Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől van ez? Mai eset....

Mitől van ez? Mai eset. Sétáltam a gyerekeimmel 2,5 5 évesek, szembe jött egy 3 és egy 5 év forma kisgyerek.

Figyelt kérdés

A 3 éves forma, ahogy mellénk ért, se szó se beszéd, bevágott egyet kisebbem mellkasába, és már lendítette is még egyszer a kezét.

Mitől van ez? Miért olyan agresszívek egyes gyerekek?


2010. jún. 21. 17:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Én is aggódok az ilyen gyerekektől. De sajnos szembe kell nézni azzal, hogy mindenki más és minnél hamarabb megtanulja kezelni a gyerek annál jobb. Én az agreszív gyerekek álltal okozott balesetektől tartok a legjobban. Mert véletlenül a szemét kinyomhatja vagy lelökheti a mászókáról és az már maradandó sérülésekhez vezet.

Igen is nevelési problémák húzódnak a hátérben ezeknél gyerekeknél. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy otthon ezt látja hanem azt hogy sajnos álltlában az a tapasztalatom, hogy a majom szeretettel nevelt túlságosan engedékeny szülőknek ilyenek a gyerekei, akiknél mindent szabad homokot dobálni stb. Mert nincsenek megbüntettve ezek gyerekek. Letudják szülők egy enyebenyével vagy egy ilyet nem szabaddal.Az én gyerekem is üttne de hamar meg lett tanítva, hogy az ilyen viselkedés következménnyekkel jár ( játék megvonás, szeret megvonás)és ezért nem csinálj. És álltalában azok a válaszadók kik támadják a kérdező azoknak hasonló problémás gyerekük van és ahelyett hogy szembenéznének a valósággal azzal hogy a nevelésben elszúrtak valamit inkább azt karják elhitetni, hogy ez így normális. Pedig nem az. De sajons mindig is lesznek ilyen gyerekek és ezért minnél hamarabb meg kell tanítanunk gyerekünknek azt, hogy hasonló helyzetben hogy reagáljon. És attól hogy válnak a szülők pl: nem ok arra hogy verekedjen egy gyerek. Mert ott megint csak a szülő a hibás mert válni is lehet szépen nem kell a gyerek előtt csinálni.

2010. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
51%

Én sem mondom,hogy normális egy gyerektől is az agresszió,de az sem megoldás amilyen utat te választasz.Hogy ne lépjen fel agresszíven a gyermeked akkor sem,ha az érdekeit kell megvédenie más agresszív gyerekekkel szemben.Az,hogy nem viszed ilyen közösségbe nem tartom jó megoldásnak,ugyanis az ovi,és a suli tömve van agresszív gyerekekkel.Ha már oda jár nem tudod tanítani,mert nem vagy vele!

Iszonyatos jellemhibásak a gyerekek közösségben,főleg az 5-6-7 évesek.Neveletlenek,agresszívek,lekezelők,önzők,gúnyosak egymáshoz.

A fiam elsős volt,új közösségbe került,ahol nem volt elég agresszív a többiekhez képest.Naponta kellet küzdenie azért,hogy elérjen egy "pozíciót" a "falkában",és azt meg tudja tartani.Hogy ne ő legyen a "jófiú" akit szekálni lehet csoportosan amikor unatkoznak.Ugyan olyan nehéz volt ez neki,mint megtanulni írni,olvasni.Sokat szenvedett a kirekesztettségtől.És miért?Mert neki nem volt mókás a többiekkel együtt gúnyolni az egyik lányt,mert beszédhibás,vagy rugdosni,vagy szétdobálni a táskája tartalmát.

És ez nem egy tré iskola,és nem hátrányos helyzetű gyerekek,hanem mind jól szituált családból származó,állítólag odafigyeléssel nevelt gyerekek.

Szerintem igenis vidd a gyerekeid ilyen társaságba,hogy meg tudd tanítani időben azt,hogy mikor álljon ki magáért,és mikor hagyja inkább a fenébe...Mármint az agresszív gyerekekkel szemben.

Nem azt mondom,hogy üssön vágjon mindenkit!!!!

Hiába akarod,hogy csendesen húzódjon meg a háttérben,Ő lesz az első akit meg fognak találni,és szekálni kezdenek!

2010. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte választ mindenkinek.

Sajnálom, nem tudok több választ várni, a felmérés befejeződött.


Elnézéseteket kérem a megtévesztésért, ám kizárólag így biztosított, hogy a válaszok valóban őszinték, kinek-kinek megmutatva igazi beállítottságát, véleménye hitelességét.


A hozzászólások mindannyiunk tanulságára szolgálnak.

2010. jún. 23. 07:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!