Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki azért nem viszi...

Van aki azért nem viszi játszótérre a gyereket, mert piszkos lesz?

Figyelt kérdés
Ismerősömmel elmentünk játszótérre, jól elvoltak a gyerekek, homokoztak, stb., másnap már azt mondta neki mindegy hova megyünk, de játszótérre soha többet, mert úgy nézett ki a kislánya, mint egy disznó. Az enyém is poros volt, de nem zavar, nagyon élvezte a gyerekem a játékot. Nem tudom most hova rakni az ismerősömet, különc vagy sem? Mást is zavar hazatolni egy koszos gyereket?
2010. ápr. 26. 08:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyet sajnos....szegény kicsi meg majd sóvárogva nézi az önfeledten játszó gyerekeket. Én személy szerint alig vártam, hogy jó idő legyen és mehessünk játszani. Tavaly még csak kúszott, mászott a kisfiam, idén kezdi el igazán élvezni a homokozást, sarazást. És ha koszos lesz mi van? Mosogép van, víz van, váltás ruha van. Nem értem az ilyen szülőket, nem hagyják a gyereknek, hogy gyerek legyen.

üdv,

16 hónapos kisfiú anyukája

2010. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értettem a kérdést először, nem gondoltam volna, hogy van ilyen, hogy inkább nem megy játszira, csak nem legyen koszos a ruhája...jézusom. Koszos, koszos. Ez ezzel jár. De milyen boldog! :-)
2010. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Engem sem zavar,mert van MOSÓGÉPÜNK!!És ezt már a gyerekeim,is hamar megtanulták,mondják is,ha rájuk szólok,hogy ne menjenek a sárba!!

Egyébként én is ismerek ilyen szülőt,drága harisnyába,meg szoknyában hozza le a gyereket,aztán meg szidja,hogy már megint oda egy 1500 Ft-s harisnya.Lökött!:))

2010. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Megáll az ész! Tényleg van ilyen anyuka? És, ha van, akkor mit fog csinálni, ha a gyerek bölcsődés, óvodás lesz és minden nap kint játszik 1,5-2 órahosszát a csoportjával? Könyökig homokos (sáros) lesz, birkózik, fetreng majd a homokozóban, kikoptatja a nadrágszárát a mászóka, cipőjét a kismotor... Akkor ki fogja kimosni a ruháit, talán a bölcsis gondozónéni, vagy az óvónő?!
2010. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én már néha már saját magamnak is elviselhetetlenül rendmániás és pedáns vagyok, de eszem ágába sem jutna ilyen miatt kihagyni a játszóteret!! Játszótérre játszós ruhában megyünk, van nálam törlőkendő meg egy váltás ruha, ha nagy gáz lenne és kész! Próbáld meg finoman elmondani az ismerősödnek, hogy ez erről szól, ha nem megy, akkor hagyd a fenébe.
2010. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Pont ma beszélgettem vele erről, hogy ha már nagyon meleg lesz, akkor késődélután kéne lejönni, mondjuk fürdés előtt és akkor összepiszkolhatják magukat a játszótéren. Nem mintha napközben nem lehetne megfürdetni gyorsan őket, csak gondoltam felhozom a témát. Azt mondta, "Aha, majd meglátjuk."

Szerintem ha így folytatja, akkor az óvodáskorú lánya már tudni fogja, hogy kapni fog, ha piszkosan megy haza, úgyhogy lehet kihagyja az ilyen játékokat. Elég szigorú a gyerekével :-( De ne legyen igazam!

Mindenesetre nekem a gyerekem az első, ez így is marad, én szeretek vele kettesben is csavarogni, és ha ő élvezi a játszóteret, akkor biztos ott leszünk.

Köszi a véleményeket!

2010. ápr. 26. 23:08
 17/18 anonim ***** válasza:
22.32-es vagyok. Jól tetted, hogy felhoztad újból a témát, reméljük a baba érdekében is, hogy belátja, mennyire jó dolog ez a játszóterezés!! Még kicsik a gyerekek, lehet nem is gondolta, hogy ez milyen jó program tud lenni! Egyébként ismerek olyan anyukát aki napi 3-szor füdeti a kisfiát: napi 2 játszótér után egy-egy gyors zuhany, este pedig a "nagy fürdés"...
2010. ápr. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A gyerekek immunrendszerének fejlődése szempontjából is fontos, hogy sokszor "bekoszolódjanak". Ugye ismeritek a mondást: "egy gyereknek 1 éves koráig egy kiló koszt meg kell enni..." :-) Jó, persze ez túlzás, de a lényeg: hogy kellenek az ilyen "kihívások" a szervezetnek, hogy edzett legyen. Különben olyan lesz egy kisgyerek, mint egy érzékeny kis szobanövény, amit ha megfúj a szél, beteg lesz.
2010. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!