Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha a gyerekün...

Mit lehet tenni, ha a gyerekünk nem hiába szeretne, nincs barátja?

Figyelt kérdés
Osztályban a szülök nem nyitottak. Nincs a gyerekkel gond, mármint, nem verekedős rosszalkodas, hogy ilyesmi oka lenne.
2019. máj. 19. 03:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a lányom osztályában (másodikos), pont az ellenkezőjére van példa. Az egyik kislány szülei kissé antiszoc.-ok, nem járnak közös programokra, ha van is valami hamar lelépnek, nem barátkoznak, beszélgetnek a szülők. A kislányt az én lányom is, és a többiek is nagyon szeretik, mi több még barátkoznak is vele. :)

Azzal értek egyet, hogy a mai világban "divat" lett mindenért a szülőt okolni. Az, hogy a gyerek reggel 8-tól, délután 4-ig nem barátkozik az a szülő hibája, nevetséges. Nem mondom, h nem lehet iskolán kívüli programokat szervezni, ez biztosan jó is tud lenne, de (a napi rendszeres 8 órához képest, amennyit együtt töltenek) a jelentősége elhanyagolható, a barátság nem ezen múlik.

2019. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%
11-es valoban nem ezen mulik. De ha a gyerkoc nehezebben nyit a tarsak fele, akkor segithet a sulin kivuli program.
2019. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

A gyerek a szülői példát látja kiskorban, ezt veszi át, az evidens. Ahol a szülőn látja a gyerek hogy nem akar kapcsolatokat kialakítani, nem beszélget, nem ismerkedik egy adott közegben, ott nagy valószínűséggel a gyerek sem fog.


Nem csak a szülő a felelős nyilván, de meg kéne érteni, hogy egy ember szocializációját meghatározza a családi példa is. Elősegítheted a gyerek közössegi életét kiskorban, ha te is próbálsz a közösségben ismerkedni, kezdeményezni.


A gyereknevelés nem csak abból ál hogy megetetem és ruházom. A lelki fejlődésről is tehet a szülő, akkor is ha sokaknak nem tetszik mert meg kell mozdítani a hátsót érte.

2019. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Ez sem igaz, utolso. Anyam is, apam is maganyos farkas tipus volt. Sosem jartak el sehova, nem voltak barátaik. Nekem és a húgomnak voltak és vannak.
2019. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sincs köze ehhez így a szülőknek, maximum ha nagyon kilóg egy család vagy "furcsa" a gyerek, de a gyerekek legtöbbször még ezt is áthidalják, pláne elsőben nem érdekli őket. Viszont ha kell egy kis rásegítés, érdemes persze próbálkozni.

Tiéd hányadikos vagy új gyerek az osztályban? szóval mióta tart ez? Nem mesél valamit, hogy miért nincs barátja, pl. nem bántják vagy közösítik ki valamiért? Ha ilyen gyanúd van, kérj fogadóórát az osztályfőnöktől.

Mik a lehetőségei? Pl.: Délután rögtön hazaviszed vagy napközis? Gondoltál már arra, hogy beírasd valami olyan szakkörre (sport, zene, kézművesség... bármi), ami tetszene neki és már mások is járnak? Közeli játszótéren sincs lehetőség délután ismerkedni? Szülinapot, vagy csak együtt játszós vendégeskedést, kirándulást szerinted tudnátok neki szervezni? És most a nyári időszakban is jó ötlet lehet az iskolai táborok megcélzása.

2019. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem a gyerek osztálytársainak szüleivel töltjük a szabdidőnket, attól még nyitottak vagyunk és barátkozosok. Pláne, hogy így felnőtt létünkre is van kialakult baráti társaságunk és 1-2 barát, barátnő, akikkel szívesen, sőt sokszor szívesebben töltjük az időnket, mint a gyerekünk osztálytársainak szüleivel, mert az esetek nagy többségében, azok nem a mi barátaink, csak a gyereken keresztül lettek ismerősök. De mivel van rokonság, baráti társaság, hobbi hétvégére, suli utánra nincs idő/kedv/energia az osztálytársak szüleivel "lógni" mert van értékesebb, mélyebb rokoni, baráti kapcsolatunk.

A gyerekeimet sokszor hívják szülinapozni vagy csak át egymáshoz, ott pár szót váltanak a szülők aztán mindeki megy a dolgára. nem a szülők barátságán múlik a gyerekek barátsága.

2019. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Másodikos.

Napközis. Mindig direkt úgy megyek,hogy legyen idő játszani is, de ha még utána mennének játszóra, mi is menjünk...de nem hívnak, bár néha csapódunk azért. Napközben játszik bent a gyerekekkel, két kisgyerek is legjobb barátjának választotta, de mégsem hívta el a szülinapi zsúrjára. Meg más sem, pedig kb. kéthetente van. Amikor mi hívtunk, szinte senki nem jött el. Amikor nem szülinapra hívtunk, hanem csak át játszani hozzánk vagy játszótérre, játszóházba...alig volt mód rá, mert volt, aki nem néz rám, csak ne kelljen visszaköszönnie vagy meg sem ismer vagy beszélek hozzá és közben elmegy, nem figyel.

2019. máj. 20. 08:05
 18/20 A kérdező kommentje:
Jár a suliban heti háromszor focira és kosárlabdára kétszer.
2019. máj. 20. 08:16
 19/20 anonim ***** válasza:
És szerinted mi lehet az oka, ha a szülők tiltják tőletek a gyerekeiket? Kirívóan más anyagi helyzet, származás, vallás...? Az iskolában ezek szerint nem éri megkülönböztetés a gyereket, hanem ez csak a szülők előítélete és inkább neked/a családotoknak szól?
2019. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom. :( erre hogyan tudnék rájönni? meg úgysem mondják :( nincs kirívóság bennünk :(
2019. máj. 21. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!