Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lesz valaki jó szülő?

Mitől lesz valaki jó szülő?

Figyelt kérdés
Nem túl szigorú, de nem is túl engedékeny, és következetes? Anyagi- és érzelmi biztonságot biztosít a gyerekének, illetve nyugodt családi légkört?
2019. febr. 11. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A fenti megfogalmazások annyira szubjektív valóságot takarnak (mi az, hogy túl szigorú, mi az, hogy túl engedékeny például), hogy erre így válaszolni nem lehet.


Szerintem az a jó szülő, aki feltétel nélkül szereti a gyerekét, mellette áll, amikor szükség van rá, minden döntését a gyereke iránti szeretetből hozza meg a pillanatnyi legjobb tudása szerint (vagyis tévedhet, mert ember, de soha nem ártana szándékosan a gyerekének), emellett örömét lelei abban, hogy a gyereke egyre önállóbb és végül magabiztosan éli a saját életét, és képes egyedül dönteni.


Tisztelet, szeretet.


Ezen belül hogy képes-e akár külföldi egyetemet finanszírozni, van-e külön szobája a gyereknek, elmehet-e 16 évesen ottalvós bulira, szerintem nem a jó szülő ismérvei.....

2019. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attol, ha a gyerek felnottkent masokat, es sajat magat is kepes elfogadni es szeretni.
2019. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem akar tökéletes lenni. Elfogadja, hogy hibázik. Elfogadja a gyerekét olyannak amilyen. Nem telepszik rá, hagyja szabadon létezni, közben terelgeti amikor szükséges.
2019. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többi hozzászólóval alapvetően egyet értek, hozzáteszem, hogy bár a gyakorlat a fontosabb, az elmélet se mellékes, ha szakirodalmat tanulmányoz a kedves szülő. A jó szakirodalom (pl gyermekpszichológia) többségében gyakorlati tapasztalatokból születik, hozzáértők megfigyelésének eredményeképpen.


És hát rengeteg szakemberek tapasztalatán és egészséges vitáján alapul. A gyermeknevelésre nincs recept, viszont sokat segít a gyakorlathoz, ha megismerjük az életkori sajátosságokat, akár elméletből is.


A szakirodalom megspórol több ezer évnyi megfigyelést, és tudtommal senki sem él ezer évekig. ;) Elnézést, ha épp egy matuzsálem olvassa e sorokat. ;) De ha mindent nulláról egymagunk vizsgálnánk meg, akkor a gyerek rég már egy másik korcsoporthoz fog tartozni (úgy elrepül az idő), míg az 1%-át se értettük meg a korábbi életszakaszának. És persze az egyéniség is számít, az már inkább egyéni megfigyelésen alapszik.


Elsősorban MEGISMERŐ hozzáállást javaslok a gyermeknevelési érzék fejlesztéséhez. Ha elég jól ismerjük az adott korosztály közös vonásait, valamint ezen belül a konkrét gyermekét (az egyénét), ez alapozza meg az adott szituban történő minél megfelelőbb megnyilvánulást ill reakciót a felnőtt részéről a gyermek(ek) kapcsán.

2019. febr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó példát mutat és elfogadja, hogy a gyerek nem a tulajdona hanem önálló személy.
2019. febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!