Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek fukarság zöld...

Szerintetek fukarság zöld biciklit venni kislánynak, mondván így az öccsének is jó lesz majd?

Figyelt kérdés

Apukám nézte ki, közös ajándék lesz. Csepel gyíkos zöld bicikli. Igaz van lányos színben, azaz full rózsaszín, de ugye az fiúnak kizárt. 3 év van a gyerkőcök között. Szerintetek, ha kimatricáznánk, raknának rá játékbabahordozót(a kislányom megőrül érte, ha ilyet lát) lányos kosarat, akkor jó lehet egy 3 éves kislánynak?

[link]


2019. jún. 21. 19:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%

6 éves a fiam, most 20-as biciklije van. Évente cseréltük a méreteket.

Nem fukarság, inkább az lenne a pazarlás, ha nem így gondolnád. Nem fogja elhasználni a lányod, mire megörökli a fiad.

2019. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hű, akkor már egész nagy bicóval jár. Én is így gondoltam, mikor a lányomnak már 20-as kell, megörökli az öcsike.
2019. jún. 21. 21:45
 13/25 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem borzasztó!


A spórolással semmi baj, de nehogymár a kissrác első bringája a nővére régije legyen..


Ezzel nagyot fogtok koppanni, kellemetlen nekem is a tudat, nemhogy gyerekeknek, nemhogy egy fiúnak, aki lánybringát kap.


Vegyetek rózsaszínt(vagy amilyet a lány szeretne)adjátok majd el, ha kinőtte a lány, és forgassátok vissza a pénzt egy olyanba, amilyen a fiú szeretne!


Én 12 ért vettem a lányom első bringáját, 9 ért elvitték(futóbicikli).


Azt az egy két ezret csak magéri, hogy a fiadnak olyan biciklije legyen, amilyet szeretne!


Mellesleg így a lány sem kapna olyat, amilyet akar, hadd válassza meg a dolgait..


Én sem akartam, sőt utáltam a rózsaszínt lánynak, de ez a kedvenc színe, pedig szinte egy rózsaszín babaholmija sem volt..


Kb egy éves koráig dönthetsz helyette, hogy neked mi tetszik jobban, de aztán már ki tudja fejezni az akaratát, nem tilthatod le a rózsaszínről, ha azt akarja, mert neked nem tetszik..

2019. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
Mi ebből az elgondolásból vettünk egy csomó nagyobb dolgot, lány az első, gondoltuk ha a második esetleg fiú lesz ne legyen gáz
2019. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Elvileg a zöld szín a kedvence, de mindenképpen megmutatjuk neki mielőtt megvesszük. Csak itt van a szomszéd kislány, akinek mindene rózsaszín, Minnie egeres, meg hercegnős és most kapott ő is természetesen rózsaszín Minnie egeres kevésbé minőségi bicót. Persze, hogy tetszett a lányomnak... Remélem ez jobban fog majd neki tetszeni.
2019. jún. 21. 22:35
 16/25 anonim ***** válasza:
59%

"A spórolással semmi baj, de nehogymár a kissrác első bringája a nővére régije legyen."


11-es vagyok. Fiam egyke, nem örökli senki tőle. Eddig mindig használtan vettem neki pár ezerért, ha majd "tovább" használja, akkor veszünk neki újat. Soha nem érezte gáznak, hogy más használt bringája lesz az övé. Már miért lenne ebből probléma? Örült, hogy van biciklije.


Nekem is bátyám BMX-e volt az első bringám, imádtam.

Van, amiből nem túl szerencsés a használt, (pl cipő), de nehogymár minden gyereknek évente új biciklit vegyenek. Töredékéért alig lehet eladni.


Én 5000 alatt vettem a kicsiket kissebb hibákkal, amit a férjem megcsinált (gumicsere pl), most 10-ért makulátlant. Ez talán 2 évet kibír, mielőtt kinövi.

2019. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
62%

Bicaj ügyben tökéletesen egyetértek a válaszolók döntő többségével.


"Csak itt van a szomszéd kislány, akinek mindene rózsaszín Minnie egeres, meg hercegnős..."


Nekem is van egy kislányom és hálát adok a Teremtőnek, hogy a feleségemnek nincsen olyan agybaja, hogy a kislányunknak mindene rózsaszín legyen. Szerintem annyira giccses, hogy az már undorító.

2019. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%

Azért egész más úgy használt holmit venni, hogy látta e a gyerek valaki másnál éveken át..


Az én gyerekemnek és nekem is vannak használt cuccaink, de nem tudnék úgy ruhát hordani, hogy egy rokonomon láttam x évig, vagy a bútor(nálunk ez használt leginkább), valaki más lakásában volt, és napi szinten megfordultam mellette.. Pláne a tudat, hogy ő azért cseréli le, mert újat kap, és láthatom az új dobozos bringáját.


A használt holmi addig jó, amíg a következő használónak új! Nálatok ez nem lenne!

2019. jún. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%

Én inkább vennék egy használt de jó állapotú 12 kislány bringát fele annyiért lehet venni kosárral együtt ha kinövi el lehet adni és fiúnak fiusat venni belöle.

Lányom most kapott egy használt megkímélt jó állapotú 20 decatlonos biciklit ha jövöre kinövi akkor eladom és 1-2 ezerel olcsóbban mint vetem.

2019. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
24%
Gyerekkorombam minden biciklimet a bátyámtól örököltem (aki szerintem szintén használtan kapta). Arra nem emlékszem, hogy ez bántott volna, csak arra, amikor életemben először kaptam saját biciklit (az már a felnőtt méret előtt volt közvetlenül). Nagyon-nagyon örültem neki, még mindig emlékszem a boldogságra. Sok minden másban is örököltem a dolgokat, de ez önmagában nem hagyott negatív nyomot bennem.
2019. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!