Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostanában nyitottál START...

Mostanában nyitottál START számlát a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Mi most szeretnénk. Olvasgattam a MÁK honlapján és van 1-2 dolog amit idáig nem tudtam.

Valóban be kell fizetni azonnal 25 ezer Ft-ot?

Valamilyen állapapírt kell venni! De melyiket érdemes? Sajnos nem igazán értek hozzá!

Jól jönne néhány jó tanács!

Köszi.


2013. szept. 5. 14:17
 1/1 anonim válasza:

Igen, nyitottam! Ez a lehető legjobb előtakarékosság a gyereknek, és állami támogatás is jár! Kb 2 hónapja, foglaltam időpontot a kaposvári Magyar Àllamkincstárba. Ott fogadtak, néni püfölte a számítógépet, elémtolt egy A4-est, teli portfóliókkal, hogy válasszam ki az állampapírt. Kb fèl óra tanulmányzás után kiválasztottam, hogy mit szeretnék.

Èrdemes előtte tájékozódni az Àllamkincstár honlapján, esetleg kikérni hozzáértő tanácsát. Az ügyfélszolg-on túl sok tanácsra ne számíts! Ott inkább adatrögzítők dolgoznak, mint "befektetési tanácsadók".

Arra nem emléxem h mennyit kellett (volna)elsőre befizetni, mert én 90ezer ft-tal mentem oda. Azóta, ha összejön egy pár 10eft, akkor átutalom a pénzt és a Webkincstárban "beforgatom" . Magyarul a nekem tetsző állampapírból vásárolok.

Hosszú távú tapasztalatom nincs, de remélem h tudtam segíteni.

2013. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!