Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "kezeljem", ha 2,5...

Hogyan "kezeljem", ha 2,5 éves gyermekem állítja, hogy szellemeket lát?

Figyelt kérdés
Már sokszor engem is megrémít a sztorijaival. Amikor kissebb volt is látott egyszer, akkor én is ott voltam, a hátam mögé mutogatott fürdetés közben, el is bújt mögém és nem mert kinézni és annyira riadtan sírt, de beszélni akkor még nem nagyon tudott, csak sejtettem, hogy ilyesmi lehetett, én is halálra rémültem. Aztán pár hete történt valami, szó szerint azt mondta, hogy szellem van a konyhában, nem mer ott egyedül maradni, fél a házban, pedig eddig nyugodtan bent maradt pl. amikor teregettem kint. Fényes nappal nem mer a szobából átmenni a nappaliba, újra az ágyunkban akar aludni és folyamatosan a szellemekről beszél, hiába mondom, hogy nem léteznek. Volt már valaki ilyen szituban?
2010. júl. 16. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam de olvastam hogy a gyerekek a" harmadik "szemükkel három éves korig látják a szellemeket.Én hinnék neki
2010. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Higgy neki, ne érezze, hogy lekicsinyled a problémáját. Próbáld megnyugtatni, érezze, hogy szereted, és mindenben számíthat rád. Ne kezeljed valami ijesztő rémségként ezt a dolgot, mert attól még jobban meg fog rémülni. Ha attól megnyugszik, akkor hagyj neki égve egy kis fényű lámpát a szobájában az ágya mellett, amikor alszik.
2010. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Higgy neki. Keressetek valakit,aki segít a szellemeket elküldeni tőletek. Nagyon rossz lehet félni tőlük,főleg, hogy csak ő látja és te nem. Sokan foglalkoznak szelleműzéssel, és sok a csaló is. Úgy tudom Détár Enikőék kisfia is látta őket és ők is segítséget hívtak.
2010. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

A kisfiam 1,5éves. Többször előfordult a du-i alvásnál, hogy tápi után nézett a nagy semmibe, majd hol vigyorgott, hol integetett, hol pedig mutatott a függöny felé majd rámnézett és megint odamutatott.

Ilyenkor megkérdezem tőle, hogy ki van ott? Néni vagy bácsi? Persze nem nagyon reagál rá.

Én hiszek a szellemekben, bár még nem láttam egyet sem. Mondjuk lehet, hogy össze pisilném magam az ijedségtől...:)

A picid gondolom már beszél, kérdezgesd Te is őt mit lát, írja körbe: néni-bácsi, fiatal-öreg, szigorú-aranyos. Mintha egy "közvetítő" lenne . Hátha így másképp áll a picid is a dolgokhoz.

Csak ne lássa rajtad, hogy megijedsz.

2010. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Én hiszek benne és egy közeli ismerősöm kislánya 3 éves kora óta látja is a szellemeket.

Én csak azt nem értem hogy a te gyereked honnan tudja hogy az szellem(mármint magáról a szóról és a jelentéséről mit tudhat,és honnan)?És ezt mondja is?

2010. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy ha erről beszél, akkor szinte felnőtt szavakat használ, pl. azt mondja, hogy nem szabad róluk beszélni, mert akkor előjönnek és ez nem jó jel. Nagyon félelmetes ez egy ilyen kicsi szájából. Elmagyaráztam neki, hogy mi mindentől megvédjük, csak szóljon, ha fél és mutassa meg hol van. Egyszer szólt, hogy a szekrényben van, azt "elzavartam", de már gondolkoztam, hogy hívok papot, hogy szentelje fel a házat, mert én is hiszek benne, hogy lát valamit és nem akarom, hogy félelemben éljen.
2010. júl. 18. 09:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!