Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korától adsz...

Mennyi idős korától adsz levest a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Minden nap főztök? Én 2 naponta főzök levest de a fiam másfél éves kora óta minden nap adok neki. Nekem furcsa ha valaki azzal takarózik, hogy azért nem ad levest a gyereknek mert ők nem "levesesek".
2013. júl. 16. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi is minden nap eszünk levest, így a gyerekek is. Minden nap mást. Kb. 7-8 hónapos koruktól kezdve, persze nem olyan fűszeresen, mint a miénk.
2013. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gabszem ***** válasza:
77%
én nagyon hamar elkezdtem, sztem kb. 5 hósan, húslevest adni. De nálunk ritkán van leves, inkább főzelékeket csinálok gyakrabban, én hétköznap mást nem nagyon főzök, inkább hétvégén főzünk, akkor van általában leves is.
2013. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Ne legyen furcsa. Vannak családok, ahol nem szoktak levest enni. És? De lehet sokkal inkább megválogatják, mi a főfogás. Mégis mi van a levesben, amitől az annyira fontos? Kérdezem ezt úgy, hogy nálunk is minden nap van leves. Két okból: sokkal gazdaságosabb így az étkezés, másik: megszokás.

Miért is főzne csak azért levest az olyan háziasszony, akiknél nem szokás, mert a kicsinek "kellene" ennie... Minden családnak megvannak a maga szokásai. Van olyan nemzet, ahol nem is szoktak egyáltalán levest főzni.

Ez olyan mint a főzelék. Én és a férjem is szeretjük, de a gyerek nem annyira már. Pedig még csak 3 éves, és régen ette, aztán ez elmúlt... A legutóbbi visszautasításnál belegondoltam: mi is a főzelék? Főtt zöldség berántva, esetleg habarva. ??? Rájöttem, nincs is nagy értéke.

Szóval nem kell másokkal törődni, mindenki úgy eteti a gyereket, ahogy csak akarja.

És örülj, hogy mindent megeszik másfél évesen, majd kíváncsi leszek, mikor fogod kiírni, hogy "válogat a gyerekem, mit tegyek?" kérdést, ugyanis a gyerekek 99 %-ánál eljön ez a nap is. (az én gyerekem is mindenevő volt, büszke is voltam veszettül, és értetlenül álltam a nemevő gyerekek előtt, na aztán 2-2,5 éves kora körül visszanyalt a fagyi.....)

2013. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nalunk nincs leves ill. Nagyon ritkan heti 1 de inkabb 2 het... Fiamat elso perctol kirazza a fozelek es oklendezik az allagatol (tejbegriztol, gyumolcsrizstol, gyumolcslevestol is. Joghurtot csak olyat eszik ami nem darabos: activia familia, danonebol a barna dobozos, pudingok stb...) nalunk sokszor van paroltrizs (krumpli szinte soha) husokkal, rantott zoldsegekkel, gomba es hasonlo martasokkal... Rakott kelkaposzta, paradicsomos husgomboc..


Ma az apjaval es tegnap is rantott parizsi volt lencsefozelekkel a Fiamnak rizzsel volt tegnap, ma van neki egy adag paradicsomos husgomboc holnap lehet kiveszem a fagyobol a maradek knorros "chilis" babot...

2013. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hol olvastad, hogy másfél éves a fiam? Azt sem írtam, hogy mindent megeszik, ne legyél ellenséges. Csak egy kérdés volt nem kell vitát szítanod!!!
2013. júl. 16. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

De nem is... Van meg par szelet hal azt megkenem neki fuszervajjal tepsiben 20 perc alatt megsutom es imadja... Igy a bab marad nekunk...


Lenyegeben mindegy.milyen formaban eszi a zoldseget ha.megeszi... Most ha nem eszi fozeleknek vagy levesnej akkor egye csoben sultkent rantott vagy rakottkent... Esetleg martasnak vagy salatanak. Fiam kedvence a kukorica salata es az uborkasalata na meg avparadicsom salata fokhagymaval mozzarellaval es fustolt sonkaval

2013. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem főzök mindennap. A 20 hós lányom simán elélne levesen, ami őszintén szólva olyan sűrű ahogy eszi mintha főzelék lenne: húsleves, zöldségleves hússal, sok zöldséggel, paradicsomleves, tojsleves, minden levest megeszik, sokkal szívesebben mint mást.

nem tudom mióta eszik levest, szerintem 10-11 hós korától, addig nem volt foga, amivel húsit rágott volna :)

2013. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, én olvastam félre. Már ne is haragudj, de nem én szítottam a vitát, hanem te tettél fel egy olyan kérdést, amiben magadat fényezed, hogy két naponta főzöl levest, és hogy milyen dolog az, ha valaki nem így csinálja....

Bocs....

2013. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Félreértetted. Nem fényeztem magam ez nem nagy dolog van aki naponta főz, én erre lusta vagyok. De ezzel nem azt mondtam, hogy az enyém a jó és a másé rossz. Igazad van mindenki úgy csinálja ahogy akarja csak engem érdekel ezért kérdeztem meg.
2013. júl. 16. 14:45
 10/11 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk sincs leves mindennap ,de rendszeres eszik attól függetlenül már 7 hónapos kora óta.Most 17 hónapos a lányom.Kétnaponta főzünk általában.Ne legyen furcsa.Ettől szép az élet hogy mindannyian mások vagyunk és másképp csináljuk a dolgokat:)
2013. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!