Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem sokszor mostanában,...

Úgy érzem sokszor mostanában, a 3,5 évesem napja azzal telik, hogy engem bosszant. Tudom, hogy ez biztos nem így van, de akkor is ilyen! Szerintetek mit csinálok rosszul? Nálatok is volt ilyen? Ha igen, hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Már reggel kezdődik. Nyafog a reggeli miatt, hogy ez neki nem jó. Pedig azt kapja, amit előző nap kiválasztott a boltban vagy választhat 2 féléből. Hiszti, dühroham, sírás, hogy ez neki nem jó. Ha nem törődünk vele, egy idő után leül és szépen megreggelizik.

Napközben mintha a falnak beszélnék folyamatosan. Meg sem hallja, vagy nevet és közli, hogy nem. Ha "kényszerítem", hatalmas dühroham, hiszti, sírás a vége.

Példa: strandon vagyunk, ő persze nem abba a medencébe menne, amiben a többiek vannak. Megbeszélem vele, hogy egy időre odamegyek vele, aztán később csatlakozunk a többiekhez. Mikor már úgy gondolom, kijátszotta ott magát, mondom neki, hogy kicsit még játsszon, aztán megyünk át a többiekhez. Erre közli velem, hogy nem, buta anya! Akkor megfogom, és átviszem a többiekhez, közben mondom, hogy csúnyán beszélt velem, ez nem szép dolog stb. Aztán a másik medencében olyan visítást rendezett, mindenki minket nézett, egyenesen dührohamot kapott. Ki kellett vinni a vízből, pedig imádja a vizet. Ott ültem vele vagy fél órát a parton, ő meg csak sírt, nem akarta abba hagyni. Aztán a nap többi részében már aranyos és közreműködő volt. A bölcsiben sosem panaszkodnak rá, illemtudónak és kedvesnek, de vagánynak tartják, akit azért elnyomni sem lehet. Ha a nagyszülőknél van, ott is azt mondják, szinte rá sem kell szólni, szót fogad. Velünk ilyen csak, az apját is néha direkt rugdossa, ha rászólunk, nevet. Ha ezután a szobájába küldjük, az nem is érdekli, bemegy, és szépen leül játszani. Néha meghúzom kicsit a fülét, mikor már nincs más eszközöm, akkor meg kiabál velem, hogy ez nem volt szép dolog. És ugyanúgy folytatja, amit nem szabadna. Az utcán nem tudok megállni beszélgetni senkivel, mert ő elmegy tőlem. Hiába szólok utána, nem jön vissza. Aztán meg szaladhatok, hogy utolérjem. Ha fogom a kezét és nem engedem, akkor üvöltés megint. Tudom, hogy mi rontottuk el, nem tisztel minket egy kicsit sem, de hogy tudnám ezt helyre hozni szerintetek? Adjatok tanácsot, mert már nagyon el vagyunk keseredve a férjemmel:( Így nem is merjük sehová sem vinni lassan! Pedig okos kisfiú, nagyon kedves, és nagyon szépen tud viselkedni, a bölcsiben ő a kedvenc és a családban is ő a kedvenc unoka, de velünk kezelhetetlen néhány hete, egyre inkább...


2013. aug. 29. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok hasznos ötlet és megoldási minta a hétköznapokra, remélem, segít:

[link]

Én csak két napja olvasom, de jó ötletek vannak benne.

2013. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a linket!:)

Letöltöttem, mindjárt bele is kezdek:D

2013. aug. 29. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt a könyvet vettem meg 3 évesemmel kapcsolatban, és csomó dolog bejön, állati jó, pedig azért ez már imkább nagyobb gyerekekhez való könyv, de kicsiknél is jó.


Amúgy csak hogy tudd nem vagytok egyedül, 3 éves lányommal ugyanez van.

Én mindenester próbálok nem idges lenni, és mindig elmondani neki, hogy szeretem nagyon, de ezt a viselkedést nem szeretjük..aztán vagy bejön, vagy nem..:-DD de én azt érzem, hogy akkor a leggázzabb a helyzet, ha érzi, hogy ideges leszek tőle, és lelkileg távolodok, vagy "taszítom"...nem tudom érted-e hogy mire írom ezt, de sztem mikor így hisztizik a lányom, akkor már van, hogy nem is az adott dolog ami miatt sír sztem, hanem hogy azt érzi, hogy én eltaszítom...

próbáld ki, amikor hisztizik, hogy csak ott ülsz mellette, és mondd neki, hogy te nagyon szereted, és nem haragszol, és ha már nem pipa, akkor menjen oda, és öleljen meg, mert te szereted...nekem olyankor egyből megnyugszik, és el tudom neki magyarázni, hogy ezt most nem, de helyette van ez, vagy az...

nagyon nehéz legyűrni a haragomat, de olyankor mindig arra gondolok, hogy ő mit érezhet, és akkor egyből felülkerekedik bennem az anya..:-))


kicsit kusza lett, bocsi..:)

2013. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Maximálisan értelek, köszönöm szépen:)

Ezt tudtam eddig, éreztem, hogy nem helyes, így ha konfliktus van, akkor is a közelében maradok, ha kéri, ölbe veszem, átölelem.... Anyukám le is szid ilyenkor, hogy nem normális dolog, hogy rossz a gyerek,én meg megdajkálom, de én azt éreztem, hogy akkor is szeretnem kell, és ezt ki is fejezni. Persze közben mondom neki, hogy ez nem volt helyes viselkedés stb.

Apjánál ez jól megfigyelhető, mert ő elutasító vele ilyenkor, és a gyerek ettől még inkább kiborul, erre az apja beküldi a szobájába vagy emeltebb hangon rászól, és elszabadul a pokol:((

Azt is tudom, hogy belső feszültségből erednek ezek a viselkedések, csak nem tudtam, pontosan mi az oka és hogy kell jól kezelni. Így a férjemnek sem tudtam megfelelő instrukciókat adni, mert ő is érzi, hogy nem jól csinálunk valamit...

Tényleg nagyon jó a könyv, igazán hasznos! Ma este ki is próbálom a benne javasoltakat:)

2013. aug. 29. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:

:-))

A férjem dettó így reagál, és nagyon nehezen kontrollálja magát, ők másképp működnek sajnos...:-( De azért igyekszik, biztos a tiéd is fog! :)


Sok sikert!


13.52 voltam

2013. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!