Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem, ha udvariatla...

Hogyan kezeljem, ha udvariatlanok kisgyerekkel? (pl köszönés)

Figyelt kérdés

Számtalan helyen erőltetik, hogy kisgyerek legyen illedelmes, a gondozok pl a köszönést, de mindenhol olvasni hogy gyereknek köszönni, bocsánatot kérni, megköszönni stb tudni KELL.


Gyermekem 3 éves, pont jol veszi ezeket a társadalmi érintkezéseket, tanulja a ragozást még, helyes kiejtést, bocsánatot, megköszönést, mindezt egy naiv gyermeki nyitottsággal, örömmel.


De számtalan helyzet van, hogy ezt nem reagálják le. Ma pl orvosnál a matricát életében először hosszant köszönte meg, szépen probálgatta a hangformát, látszott hogy töri magát, hogy igazán jol sikerüljön, "köszönöm szépen". A doki annyit nem mondott volna, hogy szívesen, vagy ügyesen megköszönted, csak bárgyun erőltetetten vigyorgott.


Boltban a gyerek ügyesen pakol futoszalagra, egy számára nehezebben elengedhető kindertojást nagy önkontrollal mégis átadta a pénztárosnak, hogy "Tessék, tesséék", aki egy köszönömöt sem birt kinyögni, sem egy mosolyt.


Én palástolok mindenkit, hogy a gyermekben ne kudarcélményként csapodjon le ez a rengeteg "bunkózás". Örülök, megdícsérem.


De lassan nem értem, miért ez a nagy elvárás kisgyerekek felé, ha maguk a felnőttek képtelenek rá. Tiszta vicc, hogy a 3 évesem tud köszönni, a 40 éves meg nem...


2017. jún. 6. 17:34
1 2 3 4
 11/34 Metionin ***** válasza:
89%
Én még tisztán emlékszem arra, hogy amikor gyerek voltam, belőlem mindig kierőltették a köszönést de ha egy felnőtt jött hozzánk vagy csak az utcán, nekem sosem köszöntek csak a felnőtteknek. Átnéztek rajtam, mintha nem is léteznék. Azt hittem, ez már fejlődött de ezek szerint nem. Én igazából nem szeretem a gyerekeket és nem is érdekelnek de ha egy gyerek köszön vagy megköszön vagy ad valamit, szerintem bunkóság átnézni rajta és nem kinyögni egy sziát, köszönömöt vagy egy szívesent, pláne ha a felnőttekkel szemben alap, hogy megtesszük.
2017. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
44%
Attól, hogy valaki utálja a gyerekeket, attól még nem kéne ilyen k..va megerőltetőnek lenni udvariasnak, kicsit kedvesebbnek lenni velük. Pont így lesznek bunkó fiatalok, akiket az egyeske és ketteske félék szídnak. És így lesznek olyan közömbös, utálatos felnöttek, mint ők. Egyre undorítóbb világot élünk komolyan. Nem is csoda, hogy ott Magyarország, ahol. 0 összetartás, 0 együttérzés és 0 családcentrikusság után mi mást várhatna az ember ?
2017. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%
Az orvos a szavak helyett egy mosollyal válaszolt a gyereknek - de te még ebbe is bele kötsz. A futoszalagra pakolás nem szivesseg a pénztáros felé, hanem elvaras tőled, nem kell megkoszonni. Ezek túlzott elvaras tőled.
2017. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
38%

azért vagyok lepontozva, mert köszönök????

nevetségesek vagytok.

2017. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Kehet akkor tényleg jobb volt, amikor bevágta a gyermek a kindertojást a pénztáros pulta és kereshették...


Meg is értem a gyerekek figyelemfelhivo tevekenységeit..

2017. jún. 6. 22:31
 16/34 anonim ***** válasza:
80%
Te el vagy tévedve. Az természetes, hogy az árut a szalagra pakoljátok és nem vágja be a gyereked a pultba. Ezért nem jár köszönet, meg tüzijáték senkinek.
2017. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon jó a meglátásod, kérdező. Sajnos sok a tuskó ember.
2017. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb esetben pozitívan jeleznek vissza ilyen esetben az emberek a gyerekemnek, pl.rámosolyognak. Amikor nem történik meg, és ott áll a kis 3 éves csalódottan ( vagy csak én gondolom annak, hiszen felnőttként van egy elvárt válaszreakcióm, az is lehet hogy nem is neki csalódás, hanem nekem), akkor a szülői szívemnek rosszul tud esni, ugyanakkor a világ ilyen, nem mindenki kedves vagy udvarias, a szocializáció része az is hogy ezt megszokja. Ilyenkor én szoktam megerősíteni, hogy helyesen viselkedett, megdícsérem, vagy megsimogatom.
2017. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem ertelek,pedig udvarias is vagyok meg kedves is.


3 evesen a lanyom szepen kimondta,hogy koszonom kerem tessek,szivesen...

Nem formalta a szavakat meg a hangokat..

En is hasznalom ezeket,egyszer sem szoltam ra emiatt-koszonni kevesbe szeret- szalagra mindig segit felpakolni,de ezert nem varunk koszonetet,ha nem pakolunk fel,nem visszuk haza a cuccot...


Nem csak a te gyereked a vilag kozepe :(

2017. jún. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%
Vásárláskor a szalagra kell tenni a dolgokat. Ezt nem kell megkoszonni, ez a vásárló dolga. A pénztárba vágni bunkóság, épeszű ember nem tesz ilyet. Nálad csak a két véglet van: a gyerek tesz valamit, ami amúgy teljesen normális, sőt, elvaras, erre te úgy érzed, az egész világ hasra kell hogy essen a gyereked előtt. A gyerek tesz valamit, ami kimondottan bunkó, udvariatlan: ez esetben szerinted semmi probléma, elvégre a felnőtt nem borult térdre a te csodálatos gyermeked előtt, hát megerdemli a bunkozast. Ideje lenne leszallnod a foldre
2017. jún. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!