Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellene-e költöznöm? A...

El kellene-e költöznöm? A feleségem már elhidegűlt tölem, miközben van két gyerekünk, ő válni szeretne...

Figyelt kérdés
Azt szeretné ha elköltöznék az otthonomból, de mivel hogy ő csak 90e-ft-ot keres ezért én fizessem a rezsiét, lakásnak a hitelét és az autóét is(170e-ft) miközbe az maradjon nála mert a gyerekeket nem tudja kocsi nélkűl utaztatni.Én meg bizonytalanúl várhatom ,hogy talán rendbe jön a lelke. Azzal magyarázza, hogy lehet majd néhány hónap múlva ő fogja kérni költözzek vissza. Mit tegyek?
2009. febr. 16. 15:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon kétélű ez az ügy! Szerintem vagy váljatok el, vagy ha még MINDKETTEN láttok esélyt arra, hogy jobbra forduljon a kapcsolatotok, akkor maradj a házban és ott, együtt próbáljátok meg a jövőtöket kialakítani.


A sztoridból az nem derül ki egyértelműen, hogy a feleséged a megcsalás miatt fokozatosan hidegült el tőled vagy valami más oka is volt annak, hogy így alakult a kapcsolatotok. Mert, ha az az oka, hogy feleannyit keresel, mint eddig - önhibádon kívül - akkor valószínű, hogy csak a pénz miatt kellesz neki, de ha nem anyagiak vezérlik, akkor lehet, hogy nehezen tud neked megbocsátani. Ezt neked kell látnod, te ismered....


Nem fekete-fehér ez a dolog ugye a megcsalás miatt, de ez a kérés az ő részéről sem igazságos akármit is tettél (de ki tud racionálisan gondolkodni, ha a párja megcsalta?). Nő vagyok és nagyon elítélem azokat a férfiakat, akik megcsalják a feleségüket, de ha jól értettem, megbántad a tetted és a feleségeddel akarsz maradni. Ha ez így van, jobbra fordul majd a kapcsolatotok, csak vannak hullámvölgyek és most jelenleg ő érzelmileg instabil. Én belegondoltam a helyzetébe és lehet, hogy én is így reagálnék (mármint elküldeném a férjem egy időre, ugyanis annak az embernek a képét nézni, aki megcsalt, nem könnyű), de meg tudnék bocsátani, ha a férjem bebizonyítaná (nem a pénzével!), hogy mellettem áll. Ha elköltözöl, akkor méginkább eltávolodhat tőled. De most gondolj bele abba, hogy most a nyakára szakadt hiteleket ő miből fizesse? És nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy fizessen csak az asszonyka, hisz a lakáshitelt együtt vettétek fel és a lakást is együtt használtátok. Anno nem lehetett tudni, hogy hogyan fog alakulni ez a kapcsolat. Válásnál a vagyonmegosztás igazságos és nem fogsz olyanért fizetni, amit te nem használsz. Ez nagy különbség. A házatokat valószínűleg el kell adni, mert a feleséged annyi hitelt nem tud fizetni, szóval nagy változás lenne mindkettőtök életében. Időre van szüksége. Szerintem nekem is évek kellenének, amíg egy megcsalást magamban rendezni tudnék.


Neked kell tudni, hogy mi az oka ennek és hogy a feleséged miért akar/nem akar már veled lenni, így az is befolyásolni fogja a döntésedet gondolom...

2009. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!