Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves ihat zöld teát?

6 éves ihat zöld teát?

Figyelt kérdés
2016. szept. 15. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, miért merül fel benned, hogy ne ihatna?
2016. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valahol valamikor olvastam, hogy kisgyerekek csak roibos teát ihatnak, feketét, zöldet nem, de már nem emlékszem, viszont a zöld tea nagyon egészséges és emiatt kérdezem?!!
2016. szept. 15. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

A zöld tea ugyanúgy tartalmaz koffeint. Egy csésze ~30-50 mg, kb. mint egy expresszó.

Plusz a valódi szálas erős hashajtó.

2016. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

"A koffein a zöldteában is megtalálható. Sőt, nagyobb és sokkal jobb minőségben, mint a kávéban."

2016. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan! Több koffeint tartalmaz, mint a kávé. Én iszom, de a gyereknek nem adnám.
2016. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se adnám gyereknek, engem szinte jobban élénkít mint a kávé.
2016. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"expresszó" LOL :D


Én 6 évesnek már simán adtam fekete és zöld teát is, természetesen nem erősre főzve, tehát nem egy filter/csésze, hanem mondjuk egy liter vízhez egy filter. Finom úgy is, de elhanyagolható a koffeintartalma. Ugyanezt ittam gyerekkoromban is, sose voltam tőle álmatlan vagy felpörgött.

Mondjuk a fiam kedvence a borsmenta tea (nem értem, hogy bírja meginni), de szereti a zöld teát is.

2016. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2016. szept. 16. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!