváshoz kell még neki a cumi, napközben természtesen nem lóg a szájából. A nagytesóját egyszer úgy szoktattuk le a cumiról, hogy már közel 3éves volt- szintén csak alváshoz cumizott, és jött a karácsony- mondtuk neki, hogy a Jézuska a cumikért fog sok ajándékot hozni- és ő oda is adta szó nélkül, azóta sem cumizik. Most mondogatja az öccsének, hogy neki a Jézuska vitte el a cumijait- így a kicsi is most modja, hogy csak karácsonyig fog cumizni... és majd akkor ő is odaadja a Jézuskának. Addig meg úgy gondolom viszek be neki egy cumit az oviba, hogyha fekszenek le, tudja használni. GOndolom, hogy hátha jó hatással lesz rá a többi kicsi is, akik nem cumiznak.. hátha előbb leszokik.

Nálatok hogy volt- akinek így került még be a kicsije az oviba? Engedték a cumit az ovonénik? vAgy nagyon húzzák a szájukat miatta?


2013. szept. 4. 12:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Én is úgy gondoltam, hogy nem akarom az ovi előtt elvenni tőle. Eléggé sokára lett szobatiszta is, a pelenkához is nagyon ragaszkodott....

Középső gyerek, a naggyal semmi ilyen "gondunk" nem volt- ő mindent hamar csinált- de ugyebár nincs két egyforma gyerek. Nála a cumi sem volt kérdés, ovira már rég nem kellett, ezért nem tudom, hogy másnál ilyen esetbe mi volt.

Gyerekeim nem voltak bölcsisek sem, az ovi lesz az első igazi elválás- így tényleg nem akarom még a cumival is stresszelni szegényemet. Hátha majd ott is lesznek ügyes ovonénik, esetleg rájön, hogy más sem cumizik- végső esetre meg a JÉzuskának majd odaadjuk! :))

Köszi a válaszokat.


Mindenkinek zöld kezet adtam, bár nem értek egyet én sem azzal a válasszal, hogy nem kell kapaszkodó... Egy három évesről van szó!!

Köszi mégegyszer.

2013. szept. 4. 17:21
 12/16 anonim ***** válasza:

kérdezd meg az ovit, hogy lehet-e cumizni, mert nálunk van ahol nem engedik bevinni sem

az enyém még mindig cumizik, pedig már 4 éves, alváshoz engedik, és sajnos nem szokott le attól, hogy más nem cumizik :(

2013. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk engedik, de csak alváshoz! Szerintem a szülő és a gyermek érzi, hogy mikor jött el az ideje annak, hogy letegyük a cumit, az ovi csak kicsit rásegít azzal, hogy a sok vele egykorú példát mutat, hogy a cumi nem kell már.

Sok szerencsét! :)

2013. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az biztos, hogy valamit érez már a kisfiam, mert tegnap és ma szinte egész nap a cumiját kérte, sokat beszélgettünk az oviról. Kicsit kétségbe is estem mi lesz így... remélem jól alakulnak majd a dolgok, jövő héten kedden kezdünk.

Bízom benne, hogy majd szépen magától leszokik, utolsónak jó lesz még karácsonykor a Jézuskás történet is...

Drukkoljatok!!!!

Köszi!

2013. szept. 5. 22:41
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vigyetek az oviba, vagy adjatok oda az ovononek, hogy csak alvashoz adjak oda neki, ezt beszeld meg a gyermekeddel is, hogy alvashoz lesz csak cumi.
2013. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hát persze, hogy csak alváshoz lesz cumi az oviban- napközben semmiképp, szerintem azt nem is engednék, de azt én sem akarom. Sokat beszélgetünk most erről, mondja is, hogy az oviba nem visz cumit... Majd jövö héten kiderül és megírom mi volt! :)

Köszi a válaszokat.

2013. szept. 7. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!