Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek fukarság zöld...

Szerintetek fukarság zöld biciklit venni kislánynak, mondván így az öccsének is jó lesz majd?

Figyelt kérdés

Apukám nézte ki, közös ajándék lesz. Csepel gyíkos zöld bicikli. Igaz van lányos színben, azaz full rózsaszín, de ugye az fiúnak kizárt. 3 év van a gyerkőcök között. Szerintetek, ha kimatricáznánk, raknának rá játékbabahordozót(a kislányom megőrül érte, ha ilyet lát) lányos kosarat, akkor jó lehet egy 3 éves kislánynak?

[link]


2019. jún. 21. 19:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
45%

Én nem vennék úgy semmit egyik gyerekemnek sem, hogy azt nézzem, hogy jó lesz majd a másiknak. Mert amikor ajándékot veszek, akkor az adott személyt nézem, hogy Neki mi tetszene!!!

Az én lányom is 3éves. Mi használtan vettünk neki egy biciklit 15ezerért, ami gyönyörű állpotú és lányos színű. Ha kinövi eladjuk!! Az én lányom nagyon lány. A rózsaszín a kedvenc színe, imád mindent amit csillogós, ami tipikus lányos dolog. Ő egy ilyen fiús biciklire rá sem ülne, mert egyből mondaná, hogy fiús. Télen egy ezüstös szürke csizmát akartam Neki venni, hát nem volt hajlandó felpróbálni sem, mert azt mondta, hogy fiús, pedig voltak rajta virágok is, de nem..

És nem, nem én neveltem így! Én is azon az elven voltam, hogy attól, hogy lány, nem kell mindennek csillivilli rózsaszínnek lennie. De ahogy bontakozott ki a személyisége, tudatára ébredt és már határozott elképzelése van arról is, hogy mit szeretne felvenni, stb.

Persze ha a lányodnak ez tetszik akkor semmi gond! Olyat vegyetek mindenképp, ami Neki tetszik!! Mutassatok Neki több variációt, hogy miből választhat. Aztán ha kinövi eladjátok!

Van az ismerettségi körömben olyan kislány, aki csak fiús dolgokat hajlandó felvenni, használni. Pókemberes táska, kék bicikli stb. Nincs is ezzel semmi gond, mert Neki az tetszik.

De csak azért megvenni, hogy a fiadnak is jó legyen, háát...

2019. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
44%

és mi lenne ha nem azért vennétek a gyereknek bármilyen színű bármit, mert azt praktikusan tovább lehet örökíteni a kicsire, hanem mert olyat szeretne?

nagyon jó hogy ezen spóroltok, csak én vagyok itt a nagy testvér, aki még emlékszik arra a csalódottságra, amikor a szebbnél szebb, rózsaszín, lila, piros, narancs iskolatáskák helyett neki a szürkét kellett választania (azonos árkategória), mert az majd az öccsének is jó lesz négy év múlva... és nem kérheti a lila biciklit, nem lehet piros sportcipője, rózsaszín melegítőnadrágról pedig szó sem lehet... mert a kicsi az enyémet fogja örökölni, és ennek kell mindent alárendelni (megjegyzem k rva gazdagok a szüleim, szóval nem volt élethalál kérdése hogy rózsaszín-e a tornanadrágom)

2019. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdésed elolvasva,(mielőtt megnéztem a linket), teljesen jó ötletnek tartottam, amit írsz, hogy jó lesz az öccsének.

Aztán mikor belinkeltem a bicsajt, az jutott eszembe, hogyha a lányod érdemel vadi új 40ezres bicajt, akkor a fiad miért nem?

Én nagytesó voltam,és sok dolgomat játékomat oda kellett adnom a húgomnak, mondván hogy én már nem vagyok gyerek(6 év különbség). És ez nekem nagyon rosszul esett.

2019. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

És mi lesz akkor, ha majd a fiad közli, hogy ő nem akar felülni a zöld biciklire, mert az lányos, hiszen a nővére használta? :) Ez is benne van a pakliban. Ugyanakkor most a kislányod jobban örülne egy rózsaszínnek.


Szerintem mutass a kislányodnak lehetséges alternatívákat és, ha neki ez jön be, akkor tuti boldog lesz vele. Aztán meglátod majd idővel, hogy a fiad hogy reagálja le a dolgot. Mondjuk azért lehet csalódott, hogy ő nem újat kap.

2019. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
45%

"És mi lesz akkor, ha majd a fiad közli, hogy ő nem akar felülni a zöld biciklire, mert az lányos, hiszen a nővére használta? :)"


Mondjuk vállat von a kérdező és azt mondja: "Hát akkor kisfiam, nem biciklizel és kész."

Ha nem szoktak közös biciklitúrákat csinálni, akkor ez sem gond. Nem kötelező mindenkinek X éves korában pont bicikliznie. Ha meg akar, akkor ezen túl fogja tenni magát a kisfiú.

Amúgy kőkeményen nevelés kérdése, hogy ilyen mondatot megereszt-e a gyerek, vagy örül annak, hogy biciklizhet vele.

2019. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!