Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig normális a szülési...

Meddig normális a szülési sérüléstől való félelem?

Figyelt kérdés
Most kezdem a 6. hónapot, tudjuk, hogy a baba egészséges kisfiú lesz, a terhességem eddig problémamentes. Közben azonban egy gyógypedagógiai asszisztens tanfolyamra járok (amit persze nem kezdtem volna el, ha tudtam volna, hogy terhes vagyok), és itt sok intézménylátogatásra megyünk, ami nagyon megvisel. Az ismert fogyatékossági okok legnagyobb része a szülés alatti oxigénhiány, agyvérzés stb. Teljesen idegbeteg vagyok ettől az egésztől:(((
2008. márc. 3. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tehetd, akkor hagyd abba a tanfolyamot, ha ennyire felzaklat.

Szerintem aki járatos a szülés és annak komlikációival kapcsolatban, az pontosan tudja, hogy mi minden történhet meg. Aki ebben nem járatos, az "áldott tudatlanságban" hordja ki a babáját. Felkészülni erre biztos, hogy nem lehet, de ne is gondolj rá, hogy esetleg ez veled is megtörténhet!

Gondolom, biztos, hogy nagyon jó orvosod van, bizz benne, ő tuti, hogy mindent elkövet annak érdekében, hogy ne legyen szülési sérülése a babádnak és neked sem.

Nekem volt fogadott szülésznőm, aki a vajudás alatt végig figyelt rám, mindig ott volt, ha kellett! Én csak ajánlani tudom, mert sokat számít, hiszen az orvosod nem várhatja végig a vajudásodat, ő csak a szülésnél lesz ott.

Próbáld meg a gondolataidat másfelé terelni és akkor talán kicsit könnyebb lesz!!!!

Könnyű szülést és nagyon, de nagyon egészséges kicsi babát kívánok neked és fel a fejjel!!!!

A legjobbakat!!!!

2008. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szegény, teljesen átérzem a problémádat.Amikor teherbe stem elkezdtem a neten szörfözni és már a túl sok infótól azt hittem, hogy én tutira méhen kivüli terhes vagyok, beképzeltem magamnak a dolgokat aztán rámszóltak, hogy ezzel ártok a babának.Tehát ha teheted akkor halassz, vagy ha mégis kitartó vagy akkor beszéld meg a pároddal a problémidat és avasd be a dokit is. Nyugi és boldog babavárást...
2008. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos normális. Az mondjuk nem, hogy ez a tanfolyam nem nEKED VALÓ. Egészségügybe ne menjen aki nem tudja kizárni...

Ha megszületik, aggódunk, hogy rendben van-e a vérképe, ha jár majd, hogy beüti magát, aztán meg, hogy drogozni kezd-e:) Nem nagyon van vége. Valahogy magunkban kell ezt rendezni, mert a babánk érzi.

Egy 1 hónapos kislány anyukája

2008. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval.

Én fogyatékosothonba dolgoztam,ahol egyetlen ép egészséges gyerek sem volt.Igaz,hogy hamar táppénzre mentem,de nem a lelki okai miatt,hanem a fertőzésveszély miatt javasolta az orvos.De rendszeresen mentem látogatni a kolléganőimet,és a gyerkőcöket is,de soha eszembe nem jutott,hogy az én babámnak baja lehet,vagy lehet olyan,mint ők.Ha te nem tudod ezt jól kezelni,akkor halaszd későbbre ezt a tanfolyamot,mert a lelki tényezők bizony hatással lehetnek a gyerekedre.


Jó egészséget nektek,üdv

2008. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg olyan iskolában dolgozom, ahol pár évvel ezelőttig fogyatékos, mozgássérült gyerekek is tanultak, külön csoportban. Hát gondolhatod, mi mnident láttam, olvastam az előzményeikről én is .... valóban, a 95%-uk szülés közben sérült, amúgy totál egészségesek lennének.

Egyszerűen nem szabad rágondolni így ... nem tudok én is jobb ötletet adni, bár a tanfolyamra én most biztos nem vállalkoznék a helyedben, ill. felfüggeszteném.

A legjobbakban kell bízni!!!!

2008. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!