Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellene-e költöznöm? A...

El kellene-e költöznöm? A feleségem már elhidegűlt tölem, miközben van két gyerekünk, ő válni szeretne...

Figyelt kérdés
Azt szeretné ha elköltöznék az otthonomból, de mivel hogy ő csak 90e-ft-ot keres ezért én fizessem a rezsiét, lakásnak a hitelét és az autóét is(170e-ft) miközbe az maradjon nála mert a gyerekeket nem tudja kocsi nélkűl utaztatni.Én meg bizonytalanúl várhatom ,hogy talán rendbe jön a lelke. Azzal magyarázza, hogy lehet majd néhány hónap múlva ő fogja kérni költözzek vissza. Mit tegyek?
2009. febr. 16. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

El ne koltozz a lakasotokbol, amit gondolom 50-50%-ban kellene fizetnetek, hiszen 50-50%-ban lesz a neveteken, ugye?

Vard meg, hogy o beadja a valast, es ne engedd magadat hulyere venni!

Akarmennyire is jol megy neked, mert ugytunik talan milliomos vagy, akkor se engedd, hogy o dirigaljon neked. Menjel el ugyvedhez, es kerdezd meg tole, hogyan lenne a legigazsagosabb minden.

Azon a szon fennakadt a szemem, hogy a gyerekeket "utaztatni". Mar hova utaztatja a gyerekeket a feleseged??? Iskolaba??? Ovodaba??? Letezik bicikli, busz, es lehet gyalogosan is kozlekedni!

A feleseged hulyere akar venni tegedet, ne engedd, mert hamarosan o a markaba rohog, mikozben gondolom uj pasast vinne a hazhoz!

Menj ugyvedhez!!!

2009. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem !Szerintem ne koltozz el ,de ezt csak te tudod eldonteni, mindenesetre eleg viccesnek talalom, ahogyan a feleseged gondolkodik, mar ne is haragudj.

Te menj el , mert most neki olyanja van, de ugyanakkor mindent hagyj ott es meg fizess is tovabb. Ne legyel ennyire buta, csak kihasznalni akar ! Vagy maradj ott es a te dontesed , hogy mit fizetsz ki , vagy ha elmesz , akkor a gyerektartasnal tobbet ne adj neki ! Mire fel ? A gyerekeknek te is megtudod adni amit szeretnenek, majd elviszed te oket , a feleseged pedig gondolkodjon el azon, hogy ha te nem kellesz neki , akkor a penzed se kelljen ! A gyerektartast a fizetesed fuggvenyeben szabja ki a birosag , de semmikeppen sem rugna ekkora osszegre .

Probaljatok emgbeszelni a dolgokat , de az , hoyg majd o kegyeskedik szolni , mikor mehetsz vissza . . .

Na ebbe ne menj bele !

Sok sikert , kitartast ! Es ne hagyd magad hulyere venni !

2009. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged feltételei kimerítik a röhej fogalmát. Eszedbe ne jusson elköltözni. Felajálhatod neki, hogy ha anyagilag megteheted, akkor bérelsz neki egy icipici lakást, természetesen, számlával a bérleti díjról. Ha ebbe nem megy bele, nyilvánvaló, hogy mit akar. Nagyon vigyázz, én hat évet húztam le egy válóperes ügyvéd mellett, el se tudod képzelni, hogy egy válni készülő nő mire képes. Még az utcán is találhatod magad !!!!!!!
2009. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem költözz el! Ne hagyd magadat becsapni. A feleségednek már nem kellesz csak a pénzed.

Bocs, hogy ilyen durván mondtam el, de szerintem ez így van...

2009. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Fél éve tart már köztünk a cirkusz és két hónapja nem fekszik le velem ami már egy éve sem túl gyakori.16 éve vagyunk együtt.Mikór emlitettem, hogy az autót viszem nagyon kész vólt. nem vagyunk miliomosok csak megvan mindenünk és kb egy 16 millás családi ház van 50,50%-ba. Sok gyerektartást pótlékot nem kapna hivatalosan mert minimálbéren vagyok.kb220-at keresek amiből nagyon szívesen segítek neki, de amit ő akar szerintem túlzás.
2009. febr. 16. 15:45
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Eloszor is azt kerdeznem meg:Miert hidegult el toled a feleseged???Megcsaltad???vagy vmi mas "butasagot"csinaltal?Az elhidegulesnek mindig van vmi oka!
2009. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mi történhet ha átköltöznék egy időre a szüleimhez? Nélkülem nem tudja eladni a házat:
2009. febr. 16. 15:48
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Talan erreteved egy ugyved, aki megirja neked a legjobb valaszt, itt csak laikusoktol kapsz valaszt.

En mindenkeppen azt tanacsolom neked, hogy egy ugyvedhez menjel el, par ezer Ft-ert elmondja neked, hogy mit tegyel! Tudod, ha egy kicsit hibat is vetesz, mar tul keso lesz!!!!!!

Az ugyved elmondja neked, hogy mit tegyel, es mit NE tegyel!

2009. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen sajnos megcsaltam 1.5 ével ezelőtt. Utánna egy évig még talán normálisan éltünk, de fél éve volt egy munkahelyi kudarcom és azóta csak fele pénzt hozok haza mint akkor. Nagyon kikészűltem és ez lehet hogy még rátett egy lapáttal.mert nagyon magamba zuhantam és igencsak rátámaszkodtam mindenbe. ez sok vólt neki.
2009. febr. 16. 15:56
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Egyelőre álljon meg a gyászmenet.


Ahogy a válaszaidból látom, sem "balhét" nem akarsz, sem "válni." Úgy tűnik, hogy te még szereted a feleséged. Az más kérdés, hogy ő hogy vélekedik. Az pedig már harmadrangú, hogy mi az ok.


Mivel a házassági vagyon fele a tiéd, így nem jó megoldás az, hogy otthagyj mindent és FIZESS is mindent. A legtisztább, ha "fel is út, le is út" mindkettőtöknek. Adjátok el az ingatlant, és mindketten menjetek egy kisebbe, akár hitellel is, a válást pedig valósítsátok meg.


Lehet, hogy te hibáztál, de amire most a feleséged készül, az az ő részéről hiba. Vissza akar élni azzal, hogy te még szereted őt, és ezt kihasználná. Ne hagyjad. Bármennyire nehéz is.


Ha elköltözöl, abszolút értelmetlen lenne a rezsit neked fizetni. Mire fel? Az autóhitel is hasonló, ha ő használja, fizesse is.

2009. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!