Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportba még elfogadott-ne...

Kiscsoportba még elfogadott-nem túl ciki cumit vinni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Én kisfiam nemsokára kezdi a kiscsoportot 3éves és 1hónapos. Csak és kizárólag alváshoz kell még neki a cumi, napközben természtesen nem lóg a szájából. A nagytesóját egyszer úgy szoktattuk le a cumiról, hogy már közel 3éves volt- szintén csak alváshoz cumizott, és jött a karácsony- mondtuk neki, hogy a Jézuska a cumikért fog sok ajándékot hozni- és ő oda is adta szó nélkül, azóta sem cumizik. Most mondogatja az öccsének, hogy neki a Jézuska vitte el a cumijait- így a kicsi is most modja, hogy csak karácsonyig fog cumizni... és majd akkor ő is odaadja a Jézuskának. Addig meg úgy gondolom viszek be neki egy cumit az oviba, hogyha fekszenek le, tudja használni. GOndolom, hogy hátha jó hatással lesz rá a többi kicsi is, akik nem cumiznak.. hátha előbb leszokik.

Nálatok hogy volt- akinek így került még be a kicsije az oviba? Engedték a cumit az ovonénik? vAgy nagyon húzzák a szájukat miatta?


2013. szept. 4. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálunk nem szeretik és érthető is, mivel 3 évesen már nem természetes a cumizás.

Az oviban amúgy is csak a gond van vele, elveszlik, elveszi a többi gyerek stb.

2013. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
EZ az adott ovinak a szemléletétől függ. Nálunk nem zavarja az ovit, ha van valakinek. Sőt, külön mondta a vez. óvónő, hogy ha vki cumizik, ne az ovi előtt vegyék el tőle. De csak alváshoz kapják meg.
2013. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálunk szoba sem jöhet, hogy oviba cumit vigyünk.

kedvenc állat vagy ilyenek is csak a beszoktatás alatt lehetnek. Majd mindig kiteszik nekik a kabáthoz. Szerintem teljesen jogos. Szerintem az oviba szeressen járni, és ne valamibe kapaszkodnia kelljen.

2013. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szerintem ez ovi függő. kiscsoprtban engedni szokták,de inkább csak alváshoz.nálunk még a középsőbe is vitte pár gyerek..-és nem problémáztak rajta az ovónők.bár én szülőként már nem hagynám,hogy egy 4 éves cumizzon
2013. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban engedélyezett a cumi és az alvós állatka, kedvenc is.

Van egy kosár, oda mindenki beteheti reggel (cumi feliratozott dobozban) a maga kis dolgát, alvásnál megkapják. Ügyesek és okosak az ovónénik, mert sokszor szép lassan "elfelejtik" odaadni alváshoz a cumit, csak az ölelős plüss megy aludni a gyerekkel.

2013. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem az oviba szeressen járni, és ne valamibe kapaszkodnia kelljen"

Na ez mekkora b.romság!Attól hogy vmelyik még cumizik alváshoz attól még szerethet oviba járni!Ha ezzel nyugszik meg alváskor akkor miért ne??Mondom én ezt úgy hogy az én 3 éves fiam már nem cumizik de nem vetem meg az a szülőt akinek a gyereke igen!


Kérdésre válaszolva:nállunk megengedik az oviba a cumit de természetesen alváshoz,nem úgy hogy egész nap lógjon a szájába!Így sztem nem veszhet el ,nem veheti el más gyerek mert tényleg csak alváshoz van elővéve!

2013. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem íróval, miért ne lehetne nála valami amit otthonról hozott és megnyugtatja. Egyébként amikor mi oviba mentünk az első ott alvásnál bevitte magával a kisfiam a cumit, két napig azzal aludt, majd harmadnap mikor mentem érte kihozta magával és közölte, hogy nem hozzuk el többet mert ez nagyon ciki, ettől függetlenül este mindig azzal aludt, majd nem sokkal a negyedik szülinapja előtt közölte, hogy minden cumit kidobott a kukába mert már nem kell.
2013. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, biztos vagyok benne, hogy a cumizó gyerekek nem cumival a szájukban fognak érettségizni, nem nagyon láttam még olyat, időt kell hagyni, hogy magától kinője, mint ahogy a pelenka is idővel lekerül ha megérett rá a gyerek.
2013. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

"Szerintem az oviba szeressen járni, és ne

valamibe kapaszkodnia kelljen"


Neked nem kell kapaszkodo amikor mondjuk uj helyre mesz dolgozni? mondjuk egy kep a gyerekedrol a tarcadban vagy a telefonodban?! a biztonsagerzetre nincs szukseged amit az nyujt ha egy szorongatott helyzetben, amikor lelki tamaszra van szukseged, fel tudod hivni mondjuk a ferjedet, a baratnod vagy anyukad?! Ugyan mar!!!! mindenkinek szuksege van kapaszkodokra, foleg elete elso "nagy bevetesen"... vagy ha nem igy van, akkor Te vagy maga Terminator! Te biztos a fiadnak is azt mondod/mondanad, hogy ne sirjon, mert ferfiatlan, igaz?

de szeretem az autodidakta pszichologusokat!!!

mondom mindezt ugy, hogy bolcsiben tolem elvettek a cumim, lelemenyes gyerek leven 13 eves koromig szoptam cserebe az ujjam, jaaa... es 27 evesen, napokon belul 2 gyerekes anyukakent a mai napig Selymi, a selyemdarab a parnam alatt van ha alszom... mert nekem kell a kapaszkodo...:-)


szerintem, a "neha elfelejtos" ovonenik teszik jol, legyen minden kicsinek a szuveren joga eldonteni mivel akarja magat alomba ringatni, de az tenyleg csak alvashoz, megnyugtatashoz legyen! aztan ha latja, hogy a tobbieknek sincs, majd elhagyja O is. vagy nem, es akkor?! szerintem nem fog cumival erettsegizni!

2013. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban is engedik, és nálunk is kihangsúlyozták a szülőin, hogy ha valakinek cumizik a gyereke, nehogy le akarja szoktatni pont az ovi előtt, mert elég stressz az ovi és a szülőtől elválás, nem kell még a cumielvétellel is tetézni. Minket ez nem érint, mivel mindkét gyerekem az ujját szopta/szopja. A lányom már nagy, a kiscsoport végéig szopta kb az ujját az oviban alvásidőben, utána maga hagyta el, mert "ciki" volt.
2013. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!