Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rosszul tettem, hogy eltiltott...

Rosszul tettem, hogy eltiltottam a lányomat a barátnőjétől?

Figyelt kérdés
Lányom 9 éves, a szemben lévő házban lakó kislány 10 éves. Óvodás koruk óta hol barátnők, hol nem, vagy imádják egymást, vagy veszekednek. A minap elmentek biciklizni este 7 órakor, mi ilyenkor indulunk a kisebb gyerkőccel fürödni. Elkéretzkedtek, majd mondtam nekik, hogy egy rövid kör a faluban és gyorsan haza. Erre fel bő 1 óra múlva estek haza. Lányom panaszkodott, hogy a kis barátnője nem akarta még hogy hazajöjjenek, össze-vissza csalinkázott a faluban és őt is csalta magával. Nagyon mérges lettem és megtiltottam ezt a "barátságot", mert már egyébként is elegem volt az örökös huzavonából, most pedig úgy érzem, hogy ez a kislány képes belevinni a lányomat a rosszba. Gondolva arra, hogy lesznek majd kamaszok is, inkább már most megelőzném a bajt, hogy más nagyobb hülyeségekbe is belevigye. De nem vagyok benne biztos, hogy ez jó döntés volt.
2013. máj. 27. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Röviden és tömören: nem volt jó döntés..

Óvodás koruk óta ismerik egymást, hol jóban vannak, hol nem ez a gyerekkor velejárója!! Emlékezz vissza, biztos hogy TE is volt, hogy valakivel jóban voltál másszor meg összevesztetek.

Túlreagáltad, és rosszul döntöttél. Gyerekek. Lesz még olyan dolog ami nagyobb fejtörést fog okozni, és lesz olyan is mikor a lányod nem fogad majd szót neked, és nem a szomszéd kislány miatt, hanem más dolgokban. Hagyd őket. Ha nem ő, lesz majd más barátnője, vagy mindenkitől eltiltod?

2013. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az elsővel, szerintem is butaság volt.

Ilyenek a gyerekek, ez még egy darabig így is lesz..:)

2013. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is felesleges volt az eltiltás.

Amúgy azt lehet csak belevinni a rosszba, aki hagyja magát.

Tehát a lányodban is volt egyfajta csalafintaság, mert miért nem mondta azt a barátnőjének, hogy anyukám nekem ezt mondta, ezért én megyek haza, gyere te is. De ezzel ellentétben a lányod is a barátnőjével csalinkázott.

Én biztos ezért el nem tiltanám.

Csak elmagyaráznám a gyerekemnek, hogy nem ebben egyeztünk meg, egy darabig nem engedném el bicajozni, de utána is csak azzal a megkötéssel, ha valamiben megegyezünk, akkor ahhoz tartsa magát. És persze az okokat is elmondanám, hogy miért nem engedem tovább. Azt is jó, ha tudja, mert én nem vagyok annak a híve, hogy azért, mert csak.

2013. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eltiltani nem kellene, de jól leszidnám mind a kettőt - a másiknak is megmondanám, hogy ez így nem megy - és egy ideig nálunk találkozzanak, egy hétig nem mehetnek el.
2013. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább változtasd át büntivé. két hétig nincs biciklizés, és ha utána mennének, nem rövid kör a faluban, hanem konkrétan : 15 percet kerekezhettek, fél nyolckor pizamában kell lenni. Ezt a lányodnak is könnyebb lesz betartani, mit a nagyon is különféleképpen értelmezhető rövid kört.
2013. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem volt jó döntés. Inkább szankcionálni kellene a kését és elmagyarázni neki, hogy a saját tetteiért neki kell vállalni a felelősséget, hiszen ő hagyta magát belevinni a rosszba. A tiltással csak áthárítottad a felelősséget a te lányodról a másik kislányra, szerintem ez nem jó így!
2013. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

Átgondoltam a dolgot és beszéltem a lányommal. Megbeszéltük, hogy barátkozhatnak, találkozhatnak, de csak ha mindig időre hazaérkezik. Ha nem két hétig nincs tali. Mondanom sem kell, hogy nagyon örült. Ma el is engedtem őket együtt görkorizni, vitt magával órát és hatásos volt a nevelés, mert szinte percre pontosan hazaérkeztek. Mivel a másik kislánnyal még nem tudtam beszélni, megmondtam a lányomnak, hogy szóljon neki is, hogy mindig érjenek haza pontosan, mert az a tét, hogy akkor 2 hétig nincs találkozás. Remélem beválik a módszer!

2013. máj. 29. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!