Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy a 17 hónapos...

Létezik, hogy a 17 hónapos kislányom angyalokat, szellemeket lát?

Figyelt kérdés

A pici lányom éjszakánként fel-fel ordít. Van amikor egész éjszaka alszik, de volt már olyan is, hogy 1/2 óránként keservesen, (mint akit ölnek) fel-fel sír.

Abban biztos vagyok, nem fájdalmában, mert megvan az összes foga, nem látom, hogy fájna a hasa-füle stb.

Olyan mintha rosszat álmodna.

Ismerősünk szerint csoda és egyben "látó" gyermek aki látja a jószándékú szellemeket, csak sajnos ő még nem érti miért és fél tőlük. Ezért van az, hogy megriad ha meglátja őket. Tény, hogy ha odabújok hozzá, megsimogatom megnyugszik. Úgy vettem észre, hogy fel sem ébred ilyenkor, mintha az egész álmában történne.


2010. júl. 5. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

A 17 hónapos gyerekek többsége így viselkedik (3 éves korban sem ritka, hogy éjszakánként felsírnak, lehet, hogy mégiscsak jön a foga, vagy fáj a hasa, esetleg valami zajtól felkelt és megijedt, hogy egyedül van) .


Ellenben az ismerős nem 100-as... Nem a sötét középkorban vagyunk, hogy szellemekkel és egyéb hülyeségekkel foglalkozzunk.

2010. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szövegzzük le, hogy én nem hiszek a szellemekben, angyalkákban, démonokban és egyéb ilyen izékben, de volt úgy, hogy a gyerekem viselkedése kapcsán mégis elgondolkodtam a létezésükön...

Az én fiam rendszeresen felült egy időben az agyában este, a levegőbe mutatott, és közölte: bácsi, néni, baba, mikor mit. Hát ettől kivert a víz, mert állította, hogy ottan (=ott van). Ráadásul általában akkor jutott így eszébe ijesztgetni, ha az apukája éjszakás volt, és egyedül voltunk otthon.Grrr... De egy ideje szerencsére nem csinált ilyet.

Viszont éjjel csak úgy ordítani, meg rúgkapálni azt szokott. Fogalmam sincs, hogy miért csinálja, de én a dackorszakra fogom, mert baja az nincs, maximum rosszat álmodik, de ha kérdezem, hogy mi baj van, nem mond semmit, csak sír. Aztán abbahagyja, és alszik tovább.

2010. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, itt a legutóbbira regálva kb. hasonló az én islányom viselkedése is. Remélem hamarosan elmúlik, mert így elég íjjsztő és fárasztó az éjszaka és ezáltal a nappal is.
2010. júl. 5. 14:41
 4/12 kelemenkelo ***** válasza:
az én kislányom 21 honapos és pont tegnap csinálta ezt .12től 4is szinte féloránként .meg szolitott meg megyünk játszora ilyeneket mondott.ja meg rugkapált és pont ugy sirt mint mikor hisztizik valamiért.remélem semmi gondjuk nincs .de a szellemeket kizárva.talán sok inger érte az nap
2010. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sok inger. Igen erről én is rengeteget hallottam. Az biztos, hogy igazából ilyen idős korban nyílik meg a tudatuk.
2010. júl. 5. 15:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem azt monták, hogy ez teljesen normális ebben a korban. A kicsik álmukban dolgozzák fel azt ami napközben történik velük. És ugye van mit eltenni a kis fejükben, mert ilyenkor még minden olyan izgalmas, új és érdekes.


A lányom 25 hónapos, még van, hogy ő is égtelen visítással ébred, pl az éjjel is ez volt. De hamar megnyugszik és alszik tovább, ahogy írtátok, mintha fel sem ébredne. 17 hónaposan meg pláne, akkor voltam élő halott, éjjelente volt, hogy hetekig óránként kelt sírva. De átvészeltük és elmúlt az az időszak is.


A szellemekről csak annyit, hogy a lányom is szokott kicsi korában integetni a fehér falnak meg vigyorogni neki. Számomra a rengrémísztőbb az volt, mikor egyik délután nagyon nyugtalan volt, csak sírt semmi nem volt jó neki, én meg már mindent bevetettem, hogy felvidítsam. Kb 2-3 hónapos lehetett. Ültem fölötte és ő akárhányszor felnézett a fejem mellett a fehér pafonra, a babákra jellemző rémülettel (tágra nyílt szemek, hirtelen széttárta a kis kezeit, akinek ijedős babája volt nem kell mondani) iszonyú ordításba kezdett. Biztos hogy nem rám nézett, és tuti, hogy megijedt valamitől, vagy valakitől. brrrrrrr.... még most is végigfut rajtam a hideg!

2010. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Igen, látja őket.

A gyerekek tiszták, őszínték, ártatlanok, ők még látják a szellemvilágot.

Kinövi, mert általában "elfojtják" bennük ezt a képességet.

Megijedni nem kell! :)

2010. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes kérdés, és érdekes téma. Hiszek is benne meg nem is. Láttam korábban egy műsort erről a témáról, ott is a gyerekek látták a bácsit, nénit, kisfiút. Nagyon érdekes volt, nem hiszen hogy kisgyerekek csak kitalálnák ezeket a dolgokat, azért hogy a tv-ben előadják. Bár az biztos, hogy időnként összemosódik náluk a képzelet a valósággal. Nem tudom veletek előfordult-e már , de én időnként érzem a halott anyukám jelenlétét, sőt sokszor még azt is érzem ahogyan hozzám ér, látni nem látom. De talán a kicsik tényleg látják őket. Ha a kicsid beszél róluk, akkor hidd el neki amit mond és csinálj úgy mintha ez természetes volna. Nem tudhatod, tudhatjuk mit látnak vagy éreznek. Ha azt látod, hogy fél vigasztald meg, mond neki, hogy mindenki szereti, nem fogják bántani. Tényleg nem tudhatjuk mit látnak, ha látnak egyáltalán valamit.
2010. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Ennyi idősen még látják a szellemeket és angyalokat is. Csak idővel sajnos a mai világ elnyomja bennük ezeket a képességeket. Később nem fognak ezekre emlékezni.


Nekem egyik ismerősöm anyukája mesélte, hogy a gyereke kiskorában mindig este integet a "semminek" és amikor neki állt beszélni akkor kiszedte belőle, hogy egy gyönyörű szőke hajú lánynak integetett minden este. Gondolom őrangyal =)

2010. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!Igen,szerintem látja,de ezért (nem bunkóságból),de nem csoda gyerek,és látó,mivel szinte minden gyerek látja őket.Az én kislányom is mindig integetett a falnak pár hónapos korában,mire azt megszoktam,kb 16 hónapos lehetett,akkor volt egy időszak,hogy este villanyoltásnál visított,hogy nénit lát,és mindig mutatta hogy hol látja,és volt,hogy a falon követett valami,amit mi nem láttunk,és visított,hogy néninéni.Meg volt,hogy bácsizott egy időben,de ez természetes.Ők még látják őket.Egyik haverunknak van egy kistestvére,aki nagyon későn született,becsúszott baba.Mikor haveromék kirepültek otthonról,akkor volt ő 4 éves.Makk egészséges,életvidám kislány.A szülei kissebb házba költöztek,mert nagy volt nekik az addigi.A kislány azután,hogy beköltöztek az új házba,mindig véreset pisit,és sírt,hogy fáj a veséje,meg állandóan beszélgett egy kislánnyal.A szülei azt hitték,hogy megviselte a költözés.De a vesebaja egyre erősödött,pedig soha a büdös életbe semmi gondja nem volt a veséjével,és elvitték orvoshoz,de az nem tudta megmagyarázni,hogy mi baja,és akkor tudták meg a szomszédoktól,mert kérdezék,hogy mi van a ksilánnyal,hogy az előző lakóknak a 4 éves kislánya ott halt meg vesebetegségben,azért adták el a lakást,emrt nem tudtak ott élni tovább a szülei.És ekkor elvitték szakemberhez,és ő mondta,hogy valószínűleg az a kislány nem tudott továbblépni,ottragadt a lelke,és mivel egyidősek,próbál belelépni a testébe,és így ragad rá fokozatosan a betegsége,és elköltöztek,de egy jó fél év kellett,hogy rendbejöjjön a veséje.Azóta fizikailag teljesen rendben van a kislány,mégcsak beteg sem volt,lelkileg viszont annál rosszabbul
2010. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!