Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes diétán lévő gyereked...

Tejmentes diétán lévő gyerekednek leírnátok egy napját kaja szempontjából?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapos, tejfehérje allergiás, szóval tejmentesen étkezik!

Reggeli: tápszerből kakaó! Ez nem sok, kb. 100 ml, csak az ébredéshez! 9 körül kifli, májkrémmel, csirkemellsonkával, zöldséggel. Ebédre sok minden: tészta bármilyen szósszal ugye, amiben nincs tej. De szoktam venni halrudacskát is, ahhoz csinálok köretnek rizst, hagymás törtkrumplit. Tegnap borsófőzelék volt neki!

Vacsira virsli, rántotta, felvágott, zsemle, bundás kenyér, pirítós!

2013. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! De nem aggódsz, hogy nem jut annyi fehérjéhez így, hogy nem kaphat tejterméket? :( Vagy neked erről mit mondtak?
2013. okt. 1. 21:37
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Elsonek, a kifliben, majkremben es a felvagottban is van tej....
2013. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

3-nak: nem mindben, hidd el.

Olvasni kell és kérdezni, ha nem egyértelmű. A nálunk lévő pékségben nem tesznek tejterméket a pékáruba, a margarin is vizes, ebből kifolyólag még a kakaós csiga is tejmentes.

Én mindent elolvasok és csak azután veszem meg, ha biztosan tejmentes. 3 éve tartjuk a tejmentes diétát, úgyhogy van egy kis rutinom már benne.

Ilyen alapon, ahogy te állsz hozzá, kb. semmit nem ehetne a gyerek...

2013. okt. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi is tejmentesezunk, igy tudom..


Azert azt ne felkedd, hogy a csiga elesztojen tejben futtatjak...

2013. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Élesztőt vízben is lehet futtatni.Így van olvasni kell nagyon sokat, mindennek a címkéjét. Sok mindent ehet egy ilyen gyermek, de nagyon figyelni kell.
2013. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és köszönöm a kioktatást, de nem a levegőben írtam, amit írtam!

A lipóti pékség pl. valóban tejmentes pékárukat készít. Ami azt jelenti,hogy növényi margarinnal készül! A májkrém címékéjét pedig csak olvasni kell, nem mindben van tejszármazék! Sőt!

Egyébként Kedves Kérdező! Ma, a vacsora után desszertként forró csokifondant lesz, a felnőtteknek vanília fagyival, a fiamnak lekvárral. Egyik hozzávaló sem tartalmaz tejet! Ha gondolod, priviben elküldöm a receptet! :)

2013. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és az élesztőt is vízben futtatják! A felvágottaknál pedig, ha nem vákuumfóliás,hanem "rudas", akkor szoktam kérni,hogy olvassál fel mi van benne. Ugyanis minden termék csomagolásán rajta kell lennie!
2013. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

FEHÉRJEBIZNISZ FOLYIK, ÉBRESZTŐ.

Nem kell sok fehérje, sőt, árt a sok fehérje. Minden korosztályra érvényes.


A gyümölcs üres gyomorra tisztító, főleg a délelőtt folyamán. Ha más is kerül vele a gyomorba, tuti megerjed!

A zöldségek nagy része, ami műtrágyás talajból származik, meg nitrites, evvel tehát ennyiből kell vigyázni. Kivéve a föld feletti vastag termések java részét, tehát ez utóbbiakban szétoszlik a nitrit. De azért kisgyermekkorban KÜLÖNÖSEN kell vigyázni emiatt a zöldségekkel, akár nyersen, akár hőkezelve.


Bár nyersen érdemes fogyasztani zöldséget, gyümölcsöt, különben a hőkezelés az értékei nagy részét tönkreteszi.


Gabonák közül jobb a rizs, mert az gluténmentes (Legalább egy minimális, látens glutén -búza, rozs, stb- allergiája minden embernek van, teher a szervezetnek, bár egy kis előnye is van).


A tejcukor-allergia esetén vannak, akik tejTERMÉKEKRE nem allergiásak, mivel azonban , pl a sajtérés során lebomlik a tejcukor. Sőt, a bolti trapista sose látott tejet, meg sok más olcsóbb bolti sajt se.... tejporból vannak. Ami bár mesterséges, de legalább fogyasztható tejallergiásoknak is. Bár biztos van, aki a sajtra is allergiás, de alapvetően külön terület.

2013. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még valami:

a bolti tej se tej. Az is tejporból van. (Persze nem veri az élelmiszerBIZNISZ nagy dobra ezt se...)


Azonban tej(cukor) allergiásoknak jobb vigyázni evvel, biztos ami biztos. A tejtermék viszont tehát részben más eset.

2013. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!