Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hány éves korátol...

Kinek hány éves korátol engeded meg hogy gépen játszon a gyermek?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves de csak telefonon játszhat napi egyszer memoria kiforgatos játékot vagy buborék keresöt
2013. júl. 16. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves a lányom, még nem játszik gépen. Nem is tervezem a közeljövőben erre rávezetni.
2013. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén lesz 10, és kb. tavaly kezdtük megengedni, hogy "gépezzen". Természetesen felügyelet mellett, mert elég két kattintás, hogy olyan oldalra kerüljön, ami nem neki való, szűrő programok ide vagy oda.

Max. fél óra játék engedélyezett, nyáron max. kétszer.


A kisebb még csak 5 éves, és szerencsére nem is érdeklődik iránta.


Amíg nem tud olvasni, addig szerintem amúgy is felesleges megismertetni a számítógéppel. Aztán viszont nem árt, különben infó órákon nagyon nagy hátrányból fog indulni.

2013. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Sógornőmék kisfia kb 3 éves kora óta játszik a számítógépen, viszonylag rendszeresen, hetente többször.

Ha a gyerek látja hogy a szülők a számítógép előtt ülnek, akkor ő is azt akarja majd csinálni.

2013. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 8-10 éves kortól már szerintem meglehet engedni,de nézz rá 10-20 percenként,hogy mit csinál,és nem árt beállítgatni a gépen,hogy bizonyos oldalakra ne mehessen,illetve a szűrőprogramok is hasznosak lehetnek. :)

Jah,és az előzményekben mindig nézd át,hogy mit csinált,nehogy pl elkezdjen olyan emberekkel chat-elni,akikkel nem kellene.

2013. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

férjem hétvégén játszik, autó versenyzős szimulációs játékot.

a fiunk kéri, ő megengedi, egyszer végig mehet ő is a pályán. egyébként ügyes, hibátlanul végigmegy és nem is olyan lassan.

én hétközben nem engedem, hogy játsszon a gépen, de a heti 1x5 perctől nem hiszem, hogy baja lesz :)

3,5 éves

2013. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már 3 éves korától kezdett játszani, amikor kedve van nyuszis játékkal, és mesét is szokott nézni rajta. Nem sokáig, és nem napi rendszerességgel. Én is gépen dolgozom, férjem is, ismeri a laptopot a gyerek is. Tiltani nincs értelme, de megmondom, hogy most egy nyuszis játék, aztán kapcsold ki, és nincs ebből vita vagy gond,ha tiltanám, akkor jobban érdekelné őt is szerintem. Ő már a "Z" generáció szülötte, a számítógép szinte alap neki, meglepően okosan kezeli. Bizonyos játékoknak pedig fejlesztő hatásuk van.
2013. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 és fél éves a legkisebb, egyáltalán nem játszik gépen, telefonon, szerencsére nem érdekli.

A nagyok 10, ill. 13 évesek, ők naponta 1, max. 2 órát ülnek itt a gép mellett.

2013. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-os valaszado. :) Nagyon hasonlo az en kisfiam is. 3 es fel eves es imadja az autos szimulatort. Gepen vagy a telfonomon jatszik vele. Estefele vacsora elott van neki megengedve 15 perc. Orvosi rendelobe varakozaskor vagy repulogepen szokott meg vele jatszani, hogy teljen az ido. Amugy nallunk az oviba van szamitogepes oktatas. Talan napi 20 perc es allitolag imadjak a gyerekek. De ugylatszik mindenhol mas (mi kulfoldon elunk).
2013. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!