Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen csak akkor eszik ha...

3 évesen csak akkor eszik ha itt az apja?

Figyelt kérdés
A kisfiam csak akkor hajalndó leülni ebédelni, vacsizni ha itt az apja. Ha ő dolgozik alig nyammog el valamit, pedig szórakoztatom is közben ahogy az apja szokta. Egyébként is rossz evő, van hogy egész nap 1 kiflit meg kis sajtot eszik. Miért lehet ez, hogy csak akkor hajlandó enni?

2018. okt. 31. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért mert szorakoztatva van...


Ülj le reggel és ültesd oda kínáld fel az ételt, ha eszik eszik ha nem akkor tedd el. Ne futkoss utánna, ne szorakoztasd, egyetek együtt. Lássa, hogy te is ott ülsz és te is eszel(meg mindenki más aki éppen ott van veletek).

Majd jön a tízorai, gyümölcs, zöldség, de ha nem is evett reggelit addig ne adjál neki. tízorainál is ülj le, és csak ülve ehessen szorakoztatás nélkül.

ha nem eszik akkor nem eszik.


aztán jön az ebéd ugyan ez, leülsz, leülteted esztek... nem eszik így járt.

aztán uzsonna, majd vacsora.


fontos, hogy az étkezések között nincsen nasi, se egy túrorudi , csak víz.


Kb 3 hét alatt fog néha néha oda ülni, és enni. de 3 hónap után már kialakult étkezéseitek leszenk, még ha keveset is eszik.

2018. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Fiam éhen halt volna, mert apa reggel 9-kor elment, és éjfélkor ért haza amikor dolgozott. Szakács...


Ne szórakoztads. Hidd el, kaja mellett még nem halt éhen gyerek. Ha éhes lesz, enni fog szórakoztatás nélkül is.

2018. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Együtt esztek olyankor?
2018. nov. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első tök jól írta! Én még annyival egészíteném ki, hogyha az apja is ott van, akkor legyen szívesen NE szórakoztatni a gyerkőcöt. Beszélgetni lehet, de bolondozni, szórakozni nem. Azt lehet vacsora után is, vagy előtte. De az asztal vacsoraidőben csak evés van.
2018. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!