Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az amit megengedsz 2 éves...

Mi az amit megengedsz 2 éves gyerekednek és mit nem?

Figyelt kérdés
Ki mennyire engedékeny ill. szigorú ennyi idős gyermekével?
2013. jún. 27. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves, igen eleven kisfiú.

Mire gondolsz?


pl. megkérem, hogy a szemetet, pelusokat vigye a kukába (ikerhugikét is), megteszi. Hozza be a cumisüvegeket, vagy ha szomjas, akkor menjen ki az innivalóért. (általában működik).

A játékelrakás még az én feladatom, próbálom azért bevonni.


Mire gondolsz még?

2013. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyanokra hogy ágyon, kanapén ugrálás. Inni ennivalóval mászkálás (nem asztalnál eszik). Konyhapultba csimpaszkodás, székre állás, ugrálás és szaladgálás a lakásban (ha társasházban vagy panelban laktok). Ezekhez hasonló dolgok.
2013. jún. 27. 12:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg persze azok is jók amiket írtál első. Köszönöm a válaszod :)
2013. jún. 27. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


az én kisfiam ugyan már 3 éves lassan, de 2 évesen sem engedtem meg ezeket:

- ablakba mászás, onnan kihajolás vagy a bukóra nyitott ablak rángatása vagy a tetőtéri nyitott ablak rángatása stb.

- ajtócsapkodás, kilincs rángatás (tudod, amikor kilazul a kilincs ki-be a sok rángatástól...)

- kukázás, wc-be kézzel belenyúlkálás

- vegyszeres tárolóhely közeléből mindig elhívom, az (elméletileg) nem könnyen hozzáférhető, de az ördög nem alszik...

- ágyba utcai piszkos ruhával hempergés (pl. ha hazajövünk homokos ruhában a játszótérről, akkor ne rohangáljon be az ágyába fetrengeni- ezen mindig meghökkenek, amikor máshol látom)- de ugyanez vonatkozik a cipőre is- ilyen idős korban már megtanulta, hogy az előszobában vetkőzünk, elpakolunk, kezet mostunk, szükség szerint átöltözünk és aztán indulhat a móka

- általában a saját ágyban nincs is játék, hanem alvás, így ugrálás, fetrengés, dobálás sem természetesen- de pl. amikor bukfencezni tanult, akkor azt nyugodtan gyakorolhatta a mi nagy ágyunkon, segítettem is neki az elején

- nem lakunk ugyan panelban, ezért a szaladgálás nem zavar, de ha az ajtócsapkodással vagy bútorborogatással vagy valami más vad dologgal (függönyre csimpaszkodás stb.) jár, akkor azért már szoktam szólni

- ha a konyhában főztem olyan dolgot, ami nagyobb odafigyelést igényelt vagy a sütő ajtaját sokszor nyitogattam, akkor 2 éves kora előtt még inkább megoldottam, hogy ne a forróság útjában legyen és véletlenül se nyúljon bele vagy fel a főzőlapra.


Összességében olyan dolgokat tiltok meg, amikről úgy gondolom, hogy nagy eséllyel okoznak balesetet neki magának, vagy nagyobb kárt a lakásban.


A pakolással kapcsolatban pedig arra szoktattam, hogy legkésőbb az esti elalvás előtt minden játékot összepakolunk és elviszünk a helyére (kockák dobozba, vonatok tárolóba, kiskönyvek polcra stb.)- mára legfeljebb szólni, figyelmeztetni kell és megy magától. Általában 4-5 játék van elől, ha elkezdi kihurcolni a többit, akkor megnézzük, hogy mi az, amivel már nem játszik és azokat menet közben kérem, hogy pakolja el.

Saját ruháját már 2 évesen is elvitte a kis ruhatároló (szennyes) kosarába bedobni és az étkezések után ő tolja be a széket, 2 éves kora körül is visszavitte a pulra az üres tányért, elvitte a szalvétát a kukába stb.


Természetesen az utcán nem hagyom magára egy percre sem, kereszteződéseknél meg kell állni, egy évvel ezelőtt ebből azért még voltak gondok, mára megáll biciklivel és gyalogosan is, fogja a kezem, ha megkérem rá.

Idegen nyilvános helyen (pl. bevásárlás, posta, hivatal, rendezvény) semmiképp nem hagyom a látóteremen kívül- idő volt megtanulni, hogy ha szólok akkor oda kell jönnie.

Vendégségben sem csinálhatja azt, amit otthon sem szabad, ezt mindig megbeszéljük.

Játszótéren, más "védett" helyen szinte bármit szabad, ami nem veszélyes neki vagy másnak (mint pl. a 2 mérettől való leugrás), de a homokdobálás, verekedés itt is tiltólistás- egyébként mehet a "vadulás", kergetőzés stb.

Szép napot:

2013. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ágyon ugrálhatott két évesen, székre is felállhatott, ennivalóval nem rohangálunk, sem akkor sem most (4 éves), csak asztalnál ülve eszünk. Egyszer félrenyelt és a Heim Pálban kötöttünk ki, nem szeretném még egyszer.

Olyanokat megengedek neki, ami nem veszélyes... pl konyhapulton ülhet, míg sütit csinálunk, gyúrhat kókuszgolyót, nem zavar, ha maszatos lesz, mosogathat is, berkhatja a mosószert a gépbe, el is indíthatja, söpörhet, porszívózhat.... most ennyi jutott eszembe.

Amit nagyon nem szeretek az ennivalóval rohanás, és az étellel való játszás. Kés nem kerülhet a keze ügyébe, de olló igen, felügyelet mellett.

2013. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ágyára minden reggel megy ágytakaró, így oda napközben felmehet, szokott ott olvasgatni, vagy babázni.

A székekre felmehet, onnan szokott az etetőszékébe bemászni, vagy a nagy asztalról ezt-azt elvenni, amit neki is lehet. Mivel stabil székeink vannak, és viszonylag megfontoltan közlekedik fel-le, így ezt megengedtem. Konyhapultra nem csimpaszkodik.

A köztes étkezéseknél szabad neki a nappaliban, a kis asztalánál ülve csipegetni, pl. gyümölcsöt, kekszet. (Persze megesik, hogy mászkálás lesz belőle.)

Társasházban élünk, de feleslegesen tiltanám az ugrálást, futkározást. Kislány, odakinn kielégíti a mozgásigényét, így szerintem túlzottan nem zavarja az alattunk élőt.

Szerintem lehetnék szigorúbb is, de rajta vagyok a dolgon. :-) Ami számára veszélyes lehet, azt persze egyértelműen nem szabad.

2013. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém mondjuk már 3 éves, de mindig is elég emgedékeny voltam, csak azt tiltom, ami veszélyes vagy kirívóan illetlen. Meg nem hagyom a nappaliban morzsázni, de ebből semmi konfliktus nem szokott lenni, így szokta meg.
2013. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TKI Ibolya ***** válasza:

3 gyerekem van (a pici most 2 éves) egyiknek sem lehetett:

ágyon ugrálni,étellel szaladgálni,verekedni csúnyán beszélni,vegyszerekhez nyúlni,tv-ét videót kezelni,játékokat dobálni,könyvet szaggatni,szekrényből kipakolni.

De lehet:

segíteni sütit sütni,nyáron saralni,vízben tapicskolni,legót kiönteni a szoba közepére és ott játszani,székre felmászhattak,bármit kipróbálhattak és próbálhatnak ami nem veszélyezteti a testi épségüket.


Egyébként nagyon eleven mind a három és a két nagy 10 és 8 évesek a picit sok mindenre megtanítják ami nem biztos,hogy korának megfelel.Ezért simán megy utánuk a mászókára a játszótéren,de nem szólok rá inkább ott vagyok és figyelek.

2013. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Az jutott még eszembe,hogy mindenkinek a szennyesbe kell dobni a ruháját és már a két éves is tudja.Vagy például nem szállodában laknak ezért étkezés után mindenki a saját tányérját és bögréjét berakja a mosogatóba,még a pici is hozza. : )
2013. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!