Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem, ha udvariatla...

Hogyan kezeljem, ha udvariatlanok kisgyerekkel? (pl köszönés)

Figyelt kérdés

Számtalan helyen erőltetik, hogy kisgyerek legyen illedelmes, a gondozok pl a köszönést, de mindenhol olvasni hogy gyereknek köszönni, bocsánatot kérni, megköszönni stb tudni KELL.


Gyermekem 3 éves, pont jol veszi ezeket a társadalmi érintkezéseket, tanulja a ragozást még, helyes kiejtést, bocsánatot, megköszönést, mindezt egy naiv gyermeki nyitottsággal, örömmel.


De számtalan helyzet van, hogy ezt nem reagálják le. Ma pl orvosnál a matricát életében először hosszant köszönte meg, szépen probálgatta a hangformát, látszott hogy töri magát, hogy igazán jol sikerüljön, "köszönöm szépen". A doki annyit nem mondott volna, hogy szívesen, vagy ügyesen megköszönted, csak bárgyun erőltetetten vigyorgott.


Boltban a gyerek ügyesen pakol futoszalagra, egy számára nehezebben elengedhető kindertojást nagy önkontrollal mégis átadta a pénztárosnak, hogy "Tessék, tesséék", aki egy köszönömöt sem birt kinyögni, sem egy mosolyt.


Én palástolok mindenkit, hogy a gyermekben ne kudarcélményként csapodjon le ez a rengeteg "bunkózás". Örülök, megdícsérem.


De lassan nem értem, miért ez a nagy elvárás kisgyerekek felé, ha maguk a felnőttek képtelenek rá. Tiszta vicc, hogy a 3 évesem tud köszönni, a 40 éves meg nem...


2017. jún. 6. 17:34
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ez olyan "elvárás"másoktol, mint a gyerekemtől. Ha egy gyerek a saját kis világát(dackorszak, nyelvproblémák) önkontrollal legyőzi és köszön, a másik se legyen bunko. De ugy néz ki, egyesek szerint sokat várok egy felnőttől mert borzasztó nehéz kinyögnyi hogy köszi, szivi.


Köszi a válaszokat ;)

2017. jún. 7. 07:43
 22/34 anonim ***** válasza:
60%

Miért, ki volt bunkó? Az orvos, aki rámosolygott a gyerekre? Vagy pénztáros, aki lecsippantotta a kinder tojás vonalkódját? A gyerek bevágta a kinder tojást a pultba és szerinted az eladó a bunkó? Mivaaan??? Te olyan szinten el vagy tájolva, hogy téged soha nem fog megygőzni ezer válasz sem arról, hogy egy mosoly felér egy "szívesen"-nel, a szalagra pakolni nem a pénztáros dolga, és az árut dobálni parasztság. Apropó, megbüntetted ezért a gyereket?? Vagy legalább kifizettették veled?


Még erre a mondatodra reagálnék: "Tiszta vicc, hogy a 3 évesem tud köszönni, a 40 éves meg nem..." Fogalomzavarban vagy, köszönni vagy valamit megköszönni két külön dolog. Reménytelen.

2017. jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, de szerintem is túlzásokba esel. Az, hogy köszönünk, az tényleg alapvető illem. De itt egy olyan példát nem olvastam, hogy a gyerek köszön, és nem köszönnek vissza. Az tényleg bunkóság.


De amiket leírtál:

- futószalagra kipakolni az árut SZABÁLY, nem pedig akkora hú de extra nagy segítség a ti részetekről... ennyi erővel az is kuriózum, hogy kifizetitek az árut és nem loptok, kb. Plusz te sme köszönöd meg konkrétan, hogy "de kedves, hogy beüti nekem az árut a kedves pénztáros hölgy, hogy nem nekem kell, és hogy egy halomba pakolja lehúzás után"

- az, hogy a gyerek a kezébe adja a Kindertojást, az nem segítség. Ha a futószalagról veszi fel, az nem annyival nagyobb munka. Attól, hogy vki segíteni akar, attól még nem lesz segítség (Sport-szelet reklámos csávó erre a remek példa :D). Ami nem segítség, azt meg nem köszöni meg az átlagember. Ha vkit ennyire burokban nevelnek, és ennyire elvárják, hogy minden nyikkanására áradozzanak, az lesz olyan, hogy otthon hisztizni fog, amiért nem dicséritek meg, amiért nem karót hozott haza, és a szennyesbe rakta a ruháit, minden áldott nap.

és ezzel nem azt kell párhuzamba állítani, hogy hozzávágja a tojást a pénztároshoz, mert az taplóság. Van azért a kézbe adás és a hozzávágás között is arany középút: lerakni a futószalagra.

2017. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
35%

hát én dolgoztam pénztárban.

A gyerekek általában szorongatják a kis csokit, új játékot az egész bevásárlás alatt, mert örülnek neki, vigyáznak rá. Ha jönnek a kasszához nem felteszik a szalagra, hanem előrejönnek, kezembe adják, majd a csippantás után a KEZÉBE visszaadom. És MEGKÖSZÖNÖM, hogy odaadta, nem állt le esetlegesen hisztizni az anyjának, hogy márpedig el nem engedni a kva kindertojást, hanem okosan, illedelmesen tudja, hogy azt előbb ki kell fizetni, így odanyújta, én meg visszaadom neki. Nem értem, ebben mi a nehéz, mikor olyan aranyosak, feldobják az ember napját a sok bunkó közt, aki nem tud köszönni sem, nyilván fizetés közben van fontos telefonálandója és a többi. Ők vannak itt eltévedve, nem az anyuka...

2017. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 jafnrétti ***** válasza:
67%

Ezeket, amiket leírtál, én nem venném bunkóságak, tényleg nem várható el mindenkitől, hogy minden gyerekkel leálljanak jópofizni, ilyen dolgokért a szülő dicsérje meg a gyereket.


Engem sokkal inkább zavar az, hogy ha egy gyerek belevág a felnőtt szavába, akkor rászólnak, nagyon helyesen, hogy várja ki a sorát, de sok felnőtt bizony minden további nélkül belevág a gyerek szavába, és még csak azt sem mondja, hogy bocsánat, természetesnek veszi, hogy a gyerek mondandóját nyugodtan félbeszakíthatja. Ilyenkor én szoktam szólni, hogy "Várj egy kicsit Lajos, Pisti éppen egy mondat közepén volt, ha befejezte, akkor tudok figyelni rád."

2017. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 jafnrétti ***** válasza:
92%
Ja, és a másik: ha a gyerek kipakolja az árut a szalagra, azzal nem a pénztárosnak segít, hanem NEKED, úgyhogy neked kellene megköszönnöd a segítségét.
2017. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Sokan most sem értik...

Pontosan annyit várok el mint a gyerektől mások.

Ha köszön, visszaköszönni

Ha megköszön, szívesen-t mondani

Ha azt mondja tessék, akkor megköszönni.


Nem jopofizast meg a világot magunk köré, etc.

Utoljára ragoztam el.

2017. jún. 7. 22:57
 28/34 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyet sosem értem. Te kérdeztél. Ezeket a válaszokat, nézeteket, véleményeket kaptad. Ha nem tetszenek, tán legközelebb nem kéne előre eldönteni, mit akarsz a szánkba adni. Akkor kérdezzél, ha valóban kíváncsi vagy mások véleményére. Senki nem kért rá, hogy bármit elragozzál, úgyhogy nyugodtan vegyél vissza a tempóból. Te kértél tőlünk valamit, meg is kaptad. Ha nem ilyen lovat akartál, de elgondolkodni túl sokat kívánna tőled, akkor is a minimum, hogy MEGKÖSZÖNÖD (ugye-ugye, apró-popó) mások erőfeszítését és tisztességes hangnemnél maradsz. Az a legvisszásabb, hogy pont az illemről papolsz... és még csak észre sem veszed magad... csak hab a tortán a tény, hogy ráadásul nincs is igazad.
2017. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne köszöngetnie?

A pénztáros naponta kismillió emberrel találkozik, jó esetben köszön, és ennyi.

Alap, hogy kipakoljuk a dolgokat a szalagra, ebben a kindertojás is benne van.


A világ nem a gyerekek körül forog, persze, sokan azt hiszik de, és ha nem ájulsz el a más gyerekétől te vagy a szemét.

Hát, nem ájulok el minden random kiskölyöktől, sőt!

2017. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
10%
Nekem ugyan mar 5 es fel eves a fiam,de igen engem is zavar.vegye mar a faradtsagot az a doki a penztaros es akarki ha koszonnek v megkosszonnek nekik vmit akkor igenis bőgjek el magukat.marcsak azert is mert ha en ezt tanitom a fiamnak es ilyen reakciok vannak akkor az o kedve is elmegy ettol es nem fogja erteni hogy neki miert kell ha a neni bacsi nem teszi. En ilyenkor szoktam mondani ott abban a helyzetben hogy ez a neni nem olyan okos udvarias mint te kicsim o nem valaszol.ne torodj vele te nagyon jol csinaltad.es ennyi
2017. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!