Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adnál szívesebben a...

Mit adnál szívesebben a gyerekednek, bio minőségű párizsit vagy nem bio sonkát?

Figyelt kérdés
Melyiket tartod egészségesebbnek?
2013. júl. 25. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen lehet az a bio minőségű párizsi? Merthogy szerintem ilyen nincs, hacsak nem háztájon nevelt disznóról van szó, amiből otthon készítette a papa a párizsit. De ilyet nem nagyon találsz. A párizsibe eleve nem a színhúst teszik bele, hanem bőrkét, szalonnát, minden olyan leeső darabot, amit máshol nem tudnak hasznosítani.


A sonka színhús (nem a gépsonkára gondolok), ahhoz nem tesznek hozzá elvileg semmit, legfeljebb füstölik, pácolják. Nyilván az összes hús, amit boltban vásárolsz, nagyüzemi hízlaldákból, vágóhidakról kerül a boltokba, tehát nem mentes hormonoktól, antibiotikum maradványoktól, egyebektől. De nem nagyon tudsz másmilyenhez hozzájutni kereskedelmi forgalomban.


Ergo én a sonkát választanám.

2013. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyrészt egyet értek 1. válaszoló válaszával, tök mindegy, hogy bio egy párizsi, ha létezik ilyen, mert annak a hústartalma előírás szerint is alacsonyabb. Szóval nálam is a sonka nyer...
2013. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sonka. Még iskolás koromban voltam egy üzemben, ahol párizsit és virslit is gyártanak. Mikor megláttam azt a brutál rózsaszín masszát, felfordult a gyomrom. Azóta nem eszem ilyeneket és a gyerkőcnek sem adom. Inkább kevesebbet veszek, de az húsból legyen. Szerencsére a környékünkön van pár ismerős termelő, így nem nehéz beszerezni a jó minőségű húsféléket.
2013. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp sonkát, de olyat, ami tényleg hús, nem újra összeállított négyzet alakú borzalom.
2013. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én semmilyen Bio dolgot nem adnék a fiamnak soha.

Rossz tapasztalat miatt.

2013. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bio párizsi nincs ,sonka sem bio , legalábis én még nem látam .
2013. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmivel nem jobb a bio a felvágottak között, max. annyi, hogy bio húsból készült, de itthon én még ezt sem hinném el. Olvasd el az összetevőket, ugyanúgy tele van mindenféle káros adalékkal.
2013. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Bio párizsiról még nem hallottam.Én ha párizsit veszek akkor arra figyelek oda,hogy szója és glutén mentes legyen.

Sonkáról annyit,hogy vízzel és mindenféle páclével plusz füst aromával kezelik.Tehát ha nem háza akkor szerintem oly mindegy melyiket eszitek.

2013. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez a bio dolog olyan hülyeség,hogy nem igaz,én nem hiszek benne

legjobban a bio banánon szoktam veteni,meg a bio ruhán

2013. júl. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!