Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4,5 éves fiam 2 kis játékot...

4,5 éves fiam 2 kis játékot lopott barátjától. Ebben a korszakban is nagy bűn?

Figyelt kérdés
Hétvégén történt az eset. Először egy kisteherautót hozott át tőle és nem szólt, csak eldugta a nagy trakija alá. Ezt megtaláltam és visszavitettem vele. Majd másnap jött az anyuka, hogy nem talál egy kis rakodógépes trakit, és érdeklődött, hogy nincs-e nálunk. Mondtam, hogy nem láttam és a fiam is tagadta, de végül a homokozóban volt elrejtve a talicskája alá. Nagyon meglepődtem, hogy ilyet csinált és meg is ijedtem. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?
2015. máj. 4. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elmondanám neki hogy miért nem jó amit csinált...elég nagy már ahhoz hogy megértse, csak el kell neki mondani. semmi esetre sem hagynám rá.
2015. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fognánk és ezt is visszavinnénk. Majd elbeszélgetnénk, hogy amit csinál, az nagyon komoly dolog és ilyet soha többé nem szabad tenni. Nyomatékosítani kell benne, hogy ez nem való, mert most még csak egy-két játék egy jóbaráttól, de ha boltból fog lopni, amikor nem figyelsz, akkor mi lesz???
2015. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 2. játék is visszakerült, hisz anyuka kereste és így találtam meg én és egyből vissza adtam. De nagyon kellemetlen volt. Büntetése megvolt. Nagyon rossz volt az aznapi estéje. nem is szólt egy szót sem. Látszott, hogy nincs jól.
2015. máj. 4. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom egy esernyőt lopott az oviból, meg egy kis játékot.

Kérjen bocsánatot a kisfiútól, ha jó barátok, egy bocsisüti. Most kell őket megtanitani az empátiára. Próbált megfordítani, hogy: neked hogy esne, ha idejönne a Pisti és kérdezés nélkül elvinné az X játékot?

Én gyerekként gyakran kötöttem "kölcsönüzletet" a szomszéd kisfiúval, persze, szülői engedéllyel.

2015. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi is pont ezt mondtuk neki, hogy mi lenne, ha ő átjönne és elvinné a most kapott kedvenc játékait. Láttam, hogy rosszul érezte magát és amikor rákérdeztem, hogy miért csinálta, akkor azt mondta, hogy azért, mert nagyon tetszett neki és szeretett volna vele még játszani. De mondtam neki, hogy miért nem szólt nekünk, hogy ő szeretne egy olyat és akkor esetleg megkaphatná. Rosszul érzem magam emiatt, remélem nem lesz ilyen ismét.
2015. máj. 5. 08:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Bűn... hát hogyan is értelmezzük ezt a szót egy 4,5 éves esetében ... :) Lányom is lopott már boltból!! Kétszer is. Persze visszavittük és elmondtam neki, amit kell. Bizos te is így tettél, meg fogja érteni, idő kell neki. Nem kell aggódni. Következetesen határozottan reagálsz, elmagyarázod neki a dolog lényegét, jó példával jársz elöl, nem lesz semmi baj.
2015. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!