Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes etrendnél mit adtok...

Tejmentes etrendnél mit adtok a gyereknek a kenyer mellé?

Figyelt kérdés
A felvagottakban van...virsliben van...vajban van...margarinban van...a kremek tobbsegehez kellene vaj minimum ha nem is joghurt...mit lehet adni a lekvaron kivul?
2018. febr. 4. 08:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én eszek tejmentesen. Van tejmentes azokból, amiket felsoroltál, nem is ritka. Én az aldiban szoktam vásárolni, de ha máshova megyek, akkor is mindig sikerül vennem valamit.

Én a margarint nem annyira szeretem, akkor már inkább zsírral kenem meg a kenyeret. Eszek sonkát, parizert, szalámikat, virslit, májkrémet, halkrémet, padlizsánkrémet, avokádókrémet. Lehet kapni tejmentes mogyorókrémet, csokikrémet, zöldségkrémeket. Nekem egy céklás krém a kedvencem, bár az egy gyereknek nem biztos, hogy ízlene.

2018. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, mindből van. Nem is ritka. Nekem nincs rá szükségem, mégis sokszor erőfeszítés nélkül is olyat veszek.
2018. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Biztosan van újabb lista, nekünk szerencsére már nem aktuális.

Liga margarin, orsi virsli, a hagyományos májkrém (a kördobozos, amibe töltényt lehetne rakni) ezek mind tejmentesek. Felvágottat te is tudsz készíteni.

2018. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ertem. Itt eleg kicsi a bolt..tegnap pl tejmentes palit sutottem de majdnem elbuktam a vanilias cukron ugyanis abban is van a csomagolas szerint (haas) de akkor majd olvasgatom a csomagolasokat
2018. febr. 4. 08:49
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi már kinőttük az allergiát, de még mindig almás palacsintát sütök. Imádjuk!
2018. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Tejfehérje allergiás és tejcukor érzékeny volt a kisfiam. Kenyérfélékből többnyire vizes zsemlét kapott, mivel a legtöbb kenyérben tejpor van (rá volt a csomagolásra).

Felvágottakból csomagosakat kapott, ezeken fel van tüntetve laktóz, tejfehérje, glutén és szójamentes. Virsliben, májkrémben szintén kapható ilyen. A rio mare tonhalkrémet szerette még nagyon.

2018. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb efef és komèta felvágott tejmentes. Virslit a saga fini minit veszem. Margarin az venusz. Kakaóból holland kakaópor, bár palacsintába inkább nesquick szirup. Vaniliàs cukor, sütőpor vancza. Tej tojás és szójaallergiás a fiam, nyomokbanosat se ehet, meg marhát és újonnan csirkét se, hát elég szívás, de bele lehet jönni! :) amúgy csinálhatsz zöldségkrémet és májkrémet is. :) Én nem vagyok egy konyhatündér de biztos van fent neten recept. Van egy jó könyvem. Ez:

[link]

2018. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Herz, kométa, pick, ezekre rá van írva hogy tej-tojás-szója mentesek, és nagyon finomak.

Margarinból a liga-delma az növényi olajokból van ,nincs bennük tej, illetve májkrémből is van ilyen kék csomagolású nádudvari borjúmájas ez is tejmentes.

Legutóbb DM-be vettem bio dolgoknál vannak szendvicskrémek ,szintén minden mentes.

Virsliből fini-minit szoktam venni, gyerekvirsli tej-tojás-szójamentes szintén.

Arra figyelj hogy szója is sokszor keresztallergiás, nálunk pl azt az allergia teszt ki se hozta de hasmenést okoz rögtön.

Ha esetleg kisboltba nem találod ezeket, bár elég ismert márkák szinte minden forgalmazza, megéri akkor havi 1x-i nagybevásárlást nagyboltokba,vagy online bevásárlást megnézni nem -e szállít ki hozzátok.

2018. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ja és ne szégyelld elkérni az allergén táblázatot pékségben :) bár én kenyèrsütőben sütöm a kenyeret. A vizes zsemle se mindenhol megbízható. A spar-ban pl szójás. Én meg nagyon bizalmatlan vagyok.
2018. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz házi kencéket kenyérre. Zöldségkrémek, májkrém, pástétomok...vegán receptoldalakon is keresgélhetsz, abban biztos nincs tej.
2018. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!