Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anyának érzem magam,...

Rossz anyának érzem magam, mert a fiamat eltiltottam a barátjától?

Figyelt kérdés

8 évesek osztálytársak. 4 hónapja költöztek ide a kisfiú és a családja. Egy ideig rendes aranyosnak tűnt de folyton rosszra beszéli rá a fiamat

Egy könyvet kell elolvasni nyáron és ahhoz rajzos olvasó naplót csinálni. Fiam ezt komolyan vette, most kezdi érdekelni az olvasás. Erre a kisfiú lebeszélte mert csak a nyomik olvasnak. Állandóan south parkot akar nézetni a fiammal. Mikor ott aludt náluk valami horror láncfűrészes filmet néztek, azóta éjjeli fénnyel alszik.

Elsőnek eltűrtem ezeket, mert fiam visszahúzódó félénk végre valaki akit kedvel.

Tegnap elcsalta a játszótérről a falu melletti víz kifolyóhoz ahol pancsoltak. Azt hittem ott halok meg mikor fiam felhívott eltévedtek. GPS karórája van ez volt a szerencse.

Másik anyuka azt mondta erre biztos melegük volt, nincs gond.

Ma csak duzzog a fiam alig evett, ki sem jön a szobájából.


2018. júl. 16. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Jól tetted, már az olvasas-lebeszélésnél elküldtem volna a sunyiba..csak kar h teljesen nem tudod eltiltani, az iskolában találkoznak.
2018. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne érezd rossz anyának magad! Teljesen jól cselekedtél. Biztos meg tudod enyhíteni, elmondod neki, hogy ez a fiú veszélybe sodorja.
2018. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ hogy tiltottad el. Rakiabaltal,nem magyaráztál csak kijelentetted hogy nem találkozik vele és kész,vagy leültèl mellé és szépen normálisan elmondtaf neki hogy miért rossz az a fiu,és milyen veszélyes lett volna ha nem találnak pl haza.

Szóval nagy fiú már,magyarázd el neki és ne támadd hanem mondj okokat,ne azt hogy mert én azt mondtam... szöveget

2018. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy rossz anya! Amikor a gyerek duzzog, az ember hajlamos lelkiismeretfurdalást érezni, és végül engedni, de igazad van, teljesen jól tetted! Gondolj bele, hogy ez a fiú fizikai és lelki veszélybe sodorta a fiadat! Ha a fiad ki akarna szaladni mondjuk az úttestre, azt is megtiltanád, nem? És nem éreznéd a lelkiismeretfurdalást, hiszen az életét mentetted meg! Szóval nyugodj meg! Esetleg annyi engedményt tehetsz, hogy kizárólag a ti otthonotokban, felügyelet mellett játszhatnak, semmi tévé, semmi számítógép, semmi elmászkálás. Ha nálatok sem képes normálisan játszani, vagy káros dolgokra beszéli rá továbbra is a fiadat, akkor mehet a végleges tiltás.
2018. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Már az első jeleknél el kellett volna tiltanod, amikor kiszúrtad hogy rossz dolgokba viszi a fiadat. A leírásod alapján a másik gyereket elhanyagolják othhon. Lesznek még gondok vele!
2018. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudtuk, hogy nem nagyon foglalkoznak velük,de ezt nem gondoltuk volna. Az apja irgalmatlanul leszidta milliószor elmondtuk nem mehet sehova anélkül, hogy szólna. Sajnos kicsúszott olyan a száján amit nem kellett volna mondani. Csúnyán szidta a másik fiút.

Iskolaváltáson is gondolkodunk.

2018. júl. 16. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
A 8 eves fiad egyedul volt a jatszoteren?
2018. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Valoszinuleg mindent megtiltasz neki es azert felenk es visszahuzodo...szoval miert pont ezt ne tiltottad volna meg.
2018. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

7-es: miért, én 5 évesen már egyedül mentem játszótérre.


Iskolát ezért ne válts, máshol lehet hogy még rosszabb gyerekek vannak.

2018. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
jol tetted és ha találsz akkor vid máshová gyereked másik iskolába ,de minimum másik osztályba .
2018. júl. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!