Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem, ha udvariatla...

Hogyan kezeljem, ha udvariatlanok kisgyerekkel? (pl köszönés)

Figyelt kérdés

Számtalan helyen erőltetik, hogy kisgyerek legyen illedelmes, a gondozok pl a köszönést, de mindenhol olvasni hogy gyereknek köszönni, bocsánatot kérni, megköszönni stb tudni KELL.


Gyermekem 3 éves, pont jol veszi ezeket a társadalmi érintkezéseket, tanulja a ragozást még, helyes kiejtést, bocsánatot, megköszönést, mindezt egy naiv gyermeki nyitottsággal, örömmel.


De számtalan helyzet van, hogy ezt nem reagálják le. Ma pl orvosnál a matricát életében először hosszant köszönte meg, szépen probálgatta a hangformát, látszott hogy töri magát, hogy igazán jol sikerüljön, "köszönöm szépen". A doki annyit nem mondott volna, hogy szívesen, vagy ügyesen megköszönted, csak bárgyun erőltetetten vigyorgott.


Boltban a gyerek ügyesen pakol futoszalagra, egy számára nehezebben elengedhető kindertojást nagy önkontrollal mégis átadta a pénztárosnak, hogy "Tessék, tesséék", aki egy köszönömöt sem birt kinyögni, sem egy mosolyt.


Én palástolok mindenkit, hogy a gyermekben ne kudarcélményként csapodjon le ez a rengeteg "bunkózás". Örülök, megdícsérem.


De lassan nem értem, miért ez a nagy elvárás kisgyerekek felé, ha maguk a felnőttek képtelenek rá. Tiszta vicc, hogy a 3 évesem tud köszönni, a 40 éves meg nem...


2017. jún. 6. 17:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
77%
Már elnézést, de ha nem segítség, nem köszönöm meg, még akkor se, ha azt mondják, tessék. Ez a pénztárosnak kvázi plusz munka, hogy nem a szalagon van, hanem a gyerek a kezébe nyomja, és nem minden pénztáros van elcsöppenve egy gyerektől. Ha én pofon váglak, és azt mondom, tessék, megköszönöd?...
2017. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
89%

A gyereked játszik, játékból pakolja fel az árut. Mondogatja: tessék, tessék. Na most, az eladó nncs benne a gyerek játékában, nem fog asszisztálni, nem mondja, h köszi. Mert a gyerek játszik, a felnőtt dolgozik.

Én is eladó vagyok. Ha nekem vágta volna oda a gyerek a csokit, nem kerestem volna. Nem húztam volna le. Ennyi. Majd talán megnevelted volna, h legközelebb ne csinálja.

2017. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!

Nagyon ügyes vagy, hogy kiírtad ezt a kérdést, nagyon köszönjük :)


Viccet félretéve: a köszönömre a szívesen elvárható válasz, de az, hogy vadidegenek megdicsérjék, hogy szépen tud köszönni, már nem. Honnan kéne tudnia az orvosnak, hogy a gyerek most először mondja a sima köszönöm helyett, hogy "köszönöm szépen"? Dicsérd meg te otthon, hogy "szépen beszéltél a doktor bácsival", hidd el, többet is fog jelenteni neki.


Mondjuk a "legyen hálás a pénztáros, hogy nem vágja a gyerekem az árut a pult mögé" után kezdem azt hinni, hogy troll vagy. Különben meg hálás lehetsz, amiért ma nem szemeteltem a házatok elé, elvárom, hogy megköszönd.

2017. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
13%

nem arról volt szó, hogy köszönje meg a doki, hogy a gyerek megszólalt, hanem arról, hogy mondja: szívesen. Ahogy te is mondod, ha megköszönnek neked valamit. Mármint a jólneveltebb mondja.


Ebből is látszik az értelmi szint, mert egy kérdést félreértelmező válasz 100%os, míg egy olyan amiben kifejtik, hogy nem kín visszaválaszolni a gyerek köszönésére, le van nullázva.


Hálát adok az égnek, hogy a valóságban nem ilyen bunkók vesznek körül.

2017. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!