Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet nincs elég "bátorságom"...

Lehet nincs elég "bátorságom" hogy gyerekünk legyen? A párom már szeretne gyerkőcöt ő 26 én 23. De nem merek úgymond belekezdeni, úgy érzem mindentől félek. Vagy ez normális félelem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan mitől félsz? A terhességtől vagy hogy nem tudod majd ellátni, nem tudod mit szabad ennie, mikor kell mérni hogyan kell fürdetni pelenkázni?
2010. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, én ugyanígy vagyok, de nem tudom, hogy ez általánosságban így van-e. Mondjuk én eleve egy nagyon szorongó típus vagyok, gondolom nálam ezért is van. Bár én is nagyon szeretnék babát, de mellette nagyon félek.
2010. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat! Igen a terhességtől a szüléstől meg amit írtál kedves első ezektől félek!! Deamúgy meg szeretnék már babát.Tudjátok Mostanában érzem azt hogy hiányzik valami az életemből!!


Kedves második író! Én is olyan vagyok mint te. Mindent úgy megtudok bonyolítani. Mindenen sokáig aggodalmaskodok....


Szerintetek hogy kellene legyőzni ezt az érzést? Már mondták ne aggódjak, mindent megmutatnak meg minden, de ennek ellenére is.

2010. febr. 27. 15:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Végülis úgymond örülök hogy nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül, már azt hittem kicsit bolond vagyok.
2010. febr. 27. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy bolond, én is paráztam mindentől, ráadásul a sok okoska még ijesztgetett is, hogy majd nem fogom tudni, mit kell csinálni, stb.stb. De nagyon akartam babát, úgyhogy örültem, és féltem:) Nyugodtan bízhatsz magadban, mindenre rá fogsz érezni, nagyon jó dolog ez az anyai ösztön:)

Nekem az is sokat segített, hogy a barátnőm kisfiával babáztam, esetleg körbenézhetsz az ismerősöknél, hogy hol van kisbaba, és menj oda "gyakorolni". Már ott is rá lehet érezni, hogy hogyan bánj egy gyerkőccel, utána a tiédnél még az ösztön is segít:))

Kitartás, és ne aggódj, majd elmúlik a félsz!

2010. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer ! Nagyon jól esnek ezek a szavak!!! Nekem is érkezett ilyesztőnek tűnö válasz ahhoz hogy a petefészkemben ciszta van és hogy egy elment a babája emiatt egy lánynak. emiatt meg mégjobban megíjedtem hogy mi lesz ha ez vár rám is.
2010. febr. 27. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha akartok egy csöppséget, ne féljetek! Én is most vagyok 23, a párom 26, akárcsak a te párod! Szóval én abbahagytam a gyógyszer szedését tavaly áprilisban, mondván, hogy már 6 év után jó lenne egy kis szünet. Egy ideig óvszerrel védekeztünk, majd úgy októbertől azt is hanyagoltuk, de azért a ciklusom közepén próbáltunk vigyázni, vagy óvszerrel, vagy nem volt semmi. Mivel mindig 28 naposak a ciklusaim, ezt könnyű volt kiszámolni. Persze már kacérkodtunk a gondolattal, hogy mi lenne, ha nem jönne meg következő hónapban, és terhes lennék. És láss csodát, annak ellenére, hogy középidőben nem voltunk együtt, január 3-án pozitívat teszteltem, és mindennél boldogabbak vagyunk! Ilyen jól még sosem kezdődött az új év, annak ellenére, hogy kétségek bennem is vannak, de tudom, hogy ha akarom nagyon jó anya válhat belőlem! És belőled is, vagy bármelyik nőből, aki igazán akarja!

2010. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi szépen a válaszodat! Nem hiszed el de annyira jól esnek ezek a vigasztaló szavak, egyre jobban nyugalom költözik a lelkembe!! GRATULÁLOK a kisbabához!! Jó bébi várást kívánok
2010. febr. 27. 20:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! Remélem hamarosan neked is gratulálhatnak majd az ismerősök, rokonok! :-) Olyan jó érzés, hogy én is már mikor megtudtam, kikiabáltam volna az egész világnak! Sok sikert kívánok!
2010. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!