Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől van ez? Mai eset....

Mitől van ez? Mai eset. Sétáltam a gyerekeimmel 2,5 5 évesek, szembe jött egy 3 és egy 5 év forma kisgyerek.

Figyelt kérdés

A 3 éves forma, ahogy mellénk ért, se szó se beszéd, bevágott egyet kisebbem mellkasába, és már lendítette is még egyszer a kezét.

Mitől van ez? Miért olyan agresszívek egyes gyerekek?


2010. jún. 21. 17:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Vagy azért mert otthon ezt látja,vagy azért mert az az édes anyukája marhára sokat foglalkozik vele!!!
2010. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Azt hiszem a következő lendités az enyém lett volna és anyukának az első fogait kicsapom.

Ilyennek kutya sem való nemhogy gyerek.

Biztos lehetsz benne, hogy az enyémnek kezét törném el, ha szándékosan(nem játékból és nem önvédelemből)megütne mást, mert nem erre nevelem.

2010. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az első ütés után megálltunk, én azért, mert nem hittem a szememnek, kisfiam pedig meglepődött.

A második ütésnél megfogtam a gyerek kezét, nem tehettem mást, nem engedem, hogy a gyerekemet megüssék.

Anyuka nagyon nézett, de nem szólt semmit, pedig úgy láttam, készülődött.

Érdekes szülők vannak. Féltem tőlük és a gyerekeiktől az enyéimet.


Kisfiam mondta is amikor eljöttünk, hogy nem érti ezt a verekedős gyereket.

Mit mondjak, én sem.

Csak éppen kezdek aggódni.

Az óvodában, iskolában ki fogja meg az ilyen gyerekek kezét?


Enyéim még itthon vannak, ősszel kezdünk.

2010. jún. 21. 18:08
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

"Azt hiszem a következő lendités az enyém lett volna és anyukának az első fogait kicsapom.

Ilyennek kutya sem való nemhogy gyerek.

Biztos lehetsz benne, hogy az enyémnek kezét törném el, ha szándékosan(nem játékból és nem önvédelemből)megütne mást, mert nem erre nevelem."

Látom itt egyes szülők is agresszívek, nem csak a gyerekek.

2010. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Ha szülő is az mit vársz a gyerektől.
2010. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%

ökrök, hagyjátok nyugodta, hogy verjék a kölkötöket..

Biztos a ti almotok is ilyen... na ezek aztán a szülők, éljen...

2010. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
korántsem biztos, hogy otthon ezt látta a kisgyerek. a fiúk egyébként is genetikailag agresszivebbek a fajfenntartás érdekében. velünk még nem fordult elő ilyesmi, mármint hogy az enyém csak úgy, se szó se beszéd megüssön másik kis gyereket, de itthon bizony előfordul, hogy verekszik. tollasütővel, ezzel-azzal bizony elnáspángolja a 8 éves nővérét. pedig bizton állíthatom, hogy tőlünk ilyesmit nem lát. minap felvette a vizipisztolyt és azt mondta puff-puff. ezt se mutatta neki senki. a tv, a reklámok és minden ontja magából az agresszivitást és ők olyanok mint a szivacs. nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy anyuka-apuka hibája hogy verekszik a gyerek.szerintem.
2010. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Lehet,hogy dühös volt az a gyerek valamiért,és ezt levezette.Az is lehet,hogy az anyukának kellemetlen volt.

És,hogy mi lesz az oviban?Ennél csak csúnyább dolgok.

2010. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

"ökrök, hagyjátok nyugodta, hogy verjék a kölkötöket..

Biztos a ti almotok is ilyen... na ezek aztán a szülők, éljen..." khmm, hát az sem gyenge nevelés lehet, amit te nyújtasz a gyerekeidnek, ilyen dumák után.

2010. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is agresszív (3éves), pedig itthon ilyet nem lát... Mondjuk ilyeneket nem csinál. Mármint nem üt meg ok nélkül egy ismeretlen gyereket az utcán, de szeret verekedni, lökdösődni, és sajnos még nem igazán érzi, hogy mi fáj a másiknak. Próbáljuk magyarázni neki, de nem könnyű. Pedig nem ütjük és egymás között (apa-anya) sem volt soha ilyesmi. Ha vitatkozunk is, az sem agresszív.

Szerintem lehet valami abban, hogy a fiúk alapból kicsit durvábbak.

2010. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!