Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vertétek már meg a gyereket?

Ti vertétek már meg a gyereket?

Figyelt kérdés
Még csak gyerekvállalás előtt állok. Azért érdekel a kérdés, mert ha egy társaság épp arról beszélget, hogy milyen komiszságot követett el a gyerek, mindig van valaki, aki kb így reagál: bezzeg az én gyerekkoromban, anyám lekevert két nagy büdös pofont, mégse haltam bele, ....” Megmondom őszibtén én egyelőre elképzelhetetlennek tartom, hogy tényleg felpofozzak egy gyereket.... de ettől eltekintve úgy gondolom, hogy igenis néha kell. Vagy nem tudom... 😂
2019. febr. 19. 06:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos igen, adtam már pofont, de bánom és semmit se ért. Csak azt tanulja belőle, hogy ő is erőszakosan oldja meg a problémáit illetve hogy rettegjen a szülőtől, ami ha szereted, borzasztó érzés. Nyúlsz felé, hogy megsimogasd és összerázkódik? Szörnyű. Szerencsére elfelejtette.
2019. febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Pofont soha. Volt, hogy a kezére vagy a fenekére “csaptam”, de nem úgy kell elképzelni, hogy akkorát amekkorát ütni tud egy felnőtt, inkább suhintás csak.
2019. febr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Igen, de nem értem el vele semmit
2019. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem van az a kategória, amikor elcsattanhat a pofon. Egyik reggel kocsival mentem dolgozni, egy 3 éves forma kisgyerek meg kiszaladt elém az útra (nem volt zebra). Majdnem elgázoltam. Anyuka meg ott visítozott, hogy xy-ka, mit csinálsz. Na ilyen helyzetben előfordul, hogy az ember elveszti a fejét. Ugyanez a kategória a hisztériás rohamnál, ahol amúgy eleve a kizökkentés a lényeg, nem az erőszak. Nem ütni verni kell a gyereket, de én hiszem, hogy van az a szituáció, ahol igenis van értelme egy egy atyai pofonnak.
2019. febr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem és soha nem is fogom megütni. Engem vert az apám amikor kicsi voltam nem is akárhogy; volt, hogy ferepedt a szemöldököm vagy úgy eldobott hogy csattantam a falon. Teljes erejéből megvert kb minden kis apróságért, ököllel ütlegelt 1-2 pár éves koromtól kb 18 éves koromig. Mondanom sem kell a lelki sérüléseimet, illetve a hozzáállásomat a dolgokhoz, a szüleimhez.

Az én gyerekeimnek ebben nem lesz részük soha csináljanak bármit is.

2019. febr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Még csak 3 éves de nem akarom megverni soha, engem se vertek gyerekként és normális felnőtt lett belőlem.

Olyan persze van hogy mostanában ha nem figyelek rá elkezd ütni, ilyenkor finoman én is visszaütök,ha megcsíp visszacsípek de ezeken úgy röhög hogy csak na, úgyhogy próbálok más módszert keresni hogy leszoktassam.

Néha kell? Mire? Ez a szülő frusztrációja amit nem tud másként levezetni, egy gyerek nem abból fog tanulni hogy megverik.

2019. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak a fenekére kapott párszor, ami az első két alkalomkor bevált. Aztán kinevetett. Azóta más technikát váltottam, mert én is ilyen voltam. Apám sokszor ütött, ahogy anyám is, én pedig kiröhögtem őket. Ezért kellett új taktika, ami a fiamnál beválik az esetek 95 százalékában...
2019. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Én annak a híve vagyok, hogyha többször figyelmeztetem de még mindig ugyanazt a hisztit tolja vagy nem figyel arra amit mondok, néha életet ment egy popór a csapás. Az agresszív pofonokat és hirtelen megütöm a gyereket, nem tartom jó dolognak mert akkor tényleg félni fog. Én emiatt egyátalán nem pofozok. Illetve ha nagyon elpattan a húr akkor nem ütöm meg, viszont ha higgadt tudok maradni akkor igenis van hogy kap a kezére, fenekére. Ezzel az a célom higy megtanulja higy az életben vannak dolgok amiknek következménye van. Ha azt mondom ne nyúljon a konektorba mert dádá lesz a kezére, akkor egy idő után tudja hogy ha odanyúl a következménye kellenetlen lesz. Nah de egy áramütésnél nem kellemetlenebb... de az agressziót és a megfélemlítést abszolút elitélem és azzal csak inkább árt az ember!
2019. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pár alkalommal. De nem pofon volt, hanem seggreverés, vagy kézre csapás.

Én elértem vele, hogy az adott dolgot többé nem csinálta. Nagyon ritkán tett olyan extrém dolgot, amiért rácsaptam volna.

Ez kb 3-4 évesen volt, amikor a megbeszélés még kb semmit sem ér ott az adott szituban, de azért megérti az ok-okozati összefüggést.

2019. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező, ilyen felfogással inkább várj még pár évet (vagy évtizedet) azzal a gyerekvállalással. Mert ha már most ezt gondolod, a gyereked nehéz jövő elé néz.
2019. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!