Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zöld teát lehet adni egy 6 és...

VTimi30 kérdése:

Zöld teát lehet adni egy 6 és egy 8 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Esetleg van koffeinmentes változatban is? Rákerestem a neten,valahol ajánlják,valahol a koffein miatt nem.
2018. ápr. 25. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező ha gyereked isznak fekete teát, vagy ittak már életükben akkor adhatsz nekik nyugodtan zöldteát is, ugyan annyi koffein van benne. Emlékszem mikor én voltam kicsi mindig Earl Greyt ittunk , azon nőttem fel, ma egy kicsit túl reagálják ezt is , mint sok mindent.
2018. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem ittak még,elég vizesek,szinte csak azt isszák meg,ezért gondoltam,hogy "rá kellene szoktatni" Őket a teára is,csak egészséges formában.Akkor ha gyengének csinálom meg,mértékkel gondolom ihatnak. Azért gondoltam a zöldre,mert az egészséges,és más úgymond "haszontalan löttyel" nem akarom itatni Őket.Csak annyi félét lehet olvasni a jó és rossz oldaláról,ezért lettem tanácstalan,és gondoltam itt hátha vannak olyan anyukák,akik tapasztalatból tudnak írni :)
2018. ápr. 25. 11:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vitát akartam szítani..csak tapasztalatokat gyűjteni..
2018. ápr. 25. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már mindenfélét ivott, kivéve zöldet :) Liptont szoktam venni (gyerekkoromban én is azt ittam, isteni az illata is, a fekete liptonnak például, de a sárgát is szeretjük), most rózsavirágos fehér tea van itthon. Semmi mellékhatása nincsen. A kakaóban is van koffein és még ki tudja milyen élelmiszerben. Macikávét is iszik. Zöld teát én konkrétan annyira nem szeretem az íze miatt (kesernyés) és mert vizelethajtó, hashajtó hatása van. Tehát amikor azt írják, hogy a zöld tea tisztít, na, az így tisztít. Zöld teát én a bolti dobozos vagy üveges formában szoktam venni, például az egyikben nincsen szénsav és szteviás, olyat már ivott a gyerek is. De otthon tealeveleset nem tartok, az esetleges mellékhatása miatt. Én egyébként úgy gondolom, ha a gyerekeket rá akarod szoktatni a tea ivásra, akkor nem a zöld tea a legalkalmasabb, az íze miatt. Ízlés dolga is a tea ivás, lehet, hogy az egyik ízlik majd nekik, a másik nem. De én akkor sem a zöld teával kezdenék, hanem mindenképpen egy jó illatúval, tehát pl. a fekete liptonnal, egy mentával vagy egy kakukkfűvel, hársfával. A gyümölcsteák is jó illatúak, de inkább az aroma miatt és azok nem is igazi teák, ha úgy nézzük.
2018. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 5 évesen ittam már fekete teát is, nem kifejezetten gyengére főzöttet, és nem lett tőle bajom. Nem is lettem koffeinfüggő sem.
2018. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

teljesen nyugodtan. Másfél éves kora óta kap a fiam fekete teát is, ha éppen beteg. A zöld teát is nagyon szereti.

Mondjuk mi lightosan szeretjük, egy filtert egy kannába forrázok.

2018. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a rooibos teát ajánlom. Adhatsz zöld teát is, de a rooibosnak jobb az íze és nincs benne koffein, valahogy szerintem "gyerekbarátabb". Vörös tea néven is ismert.
2018. ápr. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem főzöd erősre, nyugodtan. Az enyémek feketét szoktak inni, de kb. úgy, mint ahogy én is kaptam gyerekkoromban, anyukám mindig úgy főzte, hogy egy liter vízbe egy filter, teaíze volt így is, de nem volt erős egyáltalán.

Ugyanezt zöld teával is meg lehet csinálni.

2018. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!