Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes etrendnél mit adtok...

Tejmentes etrendnél mit adtok a gyereknek a kenyer mellé?

Figyelt kérdés
A felvagottakban van...virsliben van...vajban van...margarinban van...a kremek tobbsegehez kellene vaj minimum ha nem is joghurt...mit lehet adni a lekvaron kivul?
2018. febr. 4. 08:35
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A szoja miert baj?
2018. febr. 4. 14:05
 12/24 anonim ***** válasza:
Sokan nem bírják a szóját. Ha a te gyerekednek nem okoz gondot, akkor nem baj. Az enyémnek ugyanúgy hasfájás, hasmenés és bőrproblémák vannak miatta.
2018. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ja ertem. Nalunk nuncs bizonyitott tejerzekenyseg viszont allandoan betegeskedik (natha ilyesmi) a hazi orvos szerint tejerzekeny lehet. Ez egy proba...szojat akkor mi ehetunk ezek szerint...
2018. febr. 4. 14:47
 14/24 anonim ***** válasza:
Ne kísérletezzen az orvos...küldje el a gyereket kivizsgálásra.
2018. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nins mit kivizsgalni. Sokszor taknyos a gyerek mert a testvere hazahozza. Az orvos szerint meg tejfeherje ra tesz egy lapattal. Egyebkent en is november ota hurutos vagyok nem tudkk kijonni belole egyszeruen, nem hinnem hogy a gyereknel a tej gond gondolom o is azzal kuzd amivel en. De az orvos ezt mondta hat egy probat meger.
2018. febr. 4. 18:40
 16/24 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy hurutos betegség esetén kerülni kell a tejtermékeket.

Én inkább elmennék egy allergiavizsgálatra. Ha kell magánba. Lehet teljesértékűen étkezni tejtermékek nélkül is, de azért elég körülményes és költséges. Így hasraütés szerűen nem vonnék meg tőlle mindent.

Ha pedig allergia más is okozhatja pl a porra

Mennyi idős a kicsi?

2018. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
*Pl. lehet allergiás a porra is
2018. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

megmondom őszintén én nem jrok orvoshoz csak ha muszáj. mert az a tapasztalatom hogy minden fejben dől el. A sógornőm pl rástresszelt már szülés előtt se evett tejeseket nehogy a gyerekek tejérzékenyek legyenek...még 1 éves se volt a kisgyereke mikor nálunk jártak és evett a gyerek egy tejes sütiből (be volt már neki vezetve akkor) a sógornőm látni vélt az arcán egy piros foltot (szerintem kb megvakarta...) és utána hetekig nem adott tejet. természetesen mára 4 éves és full tej és glutén érzékeny a gyereke. szóval én úgy vagyok ezekkel hogy inkább besöpröm a dolgot a szőnyeg alá, ha nem fújom fel a lufit, nem lesz ott egy gond és kész - így állok hozzá, tudom hogy ez sem mindig helyes, de a lényeg hogy mivel nincs semmi allergiára utaló tünete (hasmenés, ekcéma, kiütés bármi ) ezért nem fogom allergia vizsgálatra vinni mert oda olyanokat kell vinni akiknél felmerül a gyanú!


Az hogy hurutos, és az a doki szerint etőtl lehet, számomra elfogadható, és ezért nyitott is vagyok hogy most nem adok neki tejest, ha 2-3 hónappig semmit sem javul az állapota, akkor viszont elvetem annak a gondolatát hogy esetleg tejérzékeny lehet mert vélhetően akkor nem aza baj. ha azonban elmúlnak a betegeskedések ez időszak alatt, akkor ki fogom vizsgáltatni

2018. febr. 5. 11:42
 19/24 anonim ***** válasza:
Max az dől el fejben, hogy ki diagnosztizált... de ez jópofa kijelentés, én világ életemben azt hittem nem vagyok allergiás semmire, nem gondoltam, hogy a gyerekem az lesz. 2 hetesen véres széklet miatt lett valószínűsítve, hogy a tejfehérjét nem bírja. Aztán kiderült, hogy én is és a férjem is azok vagyunk, utólag "vicces" dolgok derültek ki, a férjem kiskorában állandóan kiütéses volt, nekem meg állandóan középfül gyulladásom volt. Anyáink olyannyira nem gondoltak tejallergiára, hogy felnőttként merült fel, hogy talán nekünk se kell állandósult panaszokkal élnünk együtt......
2018. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

jó, én mint írtam, tisztában vagyok vele hogy - pláne ha tüneteket is vannak - ki kell vizsgáltatni a dolgokat.

Viszont azt tapasztalom az életem folyamán hogy az ember teremt a gondolataival. én úgy gondolom hogy az én gyermekem nem allergiás. Amitn bármi tünete jelentkezik, másként fogom valószínű gondolni és kivizsgáltatom. De momentán nem látom szükségét. A válaszokat köszönöm.

2018. febr. 5. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!