Kisfiam rühes lett. A kiságyában lévő szivacsmatracot kidobjam?
Most mindent mosok, vasalok.
Ha valakinek volt már ilyen baja, kérem ossza meg velem a tapasztalatait.
rühes?
nem fürdött????????
ki kell dobni mindent
Ha szivacs,akkor ki tudod mosni és főzni akár havonta is.
Az segít.
Bocs az offért!!
De, mitől lessz a gyerek rühes?
Hol kaphatja, ezt el?
Mindent moss át alaposan, fertőtleníts, vasald át, amit lehet! Ne csak a gyerek holmiját, a tiéteket is! Ahogy olvasom, nem ritkaság sajnos a rühesség és nem csak az kaphatja meg, aki nem mosdik vagy sokan laknak kis helyen... mivel emberről emberre terjed, akár egy zsúfolt buszon is elkaphatja bárki... " Kezelés
A rüh gyógykezelésében a legelső feladat természetesen az atkák és petéik megsemmisítése. A rühesség gyógyszertárban kapható chlor-ciclohexan tartalmú emulzió vagy zselé, ill. benzil-benzoát oldattal (Linimentum scabicidum) megszüntethető. Zuhanyozás után, majd fél órával később megismételve az egész testet le kell kenni a nyaktól a lábujjakig. A fertőzött bőrnek 24 órán keresztül bekenve kell maradnia, lemosás nélkül. Makacs fertőzés esetén a kezelést még kétszer meg kell ismételni. A viszkető bőrfelület vakarása olyan sebeket ejthet a bőrön, amelyek elfertőződhetnek, ezért a vakarást meg kell próbálni elkerülni. Ha nagyon erős a viszketés, kortikoszteroidos krémet alkalmaznak csillapítására. Ha valamennyi atka elpusztult, úgy a bőrön jelenlevő elváltozások általában maguktól rövid idő alatt eltűnnek. Ha kiterjedt, elhanyagolt a fertőzés, vagy ha nagyon érzékeny bőrű a beteg, akkor a tulajdonképpeni rüh-kezelés befejezése után hátra van még a következményes elváltozások, például az elvakart, felülfertőzött, gyulladt bőr kezelése, amely sokszor hosszú időt vesz igénybe.
Megelőzés
A rühatka azon fertőzések közé tartozik, amelyet gyakorlatilag bárki elkaphat, a legteljesebb testi higiénia mellett is előfordulhat például tömegközlekedési eszközökön, gyermekintézményekben, felnőtt közösségekben, sokak által használt tárgyak közvetítésével. A gyakori kézmosás, a felismert esetek mielőbbi kezelése, a ruhák és az ágynemű gyakori mosása, a beteg környezetében az alapos fertőtlenítés megakadályozhatja a továbbterjedést.
Hasznos tudnivalók
A családtagokat és a közvetlen bőrkontaktusban élőket (beleértve a szexuális kapcsolatot is) egyidejűleg kell kezelni. Az ágynemű és a ruházat alapos - forró vizes mosással, vasalással történő - tisztítása vagy fertőtlenítése igen fontos. A három napig nem használt ruhanemű már nem fertőz, mert az atka a gazdaszervezeten kívül nem marad életben három napnál tovább. Ilyenkor az alaposan kiszellőztetett, kirázott ruházat (pl. télikabát) egy hét után már biztosan újra használható. Ha gyermek is elkapta a fertőzést, a gyógyulásig ne menjen közösségbe."
Kedves első válaszoló, a kisfiam minden este nagy kád vízben pancsizik!
Egyébként eddig én is azt hittem, hogy csak az kaphatja el aki nem tiszta. Mi azok vagyunk. 2 naponta porszívózok, felmosok, a mosógép is állandóan megy.
Én is utánna olvastam a neten, és ott azt írják bárki elkaphatja. Egyébként most bárányhimlős is, így még rosszabb a helyzet!
Köszönöm a válaszokat.
harmadik)
Jobbulást a kisfiadnak!!
Miért kellene kidobni?! A ruháit sem dobod ki. Mosd ki 2-3x és szárítsd a napon majd porszívózd ki.
Jobbulást
Köszönöm a két utolsó válaszolónak.
Már kimostam mindent(tegnapelőtt), az összes ágyneműt, takarót, ruhát stb. Szerencsére van erkélyünk és gyorsan száradnak, mert ez elég nagy mennyiség.
Egyébként a kisfiam már jobban van, kenem neki a lábát, és már látható a javulás. Közben bárányhimlős is, de szerencsére jól viseli.
A matracon még gondolkozom, hogy kidobjam-e, szerintem kifogom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!